En zomaar opeens heb 1 ik een goede conditie 1 E PAASDAG: PAASMARKT Butendieker' voelt zich slachtoffer pesterij in 's-Heerenhoek 34 SCHOUWEN-DUIVELAND BOULEVARD VLI$$IN<£fc< IO.OO- 1 7.00 UUR Over De PZC belicht in deze wekelijkse serie ontmoetingsplaatsen in Schouwse kernen. Vandaag het voetbalveld in Kerkwerve. De ontmoetingsplek Hey Ray, Terwijl ik me het snot voor ogen fiets, boks, roei, bergje op loop en mezelf op dieet houd, teneinde de weegschaal te vriend te hou den, is er zomaar in tussentijd een klein wondertje geschied: ik heb conditie gekregen! Heel stiekem is mijn uithoudings vermogen met sprongen vooruit gegaan. Eigen schuld ook wel, ik train nog steeds op hetzelfde weerstandsniveau als in januari, gewoon omdat ik me daar lekker bij voel. En ook de duur van het sporten is niet veranderd. Edoch ben ik in vier maanden tijd van een conditie van niveautje min tien naar een voor mijn leeftijd (bijna 38 alweer) en gewicht (zeg ik lekker niet) acceptabele klasse gegaan. Al zeg ik het zelf. Ik zie me een paar jaar geleden nog met mijn lief in Parijs. Gin gen we naar de Sacré Coeur. Daar kom je dus via de Rue Foyatier. Ja, niks 'rue', dat is die trap van dik tweehonderd treden steil om hoog. Ik was nog niet eens halver wege en ik stond, ernstige hart kloppingen ondergaand, gebukt naar adem te happen. Heel roman tisch... Hoe anders was het afgelopen week, toen ik met huidig lief naar het gloednieuwe strandpaviljoen 't Schor in Paal ging. Om daar te komen, moesten we de dijk over. Nou echt Ray, ik vlóóg over die trap, alsof het niks was. Op hak ken van twaalf centimeter zelfs. In mijn hoofd klonk het nummer Gonna Fly Now, uit Rocky, je weet wel, die beroemde scène waarin Rocky Balboa de trappen van het Philadelphia Museum of Art op rent, in zijn grijze joggingpakje. Mijn lief, sportman nog wel, kwam achter me aan gehaast en hoorde ik (ver, haha) achter me hijgen dat-ie verdorie ook wel eens een traininkje kon gebrui ken. Jammer dat hij tegen mijn rug aankeek en zodoende de enor me grijns op mijn gezicht niet kon zien. Bovenaan de dijk heb ik triomfantelijk in de rondte staan springen. Ga ik in mei bovenaan de Alpe d'Huez ook doen. Met mijn loop tempo heb ik berekend dat ik mi nimaal 4,5 uur bezig ben voor ik de top bereik... Hopelijk zonder naar adem te moeten happen. Jij relativeerde het zo leuk: 'Ach Sheil, dat is maar een ochtendje!' Doei! Sheila m KERKWERVE - Het parkeerterrein bij De Vospit in Kerkwerve staat al behoorlijk vol. Bijna alle jeugd- teams van WIK'57 spelen deze za terdagochtend thuis en dus is het druk. Op de velden doet iedereen zijn best. Langs de lijn staan de ouders rustig te praten en te kij ken. Er heerst een gemoedelijke sfeer. Ramona de Vos heeft een zoontje dat bij de mini's speelt. Samen met Diana de Bil en Theo Witten berg komt ze aanlopen om te zien hoe het gaat. „We komen natuur lijk even aanmoedigen, maar we zijn alle drie ook vrijwilliger bij WIK en familie van elkaar, dus er valt genoeg te kletsen." Witten - berg, die in het tweede voetbalt: „Dit is de plek om elkaar even te spreken en te horen hoe het gaat. Als je kinderen niet meer naar de basisschool gaan, kom je elkaar hier tegen." Even verderop staat Denny de Vos - inderdaad, de vader van Ramona - te praten met Peter Saman. Ook zij zijn vrijwilliger bij WIK en nee, het voetballen hebben ze al- Ik ken eigenlijk niemand die nooit op de velden van WIK'57 komt 1 lang achter zich gelaten. „Dat is niet meer zo goed voor de ledema ten, maar we zijn hier bijna elke zaterdag", vertelt De Vos, terwijl Saman nog een sjekkie opsteekt. „WIK is meer dan alleen voetbal", vervolgt De Vos, „we organiseren de intocht van Sinterklaas, de lam- pionnenoptocht met kerstboom verbranding, de jaarlijkse toneel avond. Dan komen ook mensen van het dorp die geen lid zijn." Bij het D-team staat Anita Saman - inderdaad, de dochter van Peter - te praten met Gerda van den Hoek. Van den Hoek heeft een zoon die meespeelt en ze is regel matig bij WIK te vinden om te kij ken. „Mijn zoon kan natuurlijk ge woon op de fiets komen, maar we wonen in het buitengebied en ik vind het wel gezellig om op zater dag even bij te praten." Saman is altijd op zaterdag langs de lijn te vinden, al is zij geen vrij williger. „Ja, mijn vader verzorgt het oud papier voor de club, maar ik vind het gewoon gezellig om op zaterdag hier rond te lopen. Er zijn genoeg mensen om mee te praten en anders zoek ik die wel", lacht ze. „En na de laatste wed strijd blijft iedereen nog wat drin ken, dat is voor mij de zaterdag." In de kantine haalt Rinus Berre- voets een kop koffie. Hij is het oudste lid van de vereniging; be gin met hem te praten en de anek dotes rollen over de bar. Over de trainingen die hij jarenlang gaf, het oud papier dat hij inzamelde Die variëren van autobanden leeg laten lopen tot het doen van valse aangiftes wegens bedreiging, mis handeling, drugshandel of verbo den wapenbezit. En deze week is zijn auto bekrast, 't Hooft: „Elke keer worden aangiften van buurt bewoners geseponeerd omdat ze gewoon niet kloppen. Een buur vrouw bonkt regelmatig op mijn schutting om de honden aan de gang te krijgen. Dan kan ze weer aangifte doen. De buurt probeert ons gewoon weg te pesten. Waar om? Ik zou het niet weten." Jan geeft toe dat hij geen lieverdje is. Zat dertig jaar geleden vast en ging uit zijn vorige woonplaats Numansdorp weg wegens proble men met de buurt vanwege zijn honden. „Ik heb mijn uiterlijk ook niet mee. Twee meter lang en honderdveertig kilo zwaar. Als ik in de deuropening sta, is het ge lijk donker. Maar je moet mijn ver leden er niet constant bijhalen. Dat is niet eerlijk. Die mensen van 's-Heerenhoek motten ge woon geen butendiekers. Het is een grote kliek. Die mensen dur ven me gewoon niet aan te kij ken. Je voelt de spanning in de straat." Hij laat twee dreigbrieven zien waarin hem te verstaan wordt ge geven dat hij als butendieker op moet hoepelen en dat er alles aan wordt gedaan hem weg te krijgen. R8cB Wonen roept bewoners van de straat op niet meer van dit soort dreigbrieven te sturen. De politie doet geen mededelin gen over bijvoorbeeld de 'echt heid'- van de dreigbrieven, die 't Hooft heeft gekregen. „Dergelijke meldingen nemen we altijd se rieus. Dat er een conflict is in de straat, is wel duidelijk", zegt een woordvoerder van de politie. De problemen draaien vooral om zijn honden, zeggen buurtgeno ten. Veel mensen zijn bang voor deze beesten die wel eens agres sief overkomen. „Natuurlijk mag hij zijn honden los laten lopen in het park. Maar lijn ze dan aan in de straat. Dat doet hij niet." R&B Wonen, de politie en de ge meente Borsele maken zich zor gen over de situatie. „We willen niet dat de situatie escaleert", zegt loco-burgemeester Ad Schenk. „Het is jammer dat beide partijen geen gebruik wilden ma ken van ons aanbod tot buurtbe middeling." Is een buurtfeest wellicht verstan dig om de lucht te klaren? „Hij komt toch niet", zeggen buurtgenoten. „Ik word toch niet uitgenodigd", zegt Jan zelf. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. WIK is meer dan door Inge Heuff Monique Kooman I Jan 't Hooft: „De buurt probeert ons gewoon weg te pesten. Waarom? Ik zou het echt niet weten." foto Marcelle Davidse •S-HEERENHOEK - Rotterdammer Jan 't Hooft woont met zijn partner Ria en een aantal herdershonden al een paar jaar in een huurwoning aan de Burgemeester van Horsigh- straat in 's-Heerenhoek woont. Het echtpaar zegt zich al jaren het slachtoffer te voelen van pesterijen van buurtgenoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 148