De Starter van Weleeanno 0 4 16 O www.vthulst.nl De starter Nu... De startertoen Bedrijf Begonnen Meevalle Wie Waar Tegenvaller Specialist in kozijnen Erik van Tatenhove uit Hulst prijst zich gelukkig met het feit dat hij na tientallen jaren in loon dienst in de bouw en aannemerij, inmiddels op eigen benen staat. Zijn bedrijf VT Hulst is gespecia liseerd in levering en montage van kozijnen, garagedeuren, voordeuren en zonwering. Niette genstaande de flinke crisis in de bouw, heeft hij in amper een jaar een behoorlijk klantenbestand op gebouwd. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Peter Nicolai HULST - Met de modernste technie ken en up to date materieel richt de van oorsprong Axelaar zich op de par ticuliere markt. Zijn jarenlange knowhow komt hem goed van pas. Naast technische- en materiaalkennis, is hij gespecialiseerd in het verrichten van metingen en montage. Een goede nazorg is eveneens aan hem besteed. Alvorens Erik ruim een jaar geleden voor zichzelf begon, was hij in loon dienst 25 jaar nauw betrokken bij di verse projecten in de Zeeuws-Vlaam se kanaalzone. „Voor een grote diver siteit bedrijven zijn onder mijn lei ding de kozijnen gerealiseerd. Mede daardoor heb ik een aardig netwerk gecreëerd. Met mijn eigen bedrijf had ik een vliegende start dankzij een gro te opdracht. In het kader Van de reno vatie van het voormalige pand van de bekende winkelieijsfamilie Wilking in Hulst, heb ik namelijk 42 kozijnen en een garagedeur geleverd en gemon teerd. De nieuwbouw zit in een dip, maar voor renovatie- of verbouwings werkzaamheden zijn er juist kansen op de woningmarkt. Mensen willen hun huis onderhoudsvrij maken en upgraden met onder andt re naar bin- Michel van Leuven (36) is met zijn bureau voor hoger opgeleide technische professionals in zes jaar tijd steeds gestaag door blij ven groeien. Van de crisis in de bouw heeft hij geen last. Zijn be drijf Nouvall is namelijk vooral gericht op de (petro)chemische industrie. Tekst: Henk van de Voorde TERNEUZEN - Michel beschikt on dertussen over een vast team van vier mensen, terwijl hij daarnaast dertig mensen heeft ingezet op projecten bij klanten. Projectondersteuning in de (pen o)chemische industrie is kansrijk, mede vanwege de krapte op de Ne derlandse arbeidsmarkt. Daarnaast worden projecten steeds groter, com plexer en vragen ze om meer specialis tische knowhow, voor kortere of lan gere periodes. Deze ontwikkelingen zorgen ervoor dat opdrachtgevers steeds meer behoefte hebben aan flexi biliteit. De uit Sluiskil afkomstige Ter- neuzenaar heeft de focus op techni sche professionals uit binnen- en bui tenland. „Het gaat goed met het be drijf Wij voorzien in expertise op het gebied van engineering, projectmana gement, maintenance, shutdowns, construction en safety. We léveren niet de handjes, maar de coördinatie, de voorbereiding en het denkwerk. Voor buitenlandse kennismigranten regelen we ook zaken als inschrijving bij de gemeente, huisvesting, verzeke ring en de verblijfsvergunning. Het voordeel van hoger opgeleiden is dat ze sneller inburgeren. Technische mensen uit het buitenland die graag in Nederland komen werken, moe ten er voor zorgen dat ze goed Engels spréken. Daardoor kunnen ze bij een breed pallet bedrijven ingezet worden op de afdeling engineering, waar En gels meestal de voertaal is", verklaart Michel van Leuven. Van origine richt hij zich op bedrij ven in Zuidwest-Nederland en Bel gië in de technische disciplines: pro cestechniek, piping, werktuigbouw kunde, elektrotechniek, instrumenta tie, automatisering, civiele techniek en bouwkunde op MBO, IIBO en Universitair niveau. „Opdrachtgevers geven steeds vaker de voorkeur aan de inzet van externe shut-downs, waarbij een deel van de fabriek stilgelegd wordt en alles wat verouderd is vervangen moet wor den. Bij een shut-down wordt meest al een jaar van tevoren al begonnen met de werkvoorbereiding. Bij een verouderde fabriek, gaat de afdeling engineering in samenwerking met operations na wat er allemaal beno digd is om de fabriek te vernieuwen. Als een bedrijf niet genoeg (gekwalifi ceerde) eigen mensen in dienst heeft, komen wij in beeld. Onze mensen be reiden projecten voor en begeleiden bij de uitvoering." Michel van Leu ven opereert sinds een aantal maan den vanuit een mooi kantoor aan de Axelsestraat in Terneuzen. Per t ja nuari 2014 is Mark Rosel zijn com pagnon. „Hij heeft zich in 2011 bij mij aangesloten als zelfstandige. De sa menwerking verliep zo goed dat Mark per 1 januari mede-eigenaar is geworden. We zijn recentelijk gestart met het oprichten van een nevenvesti ging in Antwerpen om onze Bel gische markt beter te kunnen bedie nen", aldus Michel van Leuven. www.nouvall.com specialisten voor de .ondersteuning van projecten boven eigen grote pro jectteams. Technische professionals die geïnteresseerd zijn om tegen gun stige voorwaarden ergens anders te werken, kunnen bij ons tere. ht. Naast projectcontracten sluiten wij in toenemende mate vaste dienstverban den af. Opdrachtgevers geven er steeds meer de voorkeur aan om zo veel mogelijk uit te besteden (outsour cing). Hier spelen gespecialiseerde bu reaus op in door professionals in vaste dienst te nemen, om opdrachtgevers te voorzien van flexibele capaciteit." De acti\ iteiten van Nouvall-hebben in de eerste plaats van doen met het ontwerpen van een nieuwe fabriek of de modificatie van een bestaande fa briek. Daarnaast gaat het om mainte nance. „Dat kan betrekking hebben op doorlopend onderhoud of op VT Hulst 25 april 2013 Vertrouwen van de klanten zijn allerhande benodigdheden voor de business opgeslagen. „Ik lever alles voor iedere klus op maat aan ten be hoeve van het montageteam: kozij nen, kit, purschuim, cement, binnen afwerking, stelkozijnen. Triple glas is een nieuwe trend in de branche, om tegemoet te komen aan de wens van de klant om zoveel mogelijk op ener gie te bezuinigen." Als vanzelfsprekend heeft Erik als star tend ondernemer, die in de regio Hulst inmiddels ook dealer van Vera- no zonwering en rolluiken is, oók zijn investeringskosten. „Ik heb een zwaar lore auto en een flinke aanhang wagen aan moeten schaffen, evenals allerlei materialen. Ook een website en automatisering voor de boekhou ding en het klantenbestand zijn ono verkomelijke in\ i steringen. Grote voordeel is dat ik geen personeel in dienst heb. En mijn broer is boekhou der. Michel van Leuven van Nouvall. Erik van Tatenhove (53) Hulst Nog geen nen draaiende ramen,: nieuwe kozij nen en dubbel of triple glas. Service en vakmanschap tegen een scherpe prijs staan voor mij centraal, waarbij ik voor iedere klus de beschikking heb over een uitstekend montage- team. Alle klanten zijn zeer positief. Dat geeft me veel voldoening", aldus Erik van Tatenhove. Zijn onderneming is actief in nieuw bouw, verbouw en renovatie; onder steund door de modernste technieken en materieel. Erik begeleidt iedere klus zelf, waardoor de klant altijd een vast aanspreekpunt heeft. „Na de middelbare school ben ik in de bouw gaan werken. Het was vaak flink doorpakken, maar ik heb er veel ervaring mee opgedaan. Het veelal zware werk heeft me gevormd. Rond mijn dertigste heb ik de studie Calcu latie en Werkvoorbereiding op HTS niveau gevolgd, waarna ik me voor enkele werkgevers bezighield met de verkoop en begeleiding van kozijnen. Hiermee heb ik veel ideeën opge daan. Die inzichten kan ik met mijn eigen bedrijf veel beter gestalte ge ven. Ik ben ergens ingestapt, waar ik al vele jaren teeling mee heb en denk altijd in termen van oplossingen in plaats van problemen. Daardoor kan ik ook goed improviseren. Een pro bleem zie ik als een uitdaging. Het valt niet mee om onder de huidige economische omstandigheden op drachten binnen te halen, maar servi ce en kwaliteit loont altijd. Vaak heb ben mensen jaren tocgeleefd naar nieuwe kozijnen. Het is belangrijk datje heel zorgvuldig met hun spaar centjes omgaat. Het lijkt een cliché, maar bij mij is de klant echt koning." Erik van Tatenhove is iedere morgen vroeg uit de veren om zijn montage team van materialen te voorzien. In zijn ruime loods bij Morres Wonen Erik van Tatenhove: 'Upgraden van woningen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 132