De Bedrijven 14 Onderwijs Studentenondernemingen BOOST Ontwerpbureau Beile Company Sponsorplek.nl Maas&Dekker BV -g— Op f v BOOST Ontwerpbureau is Arn- oud Beelen, student engineering. BOOS1 ondersteunt in alle facet ten van het ontwerpproces. "Ik zit eigenlijk tussen twee werelden in", zegt Arnoud. "Mégatronica en productmarketing. Die probeer ik te koppelen."Het afgelopen half jaar liep Beelén stage bij Factory Control in Tholen. Hij had een bijbaantje bij BSC ujt Tholen. "Daar leerde ik niet alleen techni- Belle Company was vorig jaar een zeer succesvolle Student Compa ny. Het bedrijf won meerdere prij zen en wist een enorm hoge om zet te realiseren Met de Belle Knoppe. Dat is een fietsbel, ver- sierd met een typisch Zeeuwse knop. Van die Belle Knoppe wer den er 16.000 van verkocht. En het bedrijf breidde haar assorti ment uit. Met bijvoorbeeld de Zeeuwse knop sleutelhanger. "En In de huidige economie hebben sportverenigingen veel moeite om hun sponsors te behouden, laat staan te werven. Dat ondervindt Joren Gillessen in zijn eigen sport vereniging. De student civiele techniek wil het voor sponsors aan trekkelijk maken om clubs van de benodigde gelden te voorzien. Met andere woorden: de club moet daar wel iets voor terug doen. Bijvoorbeeld accommodatie Maas&Dekker BV is vernoemd naar de studenten Jelte Maas en Michael Dekker. Zij hebben een innovatieve oplossing bedacht en ontwikkeld voor grindnesten in de bouw. Het probleem: grind hoopt zich te veel op in één plek, waardoor de hechting tussen het cement en grind verzwakt. De nesten zijn de sche vaardigheden, maar kwam ook achter het belang van com merciële vaardigheden. En dat is vrior een techniekstudent toch best een omschakeling." Ingenieursbureaus of bedrijven in de machinebouw of technische productontwikkeling, die creatie ve input kui 11 ten gebruiken, kun nen terecht bij BOOST. 1 >e eerste twee opdrachtgevers hebben zich al gemeld bij Amoud. we hebben nog drie producten in ontwikkeling, maar dat vertel ik nog even niet", zegt Peter Keim, mede-eigenaar die de minor On dernemerschap volgt, heel zake lijk. Belle Company startte als Stu dent Company, maar maakte na het tweede studiejaar een doorstart als VOF. Keim is een van de vier eigenaren. "Uitgangspunt is dat we typisch Zeeuwse producten maken." ter beschikking stellen voor de sponsor of activiteiten als clinics te organiseren. Sponsorplek.nl is een platform waar sportverenigingen en sponsors elkaar kunnen ontmoe ten. Sponsorplek.nl maakt het in zichtelijk voor sponsors wat hun investering oplevert, zodat een duurzame relatie met de club mo gelijk wordt. "Zie het als een soort marktplaats voor sportsponso ring", zegt Joren Gillessen. zwakke plekken; in het beton. Dat geeft een grote kans op vocht en lekkages. Jelte Maas werd daarmee geconfronteerd toen hij vorig jaar stage liep in de betonbouw. Met de ontwikkeling van de zogeheten grindlat, die de bekisting afdekt, wordt dat voorkomen. Voor be drijven levert dat grote kosten- en tijdsbespai i ng op. ken die nodig zijn om succesvol een bedrijf te kunnen starten. In het twee- |jflt de jaar hebben we het project Stu dent Company, waarin studenten in een veilige setting een bedrijfje kun nen beginnen. Met veel begeleiding van onze kant. In het derdejaar moe ten ze het zelf doen, zelf van hun be drijf een succes zien te maken. In het vierde jaar moeten ze afstuderen. Hun afstudeerstage moeten ze bij een bedrijf doen. Waarom zou dat niet hun eigen bedrijf zijn. Nu kan dat vol gens de regelgeving nog niet. Dat zou eigenlijk moeten veranderen." In februari is de minor gestart, deze zomer wordt die afgesloten. Essentië le onderdelen van de minor zijn het maken van marktanalyses, het spotten en benutten van commerciële kansen, het geven van pitches, het omwikke len en schrijven van een strategisch businessplan, het opbouwen van een zakelijk netwerk en het volgen van masterclasses als klantgericht onderne men en maatschappelijk ondernemen. Onder meer Accon AVM, Bryght, Sauer&Oonk, Widea en Zuid-West Samen hebben een bijdrage geleverd aan de onderwijsinvulling. De lessen hebben ze begrepen, die elf minionderneiners. "De studenten die bier gaan brouwen, gaan-hun poten- we naar een Gerben Rodts, programmacoördinator minor Ondernemerschap. Begin april schreven elf ambitieu ze studenten van HZ University of Applied Sciences hun eigen be drijf in bij de Kamer van Koop handel. Elf studenten met acht be drijven. Het maakt allemaal deel uit van de HZ-minor Onderne merschap. De minor neemt zo'n halfjaar in beslag, maar het is ze ker niet de bedoeling dat de be drijfjes dan ophouden te bestaan. Het ultieme doel is om de studen ten ook in hun laatste jaar van en na hun studie hun bedrijf voort te laten zetten. deOndernemer volgt de studenten en de minor op de voet. Tekst: Ron Gregoor Foto's: Ruben Oreel zich om te slagen als ondernemer." De minor- een programma van een halfjaar- maakt onderdeel uit van de leerlijn ondernemerschap van de HZ. "In het eerste jaar van hun studie le ren ze een businessplan te maken, in het kader daarvan marktonderzoek te doen en meer van dat soort onderzoe- VLISSINGEN - Het kan met een pro ject altijd twee kanten op. Neem nou de minor Ondernemerschap van HZ. Elf studenten beginnen een bedrijf. Aan het eind van de minor krijgen ze daar dertig studiepunten voor. "En dan zouden ze kunnen zeggen: het was leerzaam, maar w e gaan weer over tot de orde van de dag. Weg be drijfjes. En dat is nu net niet de bedoe ling", legt Gerben Rodts, programma coördinator minor Ondernemerschap uit. "Hoe mooi zou het niet zijn als de studenten gewoon doorgaan met hun bedrijven, hier verder gaan met hun studie. En uiteindelijk afstuderen in hun eigen bedrijf." Natuurlijk vallen er altijd starters af, W-at dat betreft zal de studie onderne merschap geen ander beeld geven dan de 'echte maatschappij'. Maar de elf studenten van HZ University of Ap plied Sciences, die zich begin april in schreven bij de Kamer van Koophan del, zijn wel heel erg enthousiast, ge motiveerd en vol met nieuwe ideeën. "Ik hoop dat ze allemaal doorgaan met hun bedrijf. Ze hebben alles in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 130