Weer volop feest bij de Lions Vlissingen Acties Goede doel 933 -n- Zeeuwse bedrijven steunen Ambon Tekst: Annet van de Ree Foto: SS VA In 1984 werd in Hotel Brittania in Vlissingen voor het eerst door de Lions Club Vlissingen het Lions Lentefeest georganiseerd. VLISSINGEN - Dit feest vloeide voort uit het jaarlijkse Boekenbal, een iintiatief van Peter Bikker. Doel van het Lions Lentefeest is het genereren van fondsen die gebruikt kunnen wor den om goede doelen te steunen. Zo werd in de afgelopen 30 jaar al en kele tonnen aan doelen in de hele we reld geschonken. Een traditie die past bij het Lions International motto 'We Serve'! Afgelopen maand was dus de 31-ste editie van heffeest van Lions Club Vlissingen. Een bijzonder geslaagd feest, zoals wel te zien is op de foto's. Nu gehouden in Het Arsenaal. De op brengst van het Lentefeest wordt dit jaar gebruikt om de volgende doelen te ondersteunen: Voedselbank Wal cheren, St Vakanties Minima Wal cheren, St Kinderdiabetes Zeeland, Sponsoring film- entree voor mensen "De steun aan de Stichting Sa menwerking Vlissingen-Ambon (SSVA) betekent voor Schelde Exotech dat wij een positieve bij drage leveren aan de ontwikke ling van Ambon en tegelijkertijd onze naamsbekendheid in de ei gen regio vergroten. Je kunt ook budget vrijmaken voor directe promotie, maar wij hebben het nu de bestemming 'sponsoring op het gebied van sport, onder wijs en cultuur' gegeven. Op de ze manier snijdt het mes aan twee kanten." legt Jos Mols, di recteur Schelde Exotech uit als er gevraagd wordt naar zijn motiva tie om SSVA te steunen. weest tussen de gemeente besturen van Vlissingen en Ambon-stad. SSVA is nu de aangewezen organisatie voor het stimuleren van deze activiteiten, nu de subsidies vanuit de gemeente sterk teruglopen. "Steun op het gebied van gezond heid, educatie, milieu en onderne men zijn de speerpunten van onze Stichting," legt Rob uit. In Ambon -stad is een oogziekenhuis gebouwd en dat is volledig operationeel. Jaar lijks reizen diverse artsen vrijwillig af om hier een groot aantal staaropera ties uit te voeren, een oogprobleem dat hier veel voorkomend. Staar hin dert mensen in hun kans op ontwikke ling en de mogelijkheid een normaal leven te leiden; een operatie maakt het verschil! Deze artsen zijn voor on ze Stichting van grote waarde, milieu, hygiëne, ondernemerschap VLISSINGEN - Sinds vorig jaar is er een spomorprogramma gestart bij Schelde Exotech dat vooral gericht is op goodwill en naamsbekendheid. Schelde Exotech is gevestigd op het huidige Damen terrein en voor de 'Schelde' kenners onder ons; het be drijf is de moderne variant van de acti viteiten van o.a. AKF. "We kiezen voor ondersteuning van projecten in onderwijs, cultuur en sport in Vlissingen en de regio en hou den het budget vodral beschikbaar voor Zeeuwse initiatieven. Het tech nisch onderwijs heeft een aparte sta tus in dit programma omdat ons be drijf behoefte blijft houden aan tech nisch geschoold personeel voor de toekomst. We verwachten een achter stand in het aanbod van technisch per soneel de komende jaren en werken om die reden actief samen met het Ambon-stad is sinds 1991 zusterstad van Vlissingen. Scalda College. Onze bijdragen base ren we op doelstellingen die realiseer baar zijn en waarbij er zo min moge lijk geld aan de strijkstok blijft han gen. We zijn overigens wel actiefin de voorbereiding naar de certificering voor IS014001, de nieuwe nonn voor een duurzame bedrijfsvoering, maar beschouwen deze steun aan SS VA niet direct als onderdeel van een volledig MVO-denken. Zover zijn we nog niet." Rob Boddaaert, fonds- werver voor Stichting Vlissingen-Am bon, is blij met de steun vanuit Schel de Exotech. "Wij zoeken naar een klik met bedrij ven in en rond Vlissingen. Am bon-stad is sinds 1991 zusterstad van Vlissingen maar de eerste uitwisselin gen tussen Hogeschool Zeeland en UNPATTI dateren al van 1987. Er zijn sinds die tijd uitwisselingen ge- die afhankelijk zijn van de voedsel bank, Troost Herinneringsdoosje,St Splash Athletics en Pleegoudersup port Zeeland. Kaartcontrole doen de Lions heren zelf, zoals hier vlnr in smoking Richard van Ruiten, Ton van Oostrom en Henk de Jong. Swingen in het Arsenaal Theater, waar bij veel optre dens het dak eraf ging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 128