10 n ro De barometer cijfer: Mahofein yan.de Vijver First Choice Adrï de Buck HZ University of Applied Sciences Arnd T omas BZW Zeeland t John Anthonise Rat >bank Résy van Loon. Adviesbureau BOZ Dick Schipper Techno Centrum Henk de Haas ZPPC 4jt_ VERLOOP BAROMETER Eric de Ruijsscher Bouwend Zeeland O CM I 6.3 I 6.5 6.5 6.5 «•5 Gemiddeld per jaar 2008 2009 2010 2011 2012 2013 5.6 6.3 6.3 6.5 5.9 6.0 Experts twijfelen over groei en vooruitgang Gaat het nu beter met onze economie of zijn we te optimistisch? Wie zal het zeggen. De economie trekt aan, zeggen de cijfers. Maar we blijven verrast worden door mega-ontslagen zoals bij Sas Glas en Philip Morris. Onze experts twijfelen. Nieuw deze maand in het panel: Cor Kloet, Arnoud Kamerbeek en André Slootmaker "Het is niet zo eenvoudig. Wanneer in de directe omge ving verschillende bedrijven moeten sluiten. Hoe gaat het dan met de economie Niet goed is dan mijn waarne ming. Ën toch hoor ik dat er op verschillende fronten het lijkt of de vraag aantrekt", zo verwoordt Arie de Bode dat. Een zelfde gevoel heeft Eric de Ruijsscher van Bouwend Zeelahd. Die ziet overal om zich heen dat Het beter wordt, alleen in de eigen sector wil het nog niet zo luk ken. LaatCycliscsh is de bouw, die profiteert pas later van het herstel. We hebben p\ 1 igens weer drie nieuwe experts, die hun licht willen laten schijnen op de Zeeuwse economie. Cor Kloet is voorzitter van de Stuurgroep Maintenance Strate gie Board Delta Region. „Onderhoud van industriële in stallaties, maintenance, is een levensader, waar veel geld doorheen vloeit en cruciaal is voor het in stand houden van onze (maakindustrie. Zeeland als het groenblauwe hart tussen Rotterdam en Antwerpen heeft hierin altijd goed gepresteerd. Helaas heeft die positie flinke tikken ge kregen met een gevoelig effect op de werkgelegenheid en het besteedbare inkomen van de mensen", is zijn binnen- komer. Arnoud Kamerbeek, CEO van DELTA is een ander nieuw gezicht. Hij zal vanuit de energiesector zijn licht la ten schijnen op de Zeeuwse ontwikkelingen. André Sloot- maker, agrariër in Schouwen- Duiveland en voorzitter van de ZLTO afdeling Schouwen-Duiveland, is de derde nieuwe expert.. Daarmee hebben we eindelijk weer ie mand uit de agrarische sector. Overigens, zo zegt hij, is de agrarische sector niet zo erg gevoelig voor de recessie, iedereen heeft altijd voedsel nodig. Wat voor ons belang rijk is? Het weer in Australië, regent het veel in Engeland. Het weer betaalt of wij het al dan niet moeilijk krijgen." jan Feb Mrt April Mei Juni Aug Sept Okt Nov Dec Jan Feb Mrt April Mei Juni Juli Sept Okt Nov Dec 6.6 6.6 6.6 6.5 5.7 1... 5.6 5.3 i 5.6 5.8 6.1 De economie trekt aan. In de bouw merken we dat nog niet di rect. We zijn laatcyclisch en dat betekent dat als het wat beter gaat, wij daar pas later van profi teren. Gelukkig trekt de huizen markt aan en worden er wat meer woningen verkocht. Al is het, vooral in Zeeland, nog maar mondjesmaat. Dit is belangrijk want de huizenmarkt is één van de belangrijkste sectoren voor de Bouw. In Zeeland zijn de afgelo pen maand wederom eën aantal bouw- en bouwgerelateerde be- di ijven failliet gegaan. Ik hoop dat we aan die reeks snel een eind kunnen maken want er is op deze manier ten h al heel veel kennis en kunde verloren gegaan die we straks toch weer nodig zullen hebben. De recente sluitin gen van Sas Glas en Philip Mor ris zeggen me dat we er nog niet zijn, al denk ik dat we het diepte punt nu wel bereikt hebben. I I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 126