de }ndernemer Naam Functie Bedrijf Hoe bevalt deze stoel? Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? En de holding? U heeft ook nog een verhuurvloot? Welke stoel heeft u het meest gevormd? Wat betekent het bedrijf voor u? Wat betekent u voor het bedrijf? Waarover piekert u? Wanneer bent u het meest in uw element? Wat is uw ambitie? Waar komt u uw stoel voor uit? Lijdt u onder de crisis? Hoe moeilijk is ondernemen in deze tijd? Wanneer komen we uit deze crisis? N og wat zaken te melden? Op zaterdag 17 mei verschijnt de special Ondernemend Terneuzen ZATERDAG 19 APRIL 2 4 Marco Scheele (42) directeur-eigenaar van Zeeland Groep Middelburg BV De holding bestaat uit de werk maatschappijen Zeeland Aan hangwagens, Zeeland Boten en Zeeland Groen Techniek. Er werken inmiddels acht mensen, waarvan vier in de modern inge richte werkplaats. Marco heeft zowel het dealerschap voor aan hangwagens als boottrailers. Bijzonder goed! Het zelfstandig on dernemerschap biedt veel vrijheid, maar zorgt soms ook voor spannings velden. Het is een uitdaging voor mij om op het goede mo ment de juiste beslis singen te nemen. Som mige beslissingen zou jé wel als werknemer nemen, maar niet als werkgever en anders om. Op mijn stoel moet je het beste zien te berei ken voor klanten, werk nemers en bedrijf. In 2005 kwam er een jónge hovenier naar me toe met het verzoek om een kiep- aanhangwagen. Hij had geen geld, maar wel een bootje. Dat betekende de start van Zeeland Boten. Na een opleiding voor me taalbewerker in Goes, ben ik twaalf jaar internationaal chauf feur geweest. Ik vervoerde groente, fruit, mossels en stuk goed door heel Europa. Vervol gens ben ik driejaar vertegen woordiger geweest bij Konink lijke Hollestelle, in de techni sche groothandel. De kiem van de holding is halver wege de vorige eeuw gelegd, toen Kort Carrosserie werd opgericht. In 2003 nam Marco Scheele sa men met een compagnon dit be drijf over, onder de vlag van Zee land Aanhangwagens. Marco heeft zowel het dealerschap voor aan hangwagens als boottrailers. Zee land Boten, actief op het gebied van inkoop, verkoop, verhuur, on derhoud en reparatie van boten, is in 2005 ontstaan. Achterliggende gedachte was dat ook boten over de weg per trailer moeten worden vervoerd. Het bedrijf is in 2007 verhuisd van de Kleverskerkseweg naar de Uijterschootweg, strate gisch gelegen aan het Amekanaal. Marco is sinds juli 2012 volledig di recteur-eigenaar. Sinds begin dit jaar is hij gestart met Zeeland Groen Techniek, in verband met de overname van het Honda dealerschap in Zeeland voor Tuin en Parkmachines. De verhuurvloot bestaat uit twee unieke Amerikaanse pontonboten (lounches voor tien personen), twee sloepen (voor vijf personen) en een consoleboot. De klant heeft geen vaarbewijs voor het hu ren van de boten nodig omdat ze niet harder varen dan 20 kilometer per uur en niet langer zijn dan 15 meter. In Middelburg zijn in de af gelopen jaren de steigers aangepast en het aantal ligplaatsen uitge breid. Het verhuren van boten vindt plaats van april tot oktober. Vooral na de Hiswa in Amster dam, de grootste watersportbeurs in ons land, begint het watersport seizoen te leven. Naast fysieke ver koop „en verhuur richt Zeeland Groep Middelburg zich met een ei gen webshop ook op online ver koop en verhuur. De stoel van Koninklijke Hollestel le. Daar heb ik veel mensenkennis opgedaan. Toen ik de eerste keer als vertegenwoordiger op pad ging was de drempel best hoog. Na ver loop van tijd ging het me steeds be ter af. Heel veel, net als mijn gezin. Mijn vrouw Corina en ik hebben vier kinderen: Remco (13), Perry (11), Louis (9) en Michelle (4). Mijn vrouw steunt me veel niet mijn be drijf, terwijl ze ook nog twee da gen in de week werkzaam is als doktersassistente. Mijn twee oudste kinderen helpen op zater dag mee in het bedrijf. Zo leren ze het vak en als ze in hun vrije tijd willen varen mogen ze best wat doen voor de benzine. Zelf heb ik ook moeten werken voor mijn eer ste brommer, een Kreidler van 1650 gulden... Als spin in het web bepaal ik in grote lijnen de gang van zaken. Dat ik wel eens te weinig tijd voor mijn gezin heb. Bedrijfsmatig als ik commercieel mooie projecten afsluit. Privé als ik met vrouw en kinderen op va kantie ben in Zuid-Frankrijk. Een mooi solide bedrijf staat voor op. Ik wil niet explosief groeien, maar wel doorgroeien. Hopelijk worden er aan het kanaal extra stei gers aangelegd. Daarvoor beu ik in overleg met de gemeente Middel burg. Om samen met mijn vrouw uit eten te gaan of samen met dé kin deren te gaan karten. Net als ieder bedrijf hebben wij er ook last van, maar samen met mijn gemotiveerde medewerkers pro beer ik de zaak zö goed mogelijk draaiende te houden. Dè meeste gevolgen van de crisis merken we met Zeeland Boten omdat water sport luxe is, net als paardentrai lers. Gelukkig is er bij ons sprake van risi cospreiding met drie takken van sport. De laatste tak, Zeeland Groen Techniek, is een goede zet ge weest. Ik ben heel blij dat Honda Nederland ons die kans gegund heeft. Redelijk snel. Ik merk sinds maart bedrijfsbreed een opgaande lijn, met een stijging van de ver koop van aanhangwagens, boottrailers en tuin- en parkmachines. Via onze verhuurafdeling kun nen mensen die zelf geen boot hebben, toch gaan varen. Zo kunnen ze bijvoorbeeld lekker uitwaaien op het Veerse Meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 125