Grote opdracht DELTA wervenhove 8 Persoonlijk Aagtekerke Training stressmanagement WIE: Suzartne Wohrmann Gymjuf India BEDRIJF: Art of Living en Tlex SPECIALITEITStressmanagement IN ZEELAND SINDS: 1994 COACHEN IS: De juiste vrag€ stelten Te koop: Nog enkele bedrijfsunits www.wervenhove.nlinfo@wervenhove.nl Andofraweg 5 Bitthem In- en Verkoop van verpakkingshout - Plaatmateriaal, pallets en kratten T; 0118-639275 Haven 1146 Vlissingen-oost Frisse geest leidt tot goed werk Suzanne Wohrmann: 'Rust in het hoofd verhoogt de arbeidsproductiviteit.' Een gezonde geest in een gezond lichaam leidt tot een verhoogde arbeidsproductiviteit. Het is een oude wijsheid, maar hoe wordt er concreet invulling aan gegeven? Suzanne Wohrmann uit Middel burg legt uit dat het ontwikkelen van de zogenaamde zachte vaar digheden (soft skills) niet alleen privé maar ook in het zakenleven essentieel is. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Ruben Oreel MIDDELBURG - Ze is in Zeejand de eerste gecertificeerde trainer voor de Stichting Art of Living en voor Tlex, een bedrijfsprogramma dat ge richt is op'stressmanagement en vitali teit. Het geeft de medewerkers (inclu sief de leidinggevenden) tools om hun stress te leren managen. Door vi taliteit en rust in het hoofd wordt de arbeidsvreugde en de productiviteit verhoogd. Voor het bedrijfsleven zijn teambuilding, stressreductie en vitali teit steeds meer speerpunten van be leid. Te meer daar de kosten van ziek teverzuim de pan uitrijzen. ,,Tlex draait al een aantal jaren wereldwijd. Met name in Amerika' en Azië heeft het een grote vlucht genomen. Zo hebben bijvoorbeeld grote concerns als Shell, Microsoft, Coca Cola, IBM, Google en Dell programma's van Tlex gevolgd. Het bedrijfsprogramma ziet onder andere op een ajerte geest, besluitvaardigheid, creativiteit en soli dariteit met dé organisatie waar je voor werkt. Soft skills hebben betrek king op je hele doen en laten. Als je gespannen bent, leidt dat vaak tot irri taties waardoor je functioneren wordt belemmerd. Als je vrij van -tress bent, komen je talenten pas echt boven drij ven, Op het moment dat je hoofd leeg is, ben je beter in staat om te communiceren, ben je een leukere partner en ook een prettiger collega. Een goede samenwerking in een team is nodig om je aan de visie van een bedrijf te committeren. Teambuil ding leidt tot vertrouwen, meer com municatie en minder stress", aldus Su zanne Wohrmann. De gymjuf van origine uit Den Haag, vertrok in 1994 naar Ze land waar ze later haar eigen adviesbedrijf opstart te. In de loop der jaren werd het voor haar steeds meer duidelijk dat lichaam, geest en ziel niet los van el kaar kunnen worden ge/ien. Ook als zelfstandig ondernemer is ze haar idea listische inslag nooit verloren. Busi ness en spiritualiteit kuniu-n volgens Wohrmann prima samengaan en ethisch ondernemerschap is de lei draad in haar bedrijfsvoering. ,,Ik coach mensen om hun dromen te hel pen verwezenlijken, om meer uit het leven' te halen. Privé en werk kun je niet los van elkaar zien; je neemt je zelf altijd mee, zowel in een relatie als op het werk. Je kan een ander niet veranderen, motivatie moet in jezelf zitten. Vanuit eigen kracht moet men zelf in beweging komen. Persoonlijk leiderschap - dat ziet op belangrijke kernwaarden als integriteit, vertrou wen en transparantie - is Van eminent belang. Zorgen datje /elf in balans bent, dat je weet wie je bent en wat je wel en niet kunt. Ik zie mezelf meer als coach dan als trainer. De mens is van nature niet genegen om te veranderen. Coachen is vooral de juiste vragen stellen. De kunst is om iemand iets anders te laten doen dan wat hij gewend was." Rond de jaarwisseling is Suzanne in India geweest, op de ashram van Art of Living, waar ze de opleiding heeft doorlopen om trainer te worden. ,,Een geweldige ervaring. Ik heb daar stappen gezet om mezelf (nog) beter te leren kennen, met mijn mooie en minder mooie eigenschappen. Hoe kan ik een ander trainen of coachen, om hem of haar te helpen meer in zicht in zichzelf te krijgen en bijvoor beeld gedrag te veranderen of keuzes te maken, als ik mezelf niet voortdu rend ontwikkel? We waren met 560 mensen van over heel de wereld. Ik sliep gemiddeld vier uur per nacht. Het programma duurde iedere dag van half zes in de ochtend tot elf uur in de avond. Door elke dag ademoefe- ningen, yoga en meditatie te doen had ik genoeg energie om met zo wei nig slaap toe te kunnen. Een ashram is van oorsprong een In diase ontmoetingsplaats die gebruikt wordt als religieuze levens-, studie- en arbeidsgemeenschap. „De ashram is een dorp op zichzelf. Alle cursussen worden gegeven in relatie tot vitali teit, stréssmanageinent en het leren omgaan met je emoties. Op school le ren we voldoende op het gebied van kennis, maar onvoldoende hoe we moeten omgaan met boosheid, ver driet, jaloezie of onzekerheid. In In dia werd bijgebracht hoe je kan groeien om beter opgewassen te zijn tegen de ups and downs van het le ven." Suzanne Wohrmann verzorgt op maat gemaakte trainingen, met de fo cus op de 'zachte vaardigheden', zo wel voor het bedrijfsleven als particu lieren. Zo gaf ze eind maart een cur sus Art of Breathing in Middelburg en is ze in mei en september voor het bedrijfsleven met Tlex actief in de re gio Utrecht. Q www.wohrmann.biz DELTA Infra, onderdeel van DELTA Netwerkgroep, heeft via een aanbesteding een grote op dracht van Ziggo gekregen om ruim 8500 elektriciteitsmeters door slimme meters te vervan gen. Deze meters staan door heel Nederland, variërend van wijkkas- ten tot datacenters. De vervan ging zal de komende driejaar plaatsvinden. MIDDELBURG - De slimme meter is op afstand uitleesbaar en biedt diver se voordelen: meterstanden kunnen automatisch worden doorgegeven en de leveringszekerheid van de dienst verlening aan klanten wordt beter ge- monitord. De kle.nverbt iik aansluitingen heb ben (volgens Elektriciteitswet Artikel 1 lid 2 en 3) de zogenaamde Al-sta tus. Ziggo moet op basis hiervan een zogenaamde Erkend Meetverantwoor- delijke aanwijzen, waarbij de keuze op DELTA Infra is gevallen. De er kenning wordt afgegeven door Ten- neT en heeft betrekking op het uit voeren van meetdiensten zoals vastge legd in de Meetcode als onderdeel van de Elektriciteitswet. Onderdeel van het contract is ook een IT-implementatie waarmee diver se systemen van Ziggo en DELTA In fra met elkaar verbonden worden. Voor DELTA Infra is dit een nieuwe stap in de ambitie een landelijke spe ler te worden op het gebied van meet diensten. Eerder werden al conti icten binnengehaald van de gemeenten Groningen en Eindhoven en van luchthaven Schiphol. Delta Infra B.V. vormt samen met DELTA Netwerkbedrijf B.V. de DELTA Netwerkgroep (DNWG); DNWG zorgt voor betrouwbare net werken voor gas, elektriciteit, water en data. Dat doet ze door het bou wen en beheren van netwerken en in stallaties. In.de provincie Zeeluid, maar ook daarbuiten. Tienduizenden kilometers kabel en leiding zijn bij de 650 medewerkers van DNWG in goe de handen. Veiligheid en vakman schap staan hoog in het vaandel. DN WG is onderdeel van DELTA N.V. Het hoofdkantoor van DNWG staat in Goes. Bedrijventerrein "de Zuldweg" W/X tei. 0118-592821 06-51270067 www.dnwg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 124