loecii cm Kapitein van gezonken veerboot Sewol in Zuid-Korea opgepakt lafif Crï Wanneer haal jij je Alpecin Cafeïne-Sha Doping voor het haar: BUITENLAND 9 1 Shampö Shampoomi De teruggekeerde rust in Oost-Oekraïne lijkt tijdelijk. Pro-Russische activisten zijn niet gelukkig met het gesloten akkoord. Stimuie les racines mibsm meet haar emettim msbteètté P&s mntSSrte De cafeïne in Alpecin dringt tijdens het wassen van de haren de hoofdhuid bin nen en wordt snel tot in de haarzakjes ge transporteerd. Daar zorgt de cafeïne er voor dat de weerstand van de haarwortel vanaf de schacht wordt verhoogd. Dat de groei van levende haarwortels toeneemt, is wetenschappelijk aangetoond (bij re gelmatig gebruik met de juiste dosering). Haar Haar zonder met cafeïne cafeïne DONETSK - Een dag na het berei ken van overeenkomst over Oost-Oekraïne, lijkt het normale leven in het gemeentehuis van Donetsk weer door te gaan. Ach ter de balie zitten twee politie agenten die er normaal ook zijn, maar een paar meter van hen van daan zit een jongeman in burger kleding die er anders niet is. Om de bovenarm draagt hij een rode band met witte letters: Oplot ('bas tion'). Deze club bezette afgelo pen weekeinde het stadhuis gewa penderhand. „Ga eerst maar eens in Kiev vragen wat ze van het ak koord vinden", bitst hij. Achter het poortje staan drie man nen met camouflagepakken en bi vakmutsen. De middelste blijkt zo'n beetje de leiding te hebben. Zijn voornaam wil hij niet geven, maar hij is wel uiterst correct. De grote vraag is: leveren de bezet ters hun wapens in en vertrekken ze uit het gebouw, zoals de deal tussen Rusland, Oekraïne, de Ver enigde Staten en de Europese Unie voorschrijft. Het antwoord luidt 'ja'. „Maar wanneer, dat we ten we nog niet. Misschien mor gen, misschien over een week", zegt hij. „En natuurlijk pas als ook de Pravy Sektor (de extreem rechtse beweging die in Kiev vocht voor het vertrek van ex-pre sident Viktor Janoekovitsj, red.) zich ontwapent." Verderop, bij het provinciehuis van Donbass, is het een stuk kal mer dan de dagen ervoor. Er staat nog maar een handjevol mensen ter ondersteuning van de pro-Rus sische activisten. In het inmiddels volledig gestripte gebouw is de rust weergekeerd. Misja (27) zit achter een bureautje bij de trap en wordt belaagd door came raploegen. Door zijn bivakmuts en leren handschoenen met sta len noppen erop is hij tamelijk mediageniek. Hoe lang zal de pers nog met dit soort beelden ver wend worden, nu er een deal is gesloten? Als het aan Misja ligt nog heel lang. „We zijn niet van plan te vertrekken. Laten ze eerst in Kiev maar beginnen met hun deel van de overeenkomst uit te voeren", zegt hij. Vervolgens breidt hij meteen zijn eisenpak ket uit: „We blijven hier tot we een onafhankelijke Republiek Donbass hebben." Op de bovenste verdieping stelt zelfbenoemd gouverneur Denis Pesjoelin van de Republiek Don bass zich al even weerbarstig op. Hij vindt dat Kiev het akkoord nu al heeft geschonden. „Ze hebben hun troepen nog niet teruggetrok ken uit Slavjansk en Kramatorsk. Bovendien moeten Jatsenjoek (de premier) en Toertsjinov (de presi dent) hun gebouwen ook verla ten, want die hebben ze onwettig ingenomen", verklaart Pesjoelin strijdvaardig. En om de onafhan kelijkheid van zijn republiek te onderstrepen, voegt hij eraan toe: „Minister Lavrov heeft namens de Russische Federatie getekend, niet namens ons." Ook twee van zijn bemanningsle den hadden zich volgens de auto riteiten meer om de veiligheid van de 475 passagiers moeten be kommeren. Het aantal bevestigde doden staat op 29. Bijna 270 men sen werden gisteren nog vermist. Over de oorzaak van de ramp voor de kust van Zuid-Korea is nog niets duidelijk. Wel is bekend dat Lee niet op de brug stond toen het schip kapseisde: een der de officier had zijn plek achter het roer net overgenomen. Dat is een gangbare procedure tijdens de normaal gesproken 13,5 uur du rende reis. Na een eerste verhoor beantwoor de Lee enkele vragen van journa listen. Op South Korean TV vertel- 'Harteloze grappenmakers' sturen tekstberichten afkomstig van mensen die nog vastzitten. de hij dat alle passagiers tijdens de ramp in eerste instantie werd opgedragen op hun plek te blij ven. Voordat hij het evacuatiebe vel gaf, moest iedereen 'stand-by blijven' vanwege de sterke wind, het koude water en omdat er geen reddingsboot was. Er gaan verhalen dat de kapitein als een van de eersten het zinken de schip verliet. Een stuurman, die op het moment van de ramp geen dienst had, verklaarde even wel dat de kapitein meteen na het ongeval naar de brug ging. „Ik weet niet zeker waar hij was tij dens het ongeval, maar meteen daarna zag ik hem naar de stuur hut rennen." De Zuid-Koreaanse politie is een onderzoek begonnen naar 'harte loze' grappenmakers die zich in tekstberichten zouden voordoen als slachtoffers van de ramp. On der de wanhopige families van vermiste opvarenden circuleren tekstberichten die afkomstig zou den zijn van mensen die nog vast zitten op het schip. In veel berich ten meldt de afzender dat ook an dere slachtoffers nog leven. „Ik kan niet bellen. Ik zit in de boot en zie niets. Een paar scholie ren zitten te huilen", stond in een van de tekstberichten. Uit onder zoek bleek dat de jongen die dat bericht stuurde, niets te maken heeft met de scheepsramp. f P," De meest succesvolle mannen-shampoo van Nederland 'péxM -• cm t Stimuleert de haa ïBrect bij hef haai ihasr 'jement X Bron: Nielsen NL, Drogisterijbranche 2013 Laboratoriumonderzoek mei menselijke haarwortels, gepubliceerd in het International Journal of Dermatology, 2007 46 ZATERDAG 19 APRIL 2014 Donbass kan deal gestolen worden door onze correspondent joost Bosman SEOUL - De kapitein van de woens dag gezonken veerboot Sewol is gisteren opgepakt en aangeklaagd. De 69-jarige Lee Joon Seok wordt van vijf zaken verdacht, waaronder het veriaten van het schip, nalatig heid, het veroorzaken van letsel en het feit dat hij geen andere sche pen om hulp heeft gevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11