Over Limburgse heuvels in Amstel Gold Race 66 Wesley zei ook dat ik het moet laten zien zoals het is. Dus ook in beeld als ik er niet uitzie TfflDeStem KIJKTIP zondag 13.10 uur Een leven gevuld met shoppen, fotoshoots en glamourfeestjes? Yolanthe Sneijder-Cabau heeft wel iets beters te doen, zien we in haar reality-docu Yolanthe. „Als ik iets doe, doe ik het goed." Z e is een van de meestbespro- ken vrouwen van Nederland en getrouwd met topvoetbal- Ier Wesley Sneijder. Yo lanthe Sneijder-Cabau herin nert zich één bepalend mo ment. „Ik liep een tanksta tion binnen en zag mijn gezicht op zeven verschillende covers in het bladenrek. Op de één was ik zwanger, op de ander aan de drugs. Ik keek ernaar en dacht: Goh, die Yo lanthe toch. Opeens besefte ik: hé, dat gaat over mij, maar dat bén ik niet. Ik wist niet hoe snel ik naar buiten moest rennen." En nu is daar realityserie Yolanthe. Deze SBS 6-productie belooft haar échte leven te laten zien, dat niet louter wordt gevuld met shoppen, fotoshoots en rode lopers. Hoewel ze niet het idee heeft dat ze iets recht moet zetten - „Waarom zou ik?" - vindt ze het wel fijn de échte Yolanthe te kunnen laten zien. „Als je me dan nog steeds niet leuk vindt of mijn humor niet waardeert, prima. Die mening is tenmin ste op de werkelijkheid gebaseerd en niet op onzin uit roddelbladen." De serie focust zich op de belangrijkste za ken in haar bestaan. „Mijn huwelijk, stief ouderschap en familie, mijn stichting Free a girl, mijn sieradenlijri en mijn acteer werk." Het komt haar niet allemaal aan waaien. „Ach, een sieradenlijn, daar hangt ze natuurlijk alleen maar haar naam aan, denken mensen. Zo is het niet. Ik ben be trokken bij elke stap van de ontwikkeling. Dat geldt ook voor mijn website en mijn stichting. Als ik iets doe, doe ik het goed." Ze is apetrots op wat ze in acht jaar met haar stichting tegen kinderprostitutie heeft bereikt. Elk jaar maakt ze minstens één reis naar een van de projecten. „Het was, zeker toen ik er als 21-jarige mee be gon, keihard werken. Inmiddels zijn we in zestien landen actief en hebben we duizen den meisjes uit de prostitutie gered. Alle maal met geld uit Nederland." Ze gaf de makers van Yolanthe carte blanche bij het filmen. „Het moet écht zijn, die voorwaarde heb ik gesteld. Ik ga niet drie keer opnieuw door een deur om dat de crew dat wil. Wesley zei ook dat ik het moet laten zien zoals het is. Dus ook in beeld als ik er een keer niet uitzie. Want mijn leven is niet perfect. Ook ik heb soms woorden met mijn man en soms ben ik chagrijnig. Dat hoort erbij. Ik doe niet als of alles rozengeur en maneschijn is." Haar stiefouderschap speelt een belangrij ke rol in haar leven, dus ook in de serie. „Ik leerde Wesleys zoon Jessey kennen toen hij 2 was. Dit jaar wordt hij alweer 8. Ik hou inmiddels zo veel van hem, dat ik me niet kan voorstellen dat ik op een dag meer van een eigen kindje kan houden." Een van de meest emotionele verhaallij nen - „Ik vond het moeilijk die beelden te rug te zien" is die rond de verbouwing van het huis op Ibiza dat ze van haar vader erfde. „In dat huis ben ik geboren. Ik heb er samen met mijn zussen en broers de eer ste jaren van mijn leven gewoond. Tot we halsoverkop met mijn moeder naar Neder land vertrokken. Mijn vader deed 22 jaar ge leden de deur op slot. Nu zie je hoe ik die deur voor het eerst weer opendoe, samen met mijn moeder. Onze bedden, mijn knuffels, mijn paardrijhelm; alles was er nog. Het was alsof ik terugging in de tijd." Ook haar acteerwerk - haar passie - komt aan bod. Ze heeft het druk met haar rol in de film Stuk, de serie Rechercheur Ria en de nieuwe serie Bluf. „Even Yolanthe uitzet ten en een karakter opbouwen; daar krijg ik veel energie van. Dat heb ik met presen teren niet. Maar het is lastig te combineren met mijn leven in het buitenland. Als ik in Nederland in een serie ga spelen, moet ik hier vijf maanden zijn. Een film of eenma lige dingen als een gastrol, dat kan wel. Maar vier maanden weg, dat wil ik niet. Omdat ik de keuze heb gemaakt met de man van mijn leven te trouwen. Aan een huwelijk moet je blijven werken. Dus wat mij betreft, is het simpel: ik heb voor Wesley gekozen en kan dus niet alle rollen doen die ik zou willen." ZATERDAG 19 APRIL 2014 De échte Yolanthe door Rivka Groenier Yolanthe Sneijder-Cabau Yolanthe. Vanaf 25 april bij SBS 6, 21.30 uur. reageren? media@depersdienst.nl Yolanthe Sneijder-Cabau schittert in haar eigen reality-serie. „Het moet écht zijn, die voorwaarde heb ik vooraf gesteld." foto SBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105