28 ZEELAND Groene Ster Vlissingen heeft in korte tijd naam gemaakt. De zaalvoetbalclub lijkt na het vertrek van meerdere sterkhouders nu op een kruispunt te staan. door Barry van der Hooft Er zijn kinderen die hun spreekbeurt over Ajax, Feyenoord of PSV hou den. Over dolfijnen, gi raffen of hun goudvis. Zoë van den Berge uit Middel burg koos een paar maanden gele den als onderwerp voor haar spreekbeurt Groene Ster Vlissin gen. „Ze had een 9,5", vertelt haar vader Jeffrey. „Ze voetbalt zelfbij RCS en kent veel jongens van Groene Ster Vlissingen, die ook bij RCS voetballen of er hebben gespeeld." Kinderen kiezen bij een spreek beurt vaak voor een onderwerp dat ze interessant vinden of dat in druk op ze heeft gemaakt. Groene Ster Vlissingen voldoet aan beide voorwaarden. Wat in 2007 begon als een ambitieus vriendenteam is uitgegroeid tot een ploeg die uitkomt op het hoogste zaalvoet balniveau in Nederland. Een ploeg ook die inmiddels kan zeg gen dat het topclubs als CFE/VDL Groep, TPP en Hovocubo heeft verslagen. De prestaties, maar ze ker ook de sfeer bij thuisduels in sporthal Baskensburg, hebben er voor gezorgd dat Groene Ster in middels stevig geworteld is in de Zeeuwse sportwereld. Iedereen is trots op Groene Ster, dat dit jaar sportambassadeur is van Vlissingen, tot sportploeg van het jaar is gekozen in de ei gen stad en na lang wachten ein delijk ook van Zeeland. Nadat voorganger Groene Ster Maroc ter ziele was gegaan, werd zeven jaar geleden door een volgende genera tie zaalvoetballers een nieuwe start gemaakt. „Eigenlijk hebben we nog twee jaar verspeeld omdat we in de recreatieve competitie speelden", legt aanvoerder André Siereveld uit. „Pas toen we de overstap maakten naar de KNVB- competitie konden we promove ren." Dat deed de club vervolgens bijna ieder jaar, met de overstap in 2013 naar de eredivisie als hoog tepunt. Om alle successen nog eens extra te belichten maakte speler Alfaro Pentury na de promotie naar het hoogste niveau een korte docu mentaire over Groene Ster, die is terug te vinden op YouTube. Veel gebeurt met een knipoog, maar de beelden en teksten maken tege lijkertijd ook veel duidelijk over de club. „Het belangrijkste is dat we in de eredivisie aan onze ei gen stijl vasthouden", legt Salim Ben Sellam bijvoorbeeld uit. „Blij ven we erin, dan is dat mooi. En blijven we er niet in, dan hebben we in ieder geval onze eigen iden titeit niet verloren." Wat is die eigen identi teit eigenlijk? Groene Ster wordt vooral als Marokkaans neergezet, maar de club is veel meer dan dat. Het is een mix van Nederlandse, Marok kaanse en Molukse ingrediënten, die samen voor een prima smaak zorgen. Een avondje in sporthal Baskensburg kan intens zijn en in timiderend voor tegenstanders. Jong en oud zitten op de tribune, alles zit door elkaar heen. Waren dat er bij de allereerste wedstrij den in de tweede klasse nog tien tot vijftien, dit seizoen stopte de teller vaak pas bij een mannetje of negenhonderd. „Een heel breed publiek", weet ook de in middels als voorzitter gestopte Youssef Afkir. „De clubs die bij ons op bezoek komen noemen dat het beste publiek van Neder land." Emoties spelen daarbij vaak een grote rol. Tik de naam van Groene Ster Vlissingen in op YouTübe en bekijk de samenvatting van het thuisduel met CFE/VDL Groep eens. In een zinderende ambiance wordt de regerend landskam pioen uit Eindhoven in de slotse conden met 6-5 verslagen. Kippen velmomenten. „Het mooie is dat de spelers el kaar alles gunnen, het is altijd een teamprestatie", heeft coach Hi cham Benhammou ervaren. „Ze vinden het ook allemaal een eer A De selectie waarmee Groene Ster Vlissingen debuteerde in de eredivisie. Vanaf links: Khalid El Hattach, André Siereveld, Tim Blind, Youssef Ahrouch (stopt), Etienne Mallie, rad Azzanagui, Abdoe Abdenbi en Salim Ben Sellam. foto Paul ten Hacken Zeeuws merk met een Etienne Mallie (links) eerder dit seizoen in Vlissingen in actie tegen titel kandidaat FCM/Dichtbij.nl foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72