Biologisch koffie- en theehuis in 'PSD-terminal' 44 Het koffie-en ZEEUWS-VLAANDEREN 27 MM Tot 15% korting j| op uw Keil Bij aankoop van een nieuwe keuken: - Neff Vaatwasser GRATIS - Franke 3-in-1 kokend v.., waterkraan voor 500,- P8 Kloosterweg 6 Kapelle BiJi industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 Paasactiviteiten bij Valkeniershof De Valkeniershof aan de Klakbaan bij IJzendijke geeft zondag een roofVogeldemon- stratie. Die begint om 15.00 uur. Entree kost 6,50 euro, kinderen van 4 tot 12 jaar be talen 4,50 euro. De volgende dag, tweede paasdag, worden er in De Valkeniershof paaseieren verstopt. Aanvang 15.00 uur, kosten 6 euro per kind en 3 euro voor volwassenen. Re serveren: 06 55904749. Passieconcert bij Podium Zaamslag Sopraan Lies Hoordhof, mez zo-sopraan Nel van de Broe- ke en organist Rien Balken ende geven vanavond een passieconcert in Het Po dium van Zaamslag aan de Terneuzensestraat. Er staat werk van Andriessen, Die- penbrock en Rheinberger op het programma. Paula Koster draagt gedichten voor. Aanvang 21.00 uur, en tree 10 euro. Smakelijk wandelen door Meetjesland Plattelandscentrum Meetjes land houdt 'wandel-mee tjes': avontuurlijke wandel tochten met een gids, een hapje en een drankje. Op 27 april om 10.00 uur begint een botersmokkeldropping. Op 4 mei om 14.00 uur is er in Watervliet een Paster Sies wandeling. Inschrijven en meer informatie: www.platte- landscentrum.be. Kamerkoort geeft concert in kerk Het Zeeuws-Vlaams Kamer koor geeft maandag een con cert in de protestantse kerk in Cadzand. De organisatie is in handen van de Stichting Wereldvre- desvlam. Aanvang is om 16.00 uur. Toegang kost 15 euro in de voorverkoop (bij diverse adressen) en 16.50 euro in de kerk. Selis had graag direct met het ho listisch centrum begonnen. Maar behalve praktische problemen als schoonmaken en verbouwen van het gebouw, moeten er ook nog een aantal bestemmingsplanpro cedures worden doorlopen. Ook de financiering via crowdfunding van ondernemers en particulie ren is nog niet rond. Maar Selis en 'zakenpartner' Vera Heuts hebben er alle vertrouwen in dat het rond komt. Ze worden gesterkt door de houding van de provincie, die alle medewerking verleent om met het koffie- en theehuis te begin nen. „Er komen nieuwe deuren, de kapotte ramen worden ge maakt en er worden elektriciteits kabels aangelegd en aangesloten. Bovendien gebruikt de provincie ons koffie- en theehuis als uitvals basis voor een grote bijeenkomst over de kustversterking in juni", betoogt Petra Selis. Biotaria is geen loze term, bena drukt Selis. „We schenken en ser veren alleen biologisch verant woorde producten. Dus biologi sche koffie en thee, en smoothies van fruit en groenten. Een colaa tje kun je bij ons niet bestellen. Maar je kunt best een beker koffie of een broodje meenemen voor op de boot. Want het verpakkings materiaal zal biologisch afbreek baar zijn." De inrichting van het koffie- en theehuis zal uitermate sober zijn. Niet alleen, omdat Heuts en Selis nog niet veel geld hebben om te theehuis moet komend seizoen al direct bewijzen rendabel te zijn investeren, maar ook omdat het in hun filosofie past. „We hebben net een bar van pallets in elkaar geknutseld en een hoop stoelen van een voormalige school ge kocht. Het is toch prachtig dat die spullen allemaal een tweede le ven krijgen", stelt Vera. Zij heeft een massagesalon in Sas van Gent en verwacht in het koffie- en thee huis ook korte 'stoelmassages' te kunnen geven aan gespannen werknemers en gestresste vakan tiegangers. Qi wordt een prachtig centrum met onbegrensde mogelijkheden. Toch sloeg Selis de angst even om het hart eerder deze week. „Er zou even sprake zijn van het ver dwijnen van de veerboot. Maar dat kan niet waar zijn natuurlijk. Die veerboot is van levensbelang voor de regio." VRIJDAG 18 APRIL 2014 CBW erkend IJZENDIJKE ZAAMSLAG WATERVLIET (B) CADZAND Vera Heuts (links) en Petra Selis bouwen een 'koffie- en theebar" in de voormalige ontvangsthal van de PSD-terminal. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst BRESKENS - Qi Biotaria, een biolo gisch koffie- en theehuis in de voor malige PSD-terminal op het Bres- kense veerplein, moet op maandag 5 mei zijn deuren open. Het Biota ria van Qi, Chinees voor 'universele levensenergie', effent de komende anderhalf tot twee jaar de weg voor het holistisch centrum dat Pe tra Selis graag vóór 2016 in de ter minal wil vestigen. Petra Selis, uitbater Qi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71