Niet alleen in Panama kan het fout gaan Rootsaert stopt in Eede 3D-aangifte niet in trek Achttien katten en elf honden in woning Hulst 24 ZEEUWS-VLAANDEREN LANDMACHT Pantserinfanteriebataljon Prinses Irene bezoekt volgende week diverse Zeeuwse gemeenten. Oude winkeldief krijgt korting van rechtbank Het Schoolplein De zoektocht naar de twee vermiste meisjes in Panama is sinds de ze week op een lager pitje komen te staan. Lisanne Froon (22) en Kris Kremers (21) zijn in het Midden-Amerikaanse land sinds 1 april onvindbaar en ge vreesd wordt dat de meisjes niet meer teruggevonden worden. Het lijkt tegenwoordig een trend dat studenten tijdens hun studie een buitenlandse stage volgen. En het liefst doen ze dat zo ver moge lijk van Nederland vandaan. Het lijkt Wouter Ruissen (15) uit 4 vwo van het Reynaert College in Hulst ook wel iets. „Het is een he le ervaring om in een andere cul tuur terecht te komen. Door naar een ander land te gaan, leer je je zelf ook beter kennen. Maar ik zou niet naar een land als Panama gaan. Dan trekt Amerika me eer der. Hoewel daar ook zomaar iets kan gebeuren. Je kan wel altijd in je eigen vertrouwde Zeeland blij ven, maar dan zie je'niets van de wereld. Klasgenoot Lonne Bun (16) plaatst een kanttekening. „Ik zou dan so wieso samen met iemand anders gaan, anders voel ik me niet hele maal veilig, denk ik. Ook denk ik dat het voor jongens veiliger is om naar het buitenland te gaan dan voor meisjes. In sommige landen mogen meisjes niet eens op straat lopen. Als ik zou gaan, zou ik naar een land met veel platteland gaan. Ik ben niet echt een stadsmens. Wat ook belangrijk is, is dat je de taal spreekt. Ik voel me in Parijs niet op m'n gemak als ik de weg even niet weet. Ik spreek namelijk geen Frans." Jens d'Hondt (16), dok uit 4 vwo, is het daar niet mee eens. „Het lijkt mij juist gaaf om een taal te le ren door er te zijn." Wouter en Lonne vinden dat scho len verantwoordelijk zijn voor een goed onderkomen voor studenten die naar het buitenland reizen. Lonne: „Want als er iets fout gaat, ligt de verantwoording groten deels bij de scholen." Jens denkt daar toch iets anders over. „Het lijkt me wel handig dat je dan zelf iets regelt en niet alles aan de school overlaat. De school hoeft toch niet de hele tijd je handje vast te houden? Het is juist spe ciaal om op eigen benen een land te ontdekken. En of je nu naar Pa nama, Amerika of Brazilië gaat, overal kan er iets gebeuren." Wouter laat zich er niet door af schrikken. „Het gaat misschien één op de tienduizend keer mis als je een buitenlandse stage volgt. Als je naar een land gaat waar een burgeroorlog dreigt, is het natuur lijk iets anders." EEDE - Voor de ruim dertig aanwe zigen bij de jaarvergadering van hun dorpsraad was het een com plete verrassing: na 24 jaar gaf voorzitter Johan Rootsaert woens dag zijn voorzittershamer aan zijn opvolger Theo Rammelaere. „Ik wilde stoppen zodra ik mijn 75e levensjaar had bereikt", aldus Rootsaert. „Die verjaardag heb ik onlangs mogen vieren." Opvolger Rammelaere weet waar hij aan begint, want hij is al 24 jaar lid van het dorpsraadbestuur. „Er komt veel werk op ons af in verband met de diverse vieringen voor 200 jaar Zeeuws-Vlaande- ren", keek de nieuwe voorzitter al vast vooruit. „Maar het zal ons wel lukken, al zijn we nog op zoek naar vrijwilligers voor het grote feest in juli aan het veer- plein in Breskens, waar elk dorp zichzelf mag presenteren." ZIERIKZEE - Aangifte doen bij de politie gebeurt, wat de Zeeuwen betreft, persoonlijk op het bureau, per telefoon of op internet. De nieuwste methode, via een tv-ver- binding met een agente in Roosendaal, is nog niet populair. Deze 3D-aangifte is sinds eind fe bruari mogelijk in Zierikzee, Ter- neuzen, Sprang-Capelle, Roosen daal en Etten-Leur. Tussen 27 fe- bruari en 4 april werd op deze vijf bureaus 49 keer aangifte gedaan via de tv-verbinding. Twee keer gebeurde dat in Terneuzen, maar in Zierikzee nog helemaal niet. Politiechef Ronald Weydema wil meer 3D-schermen in Zeeuwse politiebureaus. „Ik ben er blij mee, want het is een uitbreiding van onze dienst verlening. •S-CRAVENPOLDER - Scherpschut ter Dennis van Esch (26) verloor tijdens een vredesmissie beide be nen door een bermbom. Na een lang revalidatieproces werkt hij nu bij de sporttak van defensie. „Als ik van hem hoor hoe hij zijn leven na een dergelijke traumati sche ervaring weer heeft opge pakt, krijg ik rillingen over mijn rug. Zijn levensmotto is: kijken wat je nog wel kan", zegt luite nant-kolonel Marcel Duvekot uit 's-Gravenpolder. Dennis van Esch vertelt zijn ver haal woensdag in het Bevrijdings museum in Nieuwdorp. Dit is on derdeel van het bezoek van het 17e Pantserinfanteriebataljon Gar de Fuseliers Prinses Irene uit Oirschot in het kader van het tweehonderdjarig bestaan van de Koninklijke Landmacht. Dit bataljon heeft historische ban den met Zeeland. Zij zet immers de traditie voort van de Koninklij ke Nederlandse Brigade Prinses Irene, die in 1941 in Engeland was opgericht. Deze Prinses Irene Bri gade werd in het kader van de Slag om de Schelde, dit jaar zeven tig jaar geleden, ook in Zeeland in gezet. „Operatie Market Garden geniet landelijk gezien nog steeds meer bekendheid dan de Slag om de Schelde, maar het besef dat de ze slag van historisch belang is ge weest, begint eindelijk te landen", zegt Duvekot. Het programma is verdeeld over twee dagen; dinsdag 22 april en woensdag 23 april. Onder het mot to 'praten met soldaten' bezoeken militairen van het 17e Pantserin fanteriebataljon scholen in diver se Zeeuwse plaatsen. Zij vertellen op scholen wat zij doen voor en namens de Nederlandse samenle ving. „Het leger is sinds de afschaffing MIDDELBURG - Een Terneuzenaar (72) is gisteren veroordeeld tot een verblijf van anderhalf jaar in een inrichting voor veelplegers. Normaal gesproken moeten ver oordeelden daar twee jaar door brengen om te leren hoe ze kun nen leven zonder weer te verval len in criminaliteit. Omdat de man al zes maanden in voorarrest zit, kreeg hij een 'strafkorting' van de Middelburgse rechtbank. De man, een bekende winkeldief, werd vorig jaar opgepakt omdat hij bij een speelgoedwinkel in Hulst twee Furby's had gestolen. Bij de Aldi in Terneuzen nam hij brood, ham en kipfilet mee. van de dienstplicht minder zicht baar geworden. Het leven van de militair speelt zich immers vooral af op de kazernes, op de oefenter reinen en in het buitenland", zegt luitenant-kolonel Duvekot. De Koninklijke Landmacht is mo menteel op veertien plaatsen ter wereld actief voor vrede en vrij heid. Naast het handhaven van de inter nationale rechtsordè en het veilig stellen van Nederlandse belangen in het buitenland, worden militai ren in eigen land wekelijks zo'n dertig keer ingeschakeld om de ci viele autoriteiten te ondersteu nen. Dan gaat het bijvoorbeeld om een zoekactie naar een vermist kind of de inzet bij het ontmantelen van een crimineel netwerk. Ook persoonlijke anekdotes zul len tijdens de schoolbezoeken aan bod komen. „Zo herinner ik me nog onze in zet in maart 2007 bij een waters noodoperatie in Afghanistan. Door extreme regenval was een ri vier buiten de oevers getreden. We moesten duizend mensen eva cueren. Dat viel niet mee. Niet al leen vanwege het feit dat we tij dens de reddingsoperatie ook re kening met bermbommen en aan vallen bleven houden, maar ook omdat niet iedereen door ons ge red wilde worden. Het westen staat voor sommigen immers ge lijk aan de duivel en sommigen waren bang dat ze met de helikop ter direct naar Amerika getrans porteerd zouden worden." Woensdag 23 april staat in het te ken van kleinschalige publieksac tiviteiten. Op diverse plaatsen staan tussen 12.00 en 16.00 uur mi litairen met modern materieel. Zij verzorgen demonstraties en publiek kan aan activiteiten deel nemen. In Goes wordt aan de Sin gelstraat een mobiele commando- «SM4 post ingericht. Vanuit deze post worden vanaf to.oo uur twee co lonnes door Zeeland aangestuurd. Leerlingen van groep 7 en 8 bezoe ken dinsdag en woensdag op ini tiatief van het VrijwilligersHuis in 's-Gravenpolder het Bevrij dingsmuseum. De landmacht stelt gratis een bus beschikbaar. Ook inwoners van de gemeente Borsele zijn in de gelegenheid woensdagmiddag het museum te bezoeken. Een melding zet de politie op het spoor van 'de verzamelaarster van katten en honden'. Woensdagmid dag brengen dierenagenten een bezoek aan de vrouw. Zij ontdek ken in de woonkamer veertien raskatten en twee kleine honden. Ze zien er op het eerste gezicht goed uit, maar het blijkt dat de dieren niet worden uitgelaten en hun behoefte doen in de woonka mer. In het huis blijken nog veel meer dieren te zijn. In de achterkamer zitten onder meer een Afghaanse windhond en twee chihuahua's. Op de bovenste verdieping bevin den zich vier katten en in de kel der drie honden, waaronder een bordercollie en een pekinees. Vijf langharige honden zijn er niet goed aan toe. De vrouw moet die uit huis plaatsen. Voor haar eigen gezondheid is haar ook aangeraden minder die ren te houden. De politie heeft het idee dat haar hobby de vrouw boven het hoofd is gegroeid. door Bob Maes In de rubriek Het Schoolplein leg gen we actuele kwesties voor aan leerlingen van één van de vier mid delbare scholen in Zeeuws-Vlaande- ren. Vandaag: buitenlandse stages. Jens Lonne I Wouter Militairen doen door Frank van Cooten HULST - In een woning in Hulst zijn woensdagmiddag achttien katten en elf honden aangetroffen door de politie. De eigenaresse is opge dragen voor vijf verwaarloosde honden een ander onderkomen te zoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68