De Vlinderbloem verhuist én krijgt er winkel bij ZT> Paasactie! 64 Want de winkel moet wel rendabel zijn, het licht moet wel kunnen branden BEVELANDEN en THOLEN 27 Eerste label Veilig Verkeer voor Borssele Bezwaren havenplateau ongegrond Bij SSK... Deze bewonersgroep strijdt al ja ren voor een veilige Monsterweg. Mede dankzij hun acties in sa menwerking met scholen, politie en WN wordt de inrichting van de Monsterweg in 2015 aangepakt. Dat zal in nauw overleg met de bewoners gebeuren en de wijkini tiatiefgroep zal haar steentje bij dragen om de snelheid in het woongebied omlaag te krijgen. Het buurtlabel wordt woensdag om 11.45 uur onthuld door Moni que Schadé, beleidsmedewerker verkeer en vervoer, van de ge meente Borsele. De schoolkinderen van de oudste groepen van de Ds. Kerstenschool en de Frank van Borsseleschool doen op deze dag vanaf 10.30 uur mee aan een remwegproef die als buurtactie op het terrein van AMZ wordt georganiseerd. Doel van de remwegproef is kinderen inzicht te laten krijgen in het ver schil in remweg bij een snelheid van dertig en vijftig kilometer per uur. Wie daardoor verhitte hoofden en gestreste medewerkers denkt aan te treffen achter de gevel van de nu nog aan de Hoogstraat ge vestigde zorgonderneming, komt bedrogen uit. In de lunchroom wordt zacht gekletst, achter in de tuin werken cliënten breeduit la chend aan kunstwerken voor de volgende week te houden Thool- se Kunstroute en ook in het in de tuin gevestigde atelier is de stem ming opperbest. De Vlinderbloem biedt dagbeste ding aan mensen met een (ver standelijke) beperking. Door meerdere activiteiten te combine ren kunnen de (op dit moment 23) cliënten veelzijdig aan de slag. In de winkel annex lunchroom zijn allerlei cadeautjes te koop die voor een deel door cliënten zijn 'gepimpt'. Het Snoeperijtje biedt een uitgebreid snoepassortiment en er worden Boulangerbonbons verkocht. Beurtelings vervullen de cliënten de verschillende ta ken die bij zo'n onderneming pas sen. Dat werk breidt met de ope ning van een eigen supermarkt in het woonzorgcentrum dat in Scherpenisse wordt gebouwd, la ter dit jaar, verder uit. „We gaan er met cliënten naar toe die zich daar weer wat verder kunnen ontwikkelen", vertelt Deurloo. Ook hoopt ze het onder houd van het woonzorgcentrum te mogen doen. „Het inspelen op en ontwikkelen van talenten van onze cliënten is onze drijfveer, maar de kunst is om wel activitei ten te zoeken waar we financieel voordeel bij hebben. Want de win kel moet wel rendabel zijn, het licht moet wel kunnen branden." Dat laatste "is ook drijfveer om de locatie Hoogstraat te verruilen voor de nieuwe stek aan de Vis straat 19. Door de ligging nabij de haven hoopt Deurloo straks meer recreanten binnen te halen. „Wie de dijk oploopt, ziet ons straks lig gen." De verhuizing staat in sep tember gepland. Het is idealisme dat Deurloo (en haar team) drijft. „De kracht hier van is de kleinschaligheid en het maatwerk. Deze vorm van dagbe steding mag niet verloren gaan. De mensen die hier werken halen er ook heel veel eigenwaarde uit." SINT-ANNALAND - De Raad van Sta te heeft het beroep dat was inge diend door een bewoner van Sint-Annaland tegen het bestem mingsplan Sint-Annaland Haven plateau ongegrond verklaard. Daarmee zijn alledrie de bestem mingsplannen voor Suzannaland onherroepelijk en staat planolo gisch niets de realisatie ervan meer in de weg. Het werk wordt ook steeds zicht baarder. In de polder worden werkzaamheden verricht die te maken hebben met het bouwrijp maken. Eerder zijn al een wandel boulevard en trap op het plateau gemaakt. Ook de verkoop van wo ningen is gestart. Informatie staat op www.suzannaland.nl. Tot 15% korting Bij aankoop van een nieuwe keuken: - Neff Vaatwasser GRATIS - Franke 3-in-1 kokend waterkraan voor 500,- Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKEftSTUDIO Te!, 0113 - 33 00 04 r_ VRIJDAG 18 APRIL 2014 door Frank van Cooten BORSSELE - De wijkinitiatiefgroep Monsterweg in Borssele krijgt het eerste Zeeuwse buurtlabel Veilig Verkeer van Veilig Verkeer Neder land. In het atelier achter de huidige winkel annex lunchroom De Vlinderbloem in Tholen zien de mooiste dingen het licht, foto Leo Adriaansen door Esme Soesman THOLEN - Toen Jacolien Deurloo in 2009 op het idee kwam een zorg- onderneming te starten, had ze al gauw het gevoel op een sneltrein te zijn gesprongen. Een half jaar na dat het plan bij haar opborrelde, was De Vlinderbloem in Tholen een feit. In vijfjaar tijd heeft ze nog niets van haar 'idealisme' verlo ren. Nog dit jaar verhuist De Vlin derbloem naar de Visstraat en opent Deurloo in Scherpenisse een tweede bedrijf. Jacolien Deurloo Of .-v i tl 1 actevoorwaarcfen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63