4+2 gratis Wandel tussen de pinguïns 'Sluit Grote Markt Goes helemaal af voor auto's' 'Controle Veerse Meer zonder politie kan niet' Jeugdwielerronde in Lewedorp Paas petit fours <8> BEVELANDEN en THOLEN 25 De negentienjarige bestuurder uit de gemeente Borsele was volgens de politie vermoedelijk onder in vloed van verdovende middelen. Een blaastest viel negatief uit, maar in de auto werden wel de resten van een joint gevonden. De verdachte is toen aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van drugs. De schade aan het het café is aan zienlijk. „Het was een grote klap. De man kwam vanaf de Markt de ze kant oprijden en begon te slin geren. Het is nog een geluk dat hij niet tegen de zaak van de overbu ren is gereden. Die heeft een heel groot raam en daar had hij dus zo naar binnen kunnen rijden. Wij hebben een stalen deur", vertelt uitbater Van Aertsen. Hij vindt dat de Markt moet worden afge sloten. „Ze rijden hier soms als be zetenen. Heel gevaarlijk als hier voetgangers zijn. Nergens anders in Zeeland is de Markt nog toegan kelijk voor autoverkeer. Dat het hier wel zo is, is belachelijk." bij aankoop van een dagticket voor Planckendael tig jaar geleden, ook in Zeeland in gezet. „Operatie Market Garden geniet landelijk gezien nog steeds meer bekendheid dan de Slag om de Schelde, maar het besef dat de ze slag van historisch belang is ge weest, begint eindelijk te landen", zegt Duvekot. Het programma is verdeeld over twee dagen; dinsdag 22 april en woensdag 23 april. Onder het mot to 'praten met soldaten' bezoeken militairen van het 17e Pantserin- fanteriebataljon scholen in diver se Zeeuwse plaatsen. Zij vertellen op scholen wat zij doen voor en namens de Nederlandse samenle ving. „Het leger is sinds de afschaffing van de dienstplicht minder zicht baar geworden. Het leven van de militair speelt zich immers vooral af op de kazernes, op de oefenter reinen en in het buitenland", zegt luitenant-kolonel Duvekot. „Ons bezoek aan de scholen is ook be doeld om het eerlijke verhaal weg te zetten." De Koninklijke Landmacht is mo menteel op veertien plaatsen ter wereld actief voor vrede en vrij heid. Naast het handhaven van de inter nationale rechtsorde en het veilig stellen van Nederlandse belangen in het buitenland worden militai ren in eigen land wekelijks zo'n dertig keer ingeschakeld om de ci viele autoriteiten te ondersteu nen. Dan gaat het bijvoorbeeld om een zoekactie naar een vermist kind of de inzet bij het ontmantelen van een crimineel netwerk. Ook persoonlijke anekdotes zul len tijdens de schoolbezoeken aan bod komen. „Zo herinner ik me nog onze in zet in maart 2007 bij een waters noodoperatie in Afghanistan. Door extreme regenval was een ri vier buiten de oevers getreden. We moesten duizend mensen eva cueren. Dat viel niet mee. Niet al leen vanwege het feit dat we tij dens de reddingsoperatie ook re kening met bermbommen en aan vallen bleven houden, maar ook omdat niet iedereen door ons ge red wilde worden. Het westen staat voor sommigen immers ge lijk aan de duivel en sommigen waren bang dat ze met de helikop ter direct naar Amerika getrans porteerd zouden worden." Woensdag 23 april staat in het te ken van kleinschalige publieksac tiviteiten. Op diverse plaatsen staan tussen 12.00 en 16.00 uur mi litairen met modern materieel. Zij verzorgen demonstraties en publiek kan aan activiteiten deel nemen. In Goes wordt aan de Sin gelstraat een mobiele commando post ingericht. Vanuit deze post worden vanaf 10.00 uur twee co lonnes door Zeeland aangestuurd. Leerlingen van groep 7 en 8 bezoe ken dinsdag en woensdag op ini tiatief van het VrijwilligersHuis in 's-Gravenpolder het Bevrij dingsmuseum. De landmacht stelt gratis een bus beschikbaar. Ook inwoners van de gemeente Borsele zijn in de gelegenheid woensdagmiddag het museum te bezoeken. Bussen vertrekken om 13.30 uur vanaf Vorsvliet in 's-Gra venpolder en om 13.45 uur bij Dijkstede in Heinkenszand. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. Behalve enkele oorlogsveteranen die betrokken waren bij de Slag om de Schelde zijn ook veteranen uit missies als Afghanistan aanwe zig. ACTIVITEITEN BATALJON OP DE BEVELANDEN De vier gemeenten rond het Veer se Meer voeren jaarlijkse contro les uit in samenwerking met poli tie, Staatsbosbeheer, Rijkswater staat, Federatie Sportvisserij Z-W Nederland en de provincie. De coördinatie ligt bij het water schap. Aan wal worden zogeheten bijzondere opsporingsambtena ren (boa's) ingezet, maar juist handhaving en toezicht óp het wa ter ontbreekt. En dat terwijl de overtredingen - wellicht daardoor - daar toenemen, blijkt uit de rap portage van surveillances over 2013. Onder meer te snel varende motorboten blijven een pro bleem, met alle risico's van dien. Dat valt onder het Binnenvaart Politie Reglement. Klachten daar over zijn doorgegeven aan de wa- terpolitie, maar die was afgelopen jaar opnieuw bijna niet aanwezig op het Veerse Meer vanwege 'an dere prioriteiten', zo meldt de jongste rapportage. Verhulst heeft naar eigen zeggen 'een punt gemaakt' van de situa tie tijdens een recent overleg met het waterschap over invoering van zogeheten 24-uurshandha- ving. „Ik vind dat het geregeld moet zijn, zeker nu het seizoen er aan komt. Alle partijen in de sa menwerking kunnen leveren, be halve de politie. Dat is niet accep tabel, dan kunnen wij er ook wel mee stoppen. Het gaat niet om een loslopende hond, er gebeuren dingen op het water." Verhulst erkent dat de moeizame inzet van de waterpolitie een lan delijk probleem is. „Maar aan de andere kant, er ligt een politie- boot in Wemeldinge, die ligt daar te liggen." De politie is volgens Verhulst van zijn kritiek op de hoogte. „De dis trictschef vindt ook dat er wat moet gebeuren. Ik hoop dat er in Den Haag iets kan worden losge peuterd." LEWEDORP - Stichting Wielerco- mité Lewedorp houdt zaterdag 19 april een jeugdwielerronde. Er zijn diverse wedstrijden, waaron der een wedstrijd voor ID-ren- ners. Voor kinderen van basisscho len zijn er dikkebandenraces. Aan vang: 11.00 uur. WEEKENDAANBIEDING vuww.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! VRIJDAG 18 APRIL 2014 Planckendael brengt je dichter bij de dieren H GOES - Het wordt hoog tijd dat de Grote Markt in Goes wordt afgeslo ten voor autoverkeer. Dat bepleit uitbater Joey van Aertsen van café Jack's aan de Korte Kerkstraat, na dat een automobilist woensdaga vond de pui van de kroeg ramde. RFTFKENING VERZOEKSCHRIFT ECHTSCHEIDING AGIN TIMMERMANS GERECHTSDEURWAARDERS op 11 april 2014 heeft gerechtsdeurwaarder E.M. Ver- straten, te GOES op verzoek van mevrouw Ymkje Marella Roelands, wonende te Goes, bij exploot aan DE HEER MANUEL LIMA, GEBOREN 10 JANUAR11984, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend, het verzoekschrift d.d. 13 maart 2014 waarbij de rechtbank Zeeland-West-Brabant te Middelburg ondermeer wordt verzocht tot wijziging tevens vermeerdering. De heer Manuel Lima, geboren 10 januari 1984, voornoemd kan door tussenkomst van een advocaat uiterlijk 3 maanden na heden een verweerschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant te Middelburg aan de Kousteen- sedijk 2, danwel uiterlijk voor die datum aldaar om een uitstel van behandeling verzoeken. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Vlasmarkt 6,4461 CW GOES Tel. 0113-246333 Ref:LG 140345 militairen info@vrijwilligershuis.nl Deelnemende scholen op dinsdag 22 april: Juliana van Stolberg- school (Kapelle), basisschool het Steileplankier (Colijnsplaat), de Sprienke (Goes), Calvijn College (Krabbendijke). f» Twee colonnes trekken woensdag vanaf 10.00 uur door Zeeland waarvan er één start in Nieuw- dorp en vervolgens Kapelle, Yerse- ke, Zierikzee en Goes aandoet. 4 De Regenboog (Hoedekenskerke), De Wegwijzer en De Reiger (Hein kenszand), De Meidoorn (Nisse), De Poel ('s-Heer Abtskerke) en de Koningin Julianaschool ('s-Graven polder) bezoeken woensdag het bevrijdingsmuseum. www.pianckendael.be "In ruil voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticket bij aankoop van max. 4 dagtickets voc Planckendael aan standaard individueel tarief. Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aankoop. Niet inwisselbaar in speciën, niet cumuieerbaar met andere acties, promoties of voordelen, Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2014, Kopieën worden niet aanvaard, Niet geldig op eerder aangekochte tickets. door Luc Oggel GOES - De Goese burgemeester René Verhulst hekelt het feit dat toezicht en handhaving door de wa- terpolitie op het Veerse Meer ont breekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61