Eerste Landschapsdag rond De Molenberg College Noord-Beveland behoudt taakverdeling Wandel tussen de pinguïns SCHOUWEN-DUIVELAND 25 KLIMBOS De dag is het initiatief van de ge meente en is vooral bedoeld om Schouwen-Duivelanders ervan te overtuigen dat zij in een mooie streek wonen. Maar toeristen zijn ook welkom op deze gratis toegan kelijke manifestatie. Op het terrein van De Molenberg zijn drie pleinen ingericht rond informatie, activiteiten en eten en drinken. Alle op Schouwen-Dui- veland actieve natuur- en mi lieu-organisaties presenteren zich zaterdag. Om u.oo en 14.00 uur zijn er 'foodwalks'. Onder begelei ding van een gids wordt in de om geving voedsel verzameld dat la ter wordt bereid en opgegeten. Er worden ook twee vogelexcursies gehouden: om 12.00 en om 15.00 uur. De Fok- en Menvereniging geeft demonstraties, er wordt boe rengolf gespeeld en er zijn Oud-Hollandse spelletjes. Met de kettingzaag worden uit boom stammen figuren gemaakt. Voor de kinderen is er theater, een springkussen en het uilenballen- pluizen. De Landschapsdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Burgemeester Henny van Kooten heeft naast zijn wettelijke taken van veiligheid en orde, voor de ge meente en in het gemeentehuis, de beleidsterreinen cultuur en energie, Nationaal Park Ooster- schelde, aquacultuur en de samen werking op de Bevelanden. Van Kooten was al projecthouder voor Colijnsplaat maar doet Kamper land er nu bij. Nieuwe wethouder Anja Slenter neemt de portefeuille over van haar CD A-voorganger: het sociaal domein, verkeer, gemeentelijke gebouwen, monumenten en sport. VVD-wethouder Piet de Putter houdt de gemeentelijke financiën en economie, toerisme en recrea tie en onderwijs. Daarnaast is hij project wethouder voor Wissen- kerke, Veerse Gatdam en Bokke- gat. Adrie van der Maas (SGP) blijft wethouder ruimtelijke ordening, bouwen en wonen, landbouw, mi lieu en plattelandsvernieuwing. Het winkelverbeterplan, Kortge- ne en de nieuwe wijk Stadspolder en de havenontwikkeling in Kam perland vallen ook onder hem. Het college van Noord-Beveland brengt geen collegeprogramma uit. Dat past niet in het duale be- stuursstelsel, vindt de gemeente raad. De raad moet leidend zijn, dus komt er een raadspuntenpro- gramma met prioriteiten, leiden de thema's en opdrachten. Dat maakt de raad Noord-Beveland een uitzondering op de Bevelan den. Het werk aan het raadspuntenpro- gramma begint volgende week. Raadsgriffier Kees Poortvliet maakt een overzicht van overeen komsten in de verkiezingspro gramma's van de zes partijen als uitgangspunt. In juni moet er een eerste opzet van het raadspro- gramma zijn, waar de fracties aan vullingen en wijzigingen op schrijven. Poortvliet verwacht dat er pas in augustus of september een afgerond raadsprogramma is. Dezer dagen houdt Bureau Beren schot op het gemeentehuis bespre kingen met de vier collegeleden over de verhoudingen tussen hun professionele, zakelijke en per soonlijke staat en portefeuilles in het kader van een onderzoek naar risico's op belangenverstrenge ling. De dertien raadsleden heb ben een vragenlijst ingevuld. Op grond van adviezen van Beren schot aan burgemeester Henny van Kooten kunnen raads- en col legeleden bijvoorbeeld een drin gend beroep krijgen om een ne venfunctie neer te leggen of zake lijke verbanden te beëindigen. Maaskant signeert bij Koperen TUin De Zierikzeese schrijfster Saskia Maaskant is zaterdag 19 april in Boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Vanaf 14.00 uur geeft zij een pre sentatie over haar boek Kiew, dat genomineerd is voor de Dioraphte Jongeren- literatuur Prijs. Zij zal ook boeken signeren. De bijeen komst is gratis. Paasmarkt in de Noordstraat In de Noordstraat in Haam stede is Tweede Paasdag een paasmarkt met onge veer honderd kramen met zeer uiteenlopende waar. De paashaas loopt rond, kin deren worden geschminkt en er is muziek van Swingse- riously Yours. De markt van de ondernemersvereniging is van 11.00 tot 17.00 uur. Paasviering met Muziekgroep De Muziekgroep onder lei ding van Bertha Boot ver leent haar medewerking aan de Paasviering in de Ge reformeerde Kerk Haamste de. De viering vindt zondag 20 april plaats vanaf 10.00 uur. Voorganger is dominee Ineke de Heer. bij aankoop van een dagticket voor Planckendaei VRIJDAG 18 APRIL 2014 watjes Het Klimbos is aangelegd in de boswachterij Westerschouwen. De start is bij de excursieschuur van Staatsbosbeheer. Het parcours ligt een stukje ver derop in het bos. 9 Het Klimbos heeft vier verschillen de parcoursen en een oefenbaan. De hoogte en zwaarte van de par coursen verschillen. Kinderen vanaf acht jaar en mini maal 1,30 meter groot kunnen al meedoen. Het parcours is boom-vriendelijk aangelegd. Er zijn geen schroeven in bomen gebruikt. Door de banden waarmee de hin dernissen zijn aangelegd jaarlijks iets losser te maken, kunnen de bomen doorgroeien. BURGH-HAAMSTEDE - In en om De Molenberg in Burgh-Haamstede wordt morgen voor het eerst de Dag van het Veelzijdig Landschap gehouden. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Binnen het college van Noord-Beveland zijn na de ver kiezingen niet alleen de partijen en de meeste gezichten dezelfden, ook de portefeuilleverdeling is on veranderd. GOES BURGH-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE Planckendaei brengt je dichter bij de dieren www.planckendael.be 'In rui! voor deze bon krijg! u €5 korting per dagticket bij aankoop van max 4 dagtickets voor Planckendaei aan standaard individueel tarief Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dacj van aankoop. Niet inwisselbaar in Speciën, niet cumuleerhaar met andere acties, promoties of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/201" Kopieën worden niet aanvaard Niet geldig op eerder aangekochte tickots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55