\MD33®P Bfe^reetPoco HET BEROEP 4 WONEN I EP Voorstraat 34, Colijnsplaat €105.000 k.k. rond de 105 Glaszetter De zomer staat voor de deur en als het er weer een tje wordt zoals die in voorgaande jaren, dan wordt het bij tijd en wijle héét. Ook binnen. Wie de zon liever in de tuin heeft en niet in huis, heeft keus uit een heleboel zonweringsystemen. Peter Wagenaer van Petribi in Hulst adviseert, meet en monteert. Petribi is al veertien jaar een echt fa miliebedrijf. De naamgevers Peter, Ricardo (zoon) en Bianca (dochter) Wagenaer werken allemaal in de zaak. Moeder Lia bestiert samen met Bianca de showroom en het kantoor in de Zoutestraat, Ricardo is verantwoordelijk voor montage en service en Peter is altijd de baan op voor offertes, advies en de belangrijke taak van het opmeten. Ook is er nog een monteur in dienst. Naast zonwering, kunnen klanten bij Petribi ook terecht voor garagedeuren, kunststof kozij nen, horren, en de laatste trend, vaste (ter- ras)overkappingen. Met zonwering is het veer tien jaar geleden allemaal begonnen. Petribi houdt alle moderne ontwikkelingen nauwge zet bij. Alles is te leveren; van de klassieke mar kiezen en degelijke rolluiken tot de meer mo derne oplossingen zoals sereens of zonnescher men met zelfreinigende doeken, naar keuze handmatig of elektrisch te bedienen. 1 ioewel markiezen aan panden een luxe en nos talgische uitstraling kunnen geven, worden ze in Zeeuws-Vlaanderen amper toegepast. „Wij zijn helaas geen markiezenprovincie", zegt Lia Wagenaer. „Ze zijn prachtig, maar worden hier niet veel gekozen." In de winderige provincies, zoals ook hier, zijn windvaste ritsscreens juist erg populair. Het zonwerende doek zit stevig dichtgeritst in zijgeleiders en zal dus niet gaan flapperen als de wind opsteekt. Lia: „Voor elke situatie is een ideale oplossing en wij helpen graag met adviseren. Wil je een zonnescherm over je hele terras? Woon je in een bungalow, of is de constructie van de muur niet geschikt? Neem dan een zonnescherm met een pergo la-systeem. Deze zonneschermen hebben geen knikarm, maar rollen uit naar staanders. Hier door kan het doek tot vijf meter uitrollen en bo vendien wordt de muur niet belast." De benodigde doeken voor de zonneschermen zijn tegenwoordig van hightech materialen ge maakt. Onvermijdelijke vervuiling zoals vogel poep trekt niet, zoals bij de traditionele doe ken, na een regenbui in de stof, maar spoelt er gewoon van af. Lia: „Deze gladde Sunsilk-doe- ken zijn echt ideaal en passen perfect bij pan den met een strakke, moderne architectuur. Wie graag die onderhoudsvrije luxe van Sun- silk wil, maar wel liever het uiterlijk van tradi tioneel doek, kan kiezen voor Sunvas. Dat is op- geruwd polyester en niet van echt doek te on derscheiden." Liever zonwering die ook nog inbraakvertra- gend werkt? Dan zijn rolluiken ideaal. Petribi heeft zelfs een eigen huismerk van rolluiken; Extrusie. En daar zijn ze bij Petribi heel erg trots op. Lia: „Er zijn tegenwoordig heel veel goedkope, maar daardoor vaak kwalitatief min dere, rolluiken op de markt. Die lamellen zijn vaak zo dun dat ze geen hagelbui overleven en omdat ze zo licht zijn, klapperen ze al gauw in de wind. Daarnaast is de afwerking vaak mini maal. Onze rolluiken hebben stevige lamellen en zitten in een dubbelwandige kast en dat is veel duurzamer. Daarnaast zijn ze afgewerkt met een sierlijst en dat is niet alleen mooier, maar voorkomt ook dat de rolluiken vies wor den als ze zijn opgetrokken." Petribi is in de regio exclusief dealer van mer ken als Erhardt, Hörmann, Palazzo, Liner en De- ceuninck. De afzetmarkt van Petribi is Zeeuws-Vlaanderen en een stukje Oost Vlaan deren. „We werven onze klanten expres niet verder weg. We vinden het namelijk heel be langrijk dat we na de verkoop een goede servi ce kunnen bieden. Dat houdt ook in dat onze klanten er van op aan kunnen dat we heel snel bij ze zijn als ze ons bellen. Liefst dezelfde dag nog." EP IT Voor wie het zonnetje eens met in huis wil Direct te betrekken ka rakteristieke tussenwo ning. Het huis is ge schikt voor een kleiner huishouden en is voor zien van een ruime, sfeervolle woonkamer, open (woon)keuken met inbouwapparatuur, nette badkamer, twee slaapgedeeltes, fraai aangelegde achtertuin en een riant dakterras. door Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48