Onderzoek Eigen Huis: ziekte struikelblok Open huis nieuwbouw Grote Markt Vlissingen WONEN 3 Varremarkt 2a, Zierikzee te regelen en dan pas op huizen jacht te gaan. Dat voorkomt te leurstellingen als de koop al bijna rond is. Aan het onderzoek van Eigen Huis deden 137 leden met een chronische aandoening mee. Zij probeerden de afgelopen vijfjaar een overlijdensrisicoverzekering af te sluiten. Bij 15 procent lukte dat niet. Van de kopers die wél geaccepteerd werden, kreeg der tig procent een premieopslag. Zij werden soms geconfronteerd met een verhoging van 35 pro cent. L'escaut woonservice houdt vrij dag 25 april tussen 14.00 en 16.00 uur een open huis in het nieuw- bouwappartementencomplex aan de Grote Markt/Breewaterstaat in Vlissingen. De appartementen zijn speciaal bestemd voor 55-plussers. De minimuminkomenseis voor de appartementen is 1800 euro bruto..Daardoor zijn de woningen doorgaans bereikbaar voor m eer- persoonshuishoudens met huur- toeslag. Voor mensen boven de 75 jaar is er de mogelijkheid tot huur- garantie, wat betekent dat bewo- Ongeveer vijftien procent van de huiseigenaren met een chroni sche aandoening kan geen over lijdensrisicoverzekering krijgen. Huiseigenaren die wel zo'n ver zekering krijgen, moeten reke ning houden met een forse pre mieverhoging en enkele maan den vertraging. Dat blijkt uit on derzoek dat de Vereniging Eigen Huis in maart hield. De belangenorganisatie advi seert chronisch zieken die een huis willen kopen eerst te kijken hoe hoog de benodigde hypo theek is, daarna de verzekering ners van 75 jaar of ouder dezelfde kale huurprijs betalen als de een gezinswoning van L'escaut die zij hiervoor verlaten. Deze regeling is alleen op dit complex van toe passing. In het 41 appartementen tellende complex zijn nog enkele wonin gen beschikbaar met een onder grondse parkeergarage waar par keerplaatsen te huur zijn. De ener- gielasten zijn voor een nieuw bouwwoning in verhouding een stuk lager dan voor een bestaande eengezinswoning. Het complex ligt achter de boulevard. mmm VRIJDAG 18 APRIL 2014 Vraagprijs: €200.000 Soort woning: Bovenwoning Bouwjaar: 1940 Woonoppervlakte: 270 m2 Perceeloppervlakte: 345 m2 Voordelen Veel ruimte, plaats voor een groot gezin Groot dakterras Midden in het centrum Jacco Blankert: „Dit huis draagt zoveel herinneringen met zich mee." foto's Dirk-Jan Gjeltema Volgens zowel Marcia als Jacco is die zee aan ruimte kenmerkend voor hun voormalige thuis. Nadelen Geen tuin Niet voor iedereen betaalbaar Niet op de begane grond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47