F2C T TT k geef je een roosje, mijn roosje. Het is een beetje een oubollig een zoet sappig lied, maar wie wordt er niet blij van een of meerdere rozen? Op Moederdag, dit jaar op n mei, doen ze het goed. Geef bijvoorbeeld eens een potroos in een mandje. Ze kun nen zowel binnen als buiten worden gezet, want rozen houden van veel licht. Geef moeder er een gieter bij cadeau, want pot- rozen hebben veel water nodig. De nieuw ste generatie potrozen heeft grote bloem knoppen en ze bloeien veel langer dan voorheen. Uiteraard is een tuinroos op stam, als struik, of een klimroos ook een mogelijk- VERZORGINGSTIPS Een roos kan altij'd. Niet voor niets wordt de roos 'koningin van de bloemen' genoemd. Verras je geliefde met rode rozen en geef moeder op 11 mei een heel boeket. Succes én een fleurig huis gegarandeerd! heid. April is een goede maand om ze te planten. Jaarlijks komen er nieuwe soorten bij. Dat is een hele klus, waar veredelaars vele jaren mee bezig zijn. Sommige kweke rijen ontwikkelen hun eigen collecties. Zo ook de familie Verschuur van het Roozen- huys in Haps. De historische tuinrozen van dit familiebedrijf (de vijfde generatie staat al in de startblokken) bloeien vanaf juni. „Ze zijn extra bijzonder vanwege hun heer lijke geur. Je neus in een bloem steken, is toch het eerste wat je doet", zegt José Ver schuur van het Roozenhuys. De roos is de populairste snijbloem ter we reld. De verscheidenheid aan rozen is enorm. Zo zijn ze er in talloze kleuren of combinaties van tinten. Maak een keuze uit grootbloemige, kleine, met een lange steel of een korte. Helaas is niet elke roos een lang leven be schoren in de vaas. Sommige rozen laten hun kopjes al na een paar dagen hangen of de knoppen gaan schimmelen en komen nooit tot bloei. Een verse roos staat vijf tot liefst twintig dagen. Kwekers en rozenhan- delaars hebben enkele tips om teleurstel ling te voorkomen. Kies altijd voor verse ro zen die er fris en sterk uitzien. De bloem knoppen moeten stevig rechtop staan en al lichtjes zijn geopend. Zet de rozen na aankoop zo snel mogelijk in het water en vergeet natuurlijk niet te genieten van hun schoonheid. In een (even tueel met chloor gereinigde) glazen vaas ko men ze het best tot hun recht. Bovendien is zo goed zichtbaar of het water nog schoon is. En nu... op naar de bloemenwinkel! ROZEN EN HUN BETEKENIS vrijdag 18 april 2014 Wonen Zee aan ruimte aan de Varremarkt in Zierikzee PAGINA 2 EN 3 Petribi in Hulst is een echt familiebedrijf PAGINA 4 EN 5 met rozen door Suzanne Dijkstra Snijd de stelen schuin af met een scherp mesje. Verwijder overtollig blad, zodat er geen blad in het water hangt. Verwijder de doorns niet. Dit geeft de bloem wonden die vatbaar zijn voor bacteriën. Geef de rozen een schone vaas met schoon, handwarm water en snijbloemenvoedsel. Zorg voor de juiste omgevings temperatuur (max. 20 graden). Zet rozen niet op de tocht, in - de volle zon, bij de kachel of naast de fruitschaal. reageren? wonen@depersdienst.nl Elke kleur geeft een boodschap: Rood: liefde en respect. Geel: intieme vriendschap en verbondenheid. Wit: liefde, puurheid, waardig heid. Roze: geluk, dankbaarheid, zui verheid. Paars: liefde, ontroering. Oranje: verlangen en waardering. Een witte en rode roos samen zeggen altijd samen te willen zijn. Rozen in een boeket sym boliseren dankbaarheid en één roos in een groot boeket staat voor: jij bent degene van wie ik hou, jij bent het voor mij! Bronnen: Bloemenbureau Holland en www.mooiwatbloemendoen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45