v 66 Ze vinden het allemaal een eer om voor deze club te spelen. Groene Ster zit in hun hart 66 Ik denk dat de oude Marokkaanse identiteit nog een beetje tegen de club werkt ZEELAND 29 mm! mm mm De clubs die bij ons op bezoek komen noemen het publiek het beste van Nederland om voor deze club te spelen. Groe ne Ster zit in hun hart." De spelers, vooral jonge twinti gers, zijn voorbeelden geworden voor de jongste jeugd. Helden zelfs. Vraag aan de spits van RCS Ft hoe hij heet en hij vertelt je net jes zijn voor- en achternaam. Om 'er daarna nog fijntjes aan toe te voegen: „Ik ben een neefje van Hoessein en Saïd Bouzambou." Op die bekendheid, op die voor beeldfunctie heeft de club inge speeld. De ambassadeurs werken mee aan verschillende maatschap pelijke projecten om kinderen vanachter de PlayStation te trek ken en ze buiten te laten spelen. Zo is er aanstaande woensdag weer een voetbalclinic van Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach in de Vlissingse wijk Bossenburg. „We hebben om te beginnen eerst een paar van die maatschap pelijke projecten opgestart", aldus Youssif Afkir. „Die zaten binnen de kortste keren vol." Hij vertelde er vorige week over tijdens de eerste businessmeeting van Groene Ster. De opkomst van (potentiële) sponsors was karig. Het was spijtig voor de jonge, en thousiaste bestuurders maar tege lijkertijd ook een les. Op sportief vlak gaat het de club voor de wind. Groene Ster is in het de buutjaar in de eredivisie als zeven de geëindigd en bracht met de broers Bouzambou twee Oran je-internationals voort. Groene Ster is een Zeeuws merk met lan delijke uitstraling geworden, maar de sponsors staan niet in de rij. „Ik denk dat de oude Marokkaan se identiteit nog een beetje tegen de club werkt", zegt Youssif Ham zaoui, oud-voorzitter van Zeelan- dia Middelburg die vaak als toe schouwer op de tribune zit. „In het verleden heb ik dat van ver schillende ondernemers begre pen. Groene Ster maakt veel los en dat is heel positief. Maar door de uitstraling wordt de doelgroep vernauwd. Daardoor heeft Groe ne Ster niet de grote business- groep die andere Zeeuwse voetbal clubs wel hebben." Financieel heeft de club de zaakjes op orde, maar het kan altijd beter. Zeker om dat Groene Ster op een kruispunt lijkt te staan. Een nieuwe voorzit ter is nog niet gevonden en hoe presenteert de ploeg zich komend seizoen zonder de broers Bouzam bou? De club lijkt nu het slachtof fer van het eigen succes te wor den. Hoessein en Saïd Bouzam bou spelen komend seizoen sa men bij het Belgische Gelko Has selt en dus niet meer met hun vrienden in Vlissingen. Het is in sportief opzicht een zwaar verlies voor de zaalvoetbalclub, die juist nu de volgende stap zou moeten zetten. Dat zal met vers bloed moeten gebeuren, waarbij ook buiten de provinciegrenzen wordt gekeken. Voor het eerst zullen wat onbe kende namen aan Groene Ster worden toegevoegd. Wordt de Vlissingse chemie aangetast? Of kan het zaalvoetbalteam de fris heid uit blijven stralen waarmee dit seizoen veel goodwill is ge kweekt. Want in tegenstelling tot veel tegenstanders speelt Groene Ster nog geen sober, gecontro leerd zaalvoetbal. En daarmee scoort het op meerdere vlakken. Khalid El Hattach is het beste voorbeeld van de spelopvatting van Groene Ster. Hij durft altijd op zijn techniek te rekenen, wil nog wel eens vlak voor zijn eigen doel een tegenstander proberen uit te spelen en koppelt lef aan een fenomenale techniek, die ge slepen is op de verschillende pleintjes in Vlissingen en Oost-Souburg. Daar zijn de spelers deze zomer ook weer veel avonden te vinden. Net als in de afgelopen jaren. Tij dens de partijtjes vijf tegen vijf op het scherp van de snede klinkt op de achtergrond misschien wel dat ene nummer van Drake. 'Startedfrom the bottom, now we're here' Startedfrom the bottom, now my whole team here' De clip van de Canadese rapper begint niet toevallig met een voet balwedstrijd van jonge ventjes. 'Onderaan begonnen en nu staan we hier. Onderaan begonnen en mijn hele team is nu hier', rapt Drake. Het nummer zit niet voor niets in de documentaire van Pen tury. De tekst past perfect bij de spelers van Groene Ster Vlissin gen, die komend seizoen in een iets gewijzigde samenstelling de Zeeuwse eer weer hoog willen houden in de eredivisie. En misschien zijn er dan nog wel veel meer kinderen die hun spreekbeurt aan de zaalvoetbal club willen wijden. VRIJDAG 18 APRIL 2014 Youssif Hamzaoui In sporthal Baskensburg is het bij een thuiswedstrijd van Groene Ster soms zoeken naar een vrij plekje op de tribunes, foto Ruben Oreel Hoessein Bouzambou (vertrekt naar Gelko Hasselt), Saïd Bouzambou (in januari vertrokken naar Gelko Hasselt), Karim Ben Sellam, Len Eversdijk, Alfaro Pentury (stopt), Mou- Youssef Afkir Hicham Benhammou landelijke uitstraling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29