Wandel tussen de pinguïns Uitkijken vanaf toren duintop Vrouwenpolder het Veerse Meer nodig' 'Politie is op WALCHEREN 25 Ondernemers en ambtelijke regels blijven maar botsen: in Vlissingen én in Middelburg. ZUS A ^i\\ UUNu Novoferm garagedeur met gratis electrische aandrijving! Actie alleen geldig bij inlevering vm dme advertentie. WWWJOS20NWERIN0.COM Planckendaei brengt je dichter bij de dieren VLISSINGEN - Maanden hebben ze verbouwd. En Pedro en Arlette Ventevogel zijn apetrots op hun nieuwe restaurant Pannekoeken en Pasta aan het Bellamypark. Woensdag was de officiële ope ning. Net een dag ervoor kregen ze een brief van de gemeente Vlis singen. Met de mededeling dat hun zonnescherm binnen een week weg moet. Voor het plaatsen van een bouw werk is een vergunning nodig. En die is niet aangevraagd, staat er in de brief. Als het scherm over een week niet weg is, gaat de gemeen te handhaven. „Het was sjieker ge weest om even langs te komen voor een gesprek", zegt Pedro Ven tevogel, onder zijn zonnescherm. „Ik heb nooit contact met iemand gehad." Toen hij de zaak overnam en ging verbouwen, heeft hij op de websi te van de gemeente van alles inge vuld bij de pagina's die daarvoor bedoeld zijn. „Ik ben daar geen zonnescherm tegengekomen. Ik heb het hele vergunningstraject doorlopen. Ik snap dat ze er de hand in willen houden en dat ze geen wildgroei van serres en uit bouwen willen, maar dit is een zonnescherm.... Op het Bellamypark hebben meer restaurants zonwering; allemaal schermen die alleen aan de gevel zijn bevestigd. Bij Ventevogel staan er vier paaltjes onder, veran kerd in bloembakken. „Alles kan weg. Ik kan die bloembakken zó verplaatsen. Dat moet vanwege 5 mei, dus daar heb ik rekening mee gehouden, maar ik weet niet of ze bij de gemeente weten dat het demontabel is, want ik heb daar dus helemaal geen contact over gehad." Ventevogel heeft met opzet voor een robuuste variant gekozen. „Een gewoon zonnescherm trekt in Vlissingen binnen de kortste keren helemaal krom omdat het hier vaak hard waait. Ik heb niks aan een een gewoon knikarm- scherm dat staat te klapperen bij windkracht zeven." De gemeente laat desgevraagd we ten dat er normaal gesproken min der haast wordt gemaakt. „Maar het moet weg zijn op 5 mei. Daar heeft het alles mee te maken", zegt een woordvoerster - waaruit blijkt dat men bij de gemeente in derdaad niet weet dat de bloem bakken zó weg te halen zijn. „Er is geen bouwvergunning aange vraagd en dat moet wel voor een zonnescherm. Normaal stellen we een langere termijn, maar nu zit ten we met 5 mei." Andere ondernemers op het Bel lamypark hebben ook al eens een aanvraag voor een grotere zonne wering ingediend, maar die aan vragen zijn afgewezen omdat ze niet pasten in het beschermd stadsgezicht. Ventevogel is verbijsterd. „Ik heb niet het idee dat er hier op het stadhuis veel feeling is met onder nemers. Wat is nou goed voor een stad? De gemeente zou blij moe ten zijn dat er iemand is die zijn nek uitsteekt en wil investeren in de stad. Het verbaasde me hoe snel die brief er was. Het scherm hangt er pas sinds vorige week." Ik heb niet het idee dat er op het stadhuis veel feeling is met ondernemers VROUWENPOLDER - De uitkijktoren op de duintop van de duinover gang 'Duinoord' is gisteren ge opend. De Ondernemersvereniging Vrou wenpolder nam het initiatief om de uitkijktoren op de duintop aan het einde van de Fort den Haak weg te realiseren. Hiervoor heb ben zij subsidie ontvangen van de provincie. Buiten de lokale onder nemers, de ondernemersvereni ging en de dorpsraad droegen ook de Rabobank en de gemeente Veere een steentje bij. Het idee komt uit het Dorpsplan Vrouwenpolder. Daarin staat de wens om de duinovergang te ver beteren tot een aantrekkelijkere en comfortabelere duin overgang. GOES - De Goese burgemeester René Verhulst hekelt het ontbre ken van toezicht door de waterpo- litie op het Veerse Meer. De vier gemeenten rond het Veer se Meer voeren de jaarlijkse con troles uit in samenwerking met politie, Staatsbosbeheer, Rijkswa terstaat, Federatie Sportvisserij Z-W Nederland en de provincie. De coördinatie ligt bij het water schap. Aan wal worden zogeheten bijzondere opsporingsambtena ren (boa's) ingezet, maar juist handhaving en toezicht óp het wa ter ontbreekt. En dat terwijl de overtredingen daar toenemen. On der meer te snel varende motorbo ten blijven een probleem. Dat valt onder het Binnenvaart Politie Re glement. Klachten zijn doorgege ven aan de waterpolitie, maar die was afgelopen jaar opnieuw bijna niet aanwezig op het Veerse Meer vanwege andere prioriteiten. Verhulst: „Ik vind dat het gere geld moet zijn, zeker nu het sei zoen eraan komt. Alle partijen in de samenwerking kunnen leve ren, behalve de politie. Dat is niet acceptabel, dan kunnen wij er ook wel mee stoppen. Het gaat niet om een loslopende hond, er gebeuren dingen op het water." De politie is volgens Verhulst van zijn kritiek op de hoogte. „De dis trictschef vindt ook dat er wat moet gebeuren." bij aankoop van een dagticket voor Planckendaei De Zompe 33, 4358 R1 Seroósketke T: 0118 594770 F: 0118 59368 E: m{w>\<0S,-onw<\ tng.com Mn ruil voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticket bij aankoop van max. 4 dagtickets voor Planckendaei aan standaard individueel tarief. Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aankoop. Niet inwisselbaar in speciën, niet cumuieerbaar met andere acties, promoties of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2014. Kopieën worden niet aanvaard. Niet geidïg op eerder aangekochte tickets. VRIJDAG 18 APRIL 2014 een brief door Nadia Berkelder Pedro Ventevogel M De uitkijktoren op de duintop aan het einde van de Fort den Haakweg is gisteren officieel geopend, foto Ruben Oreel www.planckendael.be 5'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25