Zwaardere motorrijder NOg VÓÓf de Opeiling Wethouder wil 'goed gesprek' met Lammers Nieuwe club moet Vlissingen uit dal trekken WELSTAND 24 WALCHEREN Geld en drugs buitgemaakt bij overval woning MIDDELBURG - Patrick Lammers vindt dat de grote sticker met het logo van zijn bedrijf nu gewoon boven de deur van zijn cafetaria in het winkelcentrum de Veer- sche Poort mag blijven zitten. Vol gens de officiële regels is die sticker te groot, maar de gemeen te Middelburg is, zo vindt de on dernemer, te laat met het be zwaar maken tegen die sticker. „De gemeente moest binnen acht weken reageren op mijn brief, waarin ik mij verzet tegen de ver plichting om die sticker weg te ha len. De reactie kwam pas na tien weken binnen." Lammers opende september vo rig jaar het nieuwe filiaal nadat twee andere ondernemers daar faalden. Volgens de zakenman loopt het nieuwe filiaal goed, pro fiteren de collega-ondernemers ook van de toestroom van klanten en heeft hij nu daar zes mensen in dienst waarvan de helft nog niet zo lang geleden werkloos was. Hij stelt ook dat iedereen in de omgeving blij is dat hij daar nu zit. Hij vermoedt dat er mensen zijn binnen de gemeente die het niet kunnen verkroppen dat hij als winnaar uit de strijd is geko men toen de welstandscommissie bezwaar maakte tegen de manier waarop hij zijn zaak aan het Ban- ckertplein verfraaide door de ge vel opvallend te schilderen. De welstandscommissie oordeelde dat 'de kleuren op de gevel zeer ernstig in strijd zijn met redelijke eisen van welstand' en voormalig wethouder Ed de Graaf eiste dan ook dat die gevel zou worden over geschilderd. Uiteindelijk besliste de meerderheid van de gemeente raad dat er geen bezwaar was te gen zo'n kleurige gevel. Wethouder Johan Aalberts laat in een reactie weten dat hij de zaak niet op de spits wil drijven. Nadat hij gisteren hoorde over deze zaak, heeft hij Lammers uitgeno digd voor een 'goed gesprek'. Vol gens de wethouder moet het mo gelijk zijn om tot een gezamenlij ke oplossing te komen. De officier van justitie eiste twee weken geleden, naast die werk straf, een ontzegging van de rijbe voegdheid voor twee jaar en twee maanden voorwaardelijk omdat de man in de nacht van het Bevrij dingsfestival 2012 in de Schelde- straat in Vlissingen met zijn mo tor twee fietsers aanreed. Eén van hen raakte daarbij zwaar gewond. De man stapte vervolgens weer op zijn motor, reed naar huis, en dronk daar bier voor hij zich bij de politie meldde. Het komt maar zelden voor dat een rechtbank boven de eis van het OM uitgaat. De rechtbank, zo zei voorzitter K. de lager, vindt echter dat de man zich schuldig heeft gemaakt aan de zwaarste vorm van een verkeersmisdrijf. De officier ging uit van de op één na zwaarste vorm. De man reed die nacht al stuntend op zijn mo tor door de binnenstad terwijl er nog veel mensen op straat waren. De Vlissinger ontkende gestunt te hebben en zei maar '6o tot 70 per uur' te hebben gereden. Uit ca merabeelden bleek echter dat hij zo'n 120 kilometer per uur reed. Het worden zware jaren, voorspel den formateurs Pim Kraan (LPV) en Alex Achterhuis (PSR). „Met bezuinigen en rekken kom je er niet meer", zei Kraan. „Het is tijd om echt in te grijpen. En dat gaan we doen." „Er zal best wat shit op ons afkomen", voorspelde Alex Achterhuis. „Maar als je met zijn allen weet dat het er aan komt, kun je onder de paraplu gaan zit ten tot het weer over is." De vier partijen hebben een ak koord op hoofdlijnen gesloten. Drie punten zijn het belangrijkst: de financiën moeten de komende jaren op orde worden gebracht, de overheveling van zorgtaken van het Rijk naar de gemeente moet op een zo sociaal mogelijke ma nier gebeuren en de bestuurscul tuur moet stabieler. En dat laatste geldt voor het college, de raad én de ambtenarij. De combinatie van de vier par tijen is opmerkelijk, vooral de deelname van de SP is opvallend, maar de gesprekken zijn de afgelo pen weken heel goed verlopen, zeggen betrokkenen. „De SP zat er heel constructief in", vertelde Achterhuis. „En de principes van de SP zijn ook gewaardeerd", zei Kraan. „En ze denken niet dogma tisch, maar wel pragmatisch." Ook Stroosnijder vertelde giste ren dat de onderhandelingen in goede harmonie zijn gevoerd. De vier coalitiepartijen willen de komende periode met de overige fracties in de gemeenteraad in dis cussie over het akkoord. „Fracties kunnen er nog zaken aan toevoe gen", zei Achterhuis. „We willen De problemen van Vlissingen zijn eigenlijk niet van politieke aard een zo breed mogelijk draagvlak." „De problemen van Vlissingen zijn eigenlijk niet van politieke aard", vond Kraan. „Daar moet je dus met een zo groot mogelijk aantal partijen over nadenken. Zelfs partijen buiten de raad." Een apart bestuursakkoord moet omschrijven hoe gemeenteraad, college en ambtenaren zich in Vlissingen tot elkaar verhouden. Na de zomer moet duidelijk wor den welke maatregelen de nieuwe coalitie wil nemen om vooral de financiële situatie van de gemeen te te verbeteren. Het nieuwe college wordt op 15 mei geïnstalleerd; dat duurt even omdat de nieuwe wethouders nog een baan hebben of een va kantie gepland hadden. MIDDELBURG - Twee gemaskerde mannen hebben gisteren bij een overval in een woning aan de Driewegenhof in Middelburg geld buitgemaakt en een kleine hoeveelheid softdrugs. Tijdens de roof werd gedreigd met wat vermoedelijk een vuur wapen was. De mannen drongen de woning kort na middernacht binnen. Daar was op dat moment naast de bewoner nog een per soon aanwezig. De twee overvallers maakten een onbekende hoeveelheid geld en enkele kleine zakjes met hennep buit. Van beide mannen ont breekt ieder spoor. AGIN TIMMERMANS GERECHTSDEURWAARDERS op 11 april 2014 heeft deurwaarder E.M. Verstraten te GOES op verzoek van PETER VAN MALLAND, tandarts, gevestigd te VLISSINGEN, te deze/zake woonplaats kiezende te GOES aan de Vlasmarkt 6, ten kantoren van AGIN Timmermans ge rechtsdeurwaarders bij exploot aan de heer JAN FREOERIK AALDIJK, geboren 18 november 1947, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in of buiten Nederland, betekend, de grosse van het vonnis d.d. 30 maart 1998 gewezen door de kantonrechter te Middelburg, waarbij de heer Jan Frederik Aaldijk, geboren 18 november 1947, voornoemd onder meer is veroordeeld tot betaling van een geldsom. In dit exploot is aan de heer JAN FREDERIK AALDIJK, geboren 18 november 1947, tevens bevel gedaan om aan de inhoud van gemeld vonnis te voldoen. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel, 0113-246333 Hef: G45611 door Emile Calon MIDDELBURG - De rechtbank heeft gisteren de 29-jarige Miles M. een zwaardere straf gegeven dan het Openbaar Ministerie twee weken geleden had geëist. De Vlissinger is vier jaar lang zijn rijbewijs kwijt en heeft nu een voorwaardelijke cel straf van vier maanden achter zijn naam staan. Ook moet hij een werkstraf van 240 uur uitvoeren. m Pedro Ventevogel (rechts) onder zijn omstreden zonnescherm in Vlissingen. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De geheel nieuwe Vlis- singse wethoudersploeg bestaat straks uit John de Jonge (LPV), Al- bert Vader (PSR), Dick Verboom (D66) en Sem Stroosnijder (SP). De coalitie heeft gisteravond de plan nen voor de komende vier jaar aan de gemeenteraad gepresenteerd. Pim Kraan, formateur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24