Met Franse allure flaneren of lange afstanden rijden AUTO 15 Vespa en Vogue ontwerpen 946 Nissan wipt Ford in Champions League Scriptwedstrijd Renault Twingo Land Rover-neus lijkt doorzichtig GADGETS RIJTEST MERCEDES C180 RIJ-IMPRESSIE RENAULT MEGANE CC Wat uitstraling betreft, volgt de Coupé-Cabriolet (CC) dezelfde rich ting als de overige varianten in de Renault Mégane-reeks. Het front sluit met zijn grote logo, de zwarte verbindingsstrip tus sen de gewijzigde koplampen en de andere bumper aan bij de nieuwe modellen binnen het programma. Op de Nederlandse markt ver schijnt één motorversie. Met de recent gelanceerde 1.2 turbo met 130 pit/205 Nm is het pret tig flaneren en comfortabel lan ge afstanden rijden. De elek trisch bediende hardtop opent en sluit in 21 tellen. Een wind- stop is optioneel. Renault levert diverse fantasie volle kleurencombinaties voor in- en exterieur. Nieuw op het dashboard is het uitgebreide R-Link multimediasysteem, met TomTom en internetdien sten. Dit is standaard op de Privilège, de enige versie in Ne derland, die 34-490 euro kost. De C-klasse blijkt voor Mercedes een van de belangrijkste modellen qua verkoopaantallen. Geen wonder dat het merk met de nieuwe C vasthoudt aan tradities. De vierde Mercedes C-klasse bevindt zich op het kruis punt van de elek tronische voorzie ningen van de gro te S-klasse en de algehele trend naar kleinere, zuini ge motoren, gecombineerd met een lager voertuiggewicht. Kort om: de elementen die een auto modern maken zonder aan het ij- zersterke concept te sleutelen. De C-klasse sedan groeit in leng te en dat komt vooral de achter passagiers ten goede. Het bagage volume profiteert bescheiden en neemt toe tot 480 liter. De auto heeft een wat coupéachtige achter steven, waardoor het kofferdeksel behoorlijk kort is gebleven. Dat belemmert enigszins de doorgang tot de bagageruimte. Door de afge ronde vormen toont de carrosse rie minder strak dan het vorige model. De grille is laag geplaatst en wordt geflankeerd door fanta sievol ingedeelde koplampen. Achter de neus van de C180 zit de 1.6 liter turbobenzinemotor. Die levert met 156 pk hetzelfde vermo gen als de 'oude' 1.8 liter. Het pri ma koppel van 250 Nm is al volle dig aanwezig bij 1.250 toeren per minuut. Daardoor blinkt de krachtbron uit in souplesse. Mede dankzij het lagere gewicht neemt de auto genoegen met 1 liter ben zine op 14 tot 15 kilometer. Zeer gunstig. Zeker als je weet dat die cijfers gelden voor de versie met automaat, waarvan de testauto is voorzien. Mercedes gebruikt in zijn commu nicatie-uitingen exemplaren in fraaie kleuren, met grote wielen en interieurs met prachtige accen ten. Auto's met kleur. De (Neder landse) praktijk is dat de gemid delde koper kiest voor een grijs tint met een zwart interieur, zon der al te veel fratsen. Dat maakt deze nieuwe sedan ronduit saai, terwijl Mercedes dus wel veel mo gelijkheden biedt om de C-klasse op te fleuren. De stoelen blijken wat vlak, een betere zijdelingse ondersteuning zou niet misstaan. De detaillering in het interieur verdwijnt wat in de zwartgrijze kleurstelling. Het rijgedrag van de nieuwe C180 komt neutraal over. De motor presteert prima: 0-100 kilometer per uur in 8,5 seconden en een top van 223. De krachtbron func tioneert bovendien voldoende ge ruisloos, terwijl de 7G-Tronic au tomaat nagenoeg zonder schok ken schakelt. Tegelijkertijd mist de auto wat dy namiek, een eigenschap die som mige concurrenten wel hebben. Ongetwijfeld biedt Mercedes straks meer dynamiek in de spor tievere varianten, die tegen aan zienlijk hogere bedragen op de markt zullen verschijnen. Mercedes start de nieuwe C-klas- se als C180 benzine bij 36.995 eu ro. Dieselen kan vanaf 42-995 eu ro. Beide instappers komen in aan merking voor 20 procent bij tel ling. MERCEDES C-KLASSE EN ZIJN CONCURRENTEN Mercedes C-klasse Bagage 480 liter, ge wicht 1.295 kg. Benzine 1.6 liter 136 pk. Vanaf 36.995 euro, C180A/T 40.628 euro. Audi A4 Bagage 480 liter, ge wicht 1.445 kg. Benzine 1.8 liter 170 pk. Vanaf 36.350 euro, 1.8TSFI-e A/T 38.170 euro. BMW 3-serie Bagage 480 liter, ge wicht 1.390 kg. Benzine 2.0 liter 170 pk. Vanaf 33.500 euro, 320i Eff. Dyn A/T 39.175 euro. Lexus IS300h Bagage 450 liter, ge wicht 1.595 kg. Benzine hybride 2.5 liter 223 pk. Vanaf 37.645 euro. Busi ness Line 40.565 euro. VRIJDAG 18 APRIL 2014 door Tony Vos De nieuwe Mercedes C-klasse biedt door zijn grotere formaat merkbaar meer ruimte voor de achterpassagiers. foto's Automedia door Tony Vos Modemagazine Voque heeft in het kader van zijn vijftigjarig bestaan samen met Vespa The Unique Vespa 946 ontwikkeld. De enige rode Vespa 946-scooter ooit in de historie van het merk is voorzien van de nodige designdetails. De scooter werd geveild voor Vespa for Children, een humanitair initia tief. De standaard Vespa 946 Col lection is er in blauw en grijs. The Unique Vespa 946. foto PR Achter het nieuwe CC-front huist een nieuwe motor, foto Automedia Land Rover ontwikkelt technologie waarmee bestuurders via projectie op de voorruit een digitaal beeld krijgen van het terrein vóór en on der de auto. De neus van de auto wordt met de techniek als het wa re onzichtbaar gemaakt. De beel den worden geschoten door came ra's in de grille. Met deze techniek zijn Land Rovers beter voorbereid op moeilijk begaanbaar terrein. Kijkje door motorkap, foto LR Nissan neemt het Champions Lea gue-sponsorstokje over van Ford. Na 22 jaar gaat Ford zich richten op sociale media en digitale com municatie. Nissan ziet de presti gieuze voetbalcompetitie als een mondiaal platform waarop voetbal en auto's met elkaar kunnen wor den verenigd. De fabrikant is tot en met seizoen 2017/2018 aan de Champions League verbonden. Nissan in de CL. foto Nissan De nieuwe Twingo staat centraal in een scriptwedstrijd van Renault. De uitdaging is om het innovatieve karakter en de speelsheid van de Twingo te vatten in een script. Dat mag zich afspelen in elke willekeu rige Europese stad. Deelnemers maken kans op viptickets voor het Cannes Film Festival. Meedoen kan tot 11 mei. Voor meer informatie, zie www.welovewords.com. Twingo in pakkend script. foto Renault

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15