Ferry zinkt na 'iets te hebben geraakt' Strijders in Homs geven 8 BUITENLAND -li Van de in totaal 462 opvarenden zijn er 284 vermist. De vrees be staat dat veel vermisten niet heb ben kunnen ontsnappen uit het wrak. Een halve dag na de ramp was de dood van maar vier opva renden bevestigd en de oorzaak van de schipbreuk nog niet be kend. Meteen na het noodsignaal rond 09.00 uur lokale tijd kwam een enorme reddingsoperatie op gang. Meer dan 100 schepen bega ven zich naar de plek van het on geluk. Ze wisten 174 opvarenden te redden. Gevreesd wordt dat dit een van de ergste scheepsrampen kan blij ken te zijn uit de geschiedenis. Onder de opvarenden waren 325 leerlingen van een middelbare school die bij de Zuid-Koreaanse hoofdstad ligt. Zij waren onder weg naar het eiland Jeju, een va kantieoord. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Passagiers die ge red waren vertelden aan de media dat het vaartuig was gaan hellen nadat het 'met veel lawaai iets had geraakt'. f Op de plaats van het ongeval wa ren gisteravond 160 duikers van de marine en de kustwacht bezig met zoeken naar overlevenden. Ze hebben te maken met zeer slecht zicht onder water en verra derlijke stromingen. De laatste grote ongevallen met ferry's in Zuid-Korea dateren van 1993 en 1994. Daarbij kwamen res pectievelijk 292 en 30 mensen om het leven. Passagiers vertelden dat het vaartuig was gaan hellen nadat het met veel lawaai iets had geraakt. !K EU opent jacht op uitheemse soorten Uitheemse planten- en dier soorten mogen niet meer in de EU worden geïmporteerd, ge bruikt, gekocht of verkocht worden. Het Europees Parle ment stemde gisteren in met de nieuwe regels. Het gaat om soorten die een 'unie-breed' ge vaar vormen. Veel daarvan vor men een gevaar voor Europese soorten en brengen ecosyste men uit balans. Bovendien ver oorzaken ze jaarlijks voor ruim 12 miljard euro aan schade. Daaronder vallen medische kosten als gevolg van een prik van een tijgermug of schade aan gebouwen en gewassen. Doodsbange passagiers 'Rebellen Syrië door openhartige piloot hebben raketten VS' Een piloot van de Britse vliegtuig maatschappij Monarch heeft zijn passagiers de stuipen om het lijf gejaagd. Na een gedwongen tus senstop op Barbados vanwege technische problemen vertelde hij de mensen, toen ze een dag la ter weer aan boord waren gegaan, dat het probleem ze 'heel snel een zeemansgraf had kunnen bezor gen. In een uitleg van het techni sche probleem beschreef hij tot in detail een ongeluk met een Boeing van Lauda Air in 1991, waarbij alle 213 mensen omkwa men. Monarch Airlines erkent dat de piloot verkeerde dingen heeft gezegd. De vlieger heeft spijt. Rebellen in Syrië beschikken over Amerikaanse antitankra- ketten maar het is niet duide lijk hoe zij daar aan zijn geko men. Dat zegt de Washington Post. Het is voor het eerst dat rebellen een Amerikaanse wa pensysteem hebben om mee te vechten. Het gaat om TO W-ra ketten, projectielen die tot de standaarduitrusting van het Amerikaanse leger behoren en ook bij het Nederlandse leger in gebruik zijn. De VS hebben de systemen ook geleverd aan landen als Turkije en Saudi- Arabië. Deze landen helpen de oppositie in Syrië actief. Oud-Homs, al sinds mei 2012 afge sloten van de wereld en voorma lig thuis van pater Frans van der Lugt, heeft het zwaar te verduren. „We hielden van hem, maar nie mand is veilig", zegt Abu Jarrah, een activist in de belegerde stad via Skype. „Het heeft ons maar weer laten zien dat als je tegen As sad bent, je leven niets waard is." Het gesprek wordt onderbroken door een bombardement op de oude stad. Het leger maakt ge bruik van artillerie, mortieren en bombardeert uit de lucht. Beel den die Jarrah minuten later op YouTübe plaatst, tonen grote plui men donkergrijze rook die boven karkassen van gebouwen een paar straten verderop verrijzen. Veel om voor te blijven is er niet meer in de kapotgeschoten oude stad. Er is geen eten en het drink water is vervuild. „We drinken water uit oude putten, het is ge deeltelijk vervuild doordat het lang heeft stilgestaan, en gedeelte- Er lijk door uitwerpselen", zegt Jar- door onze redactie buitenland SEOEL - Reddingsteams waren gis teravond laat nog met man en macht bezig met zoeken naar hon derden opvarenden van de ferry Se- wol die gisterochtend, 100 kilome ter ten zuiden van Zuid-Korea, kap seisde en in twee uur zonk. STRAATSBURG LONDEN WASHINGTON door onze correspondent Fernande van Tets BEIROET - De honderden mensen die achter zijn gebleven in oud-Homs voelen zich beroofd van hun grootste microfoon, sinds de moord op Pater Frans van der Lugt vorige week. Het Syrische regime begon maandag een grootscheeps offensief tegen vier buurten van Homs die nog in handen van de Sy rische oppositie zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8