Topambtenaar Terneuzen weg met ontslagvergoeding van ruim vijf ton Eric Provoost wint E-learning Award 'Sorry, we moeten wel meewerken' Voorrondes voetbal basisscholen gespeeld "De Ford Award Weken Tijd voor een Fiesta." Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. 27 13.645, De topambtenaar, afdelingshoofd omgeving en economie, is mei vo rig jaar op non actief gesteld. Het college van B en W en andere af delingshoofden hadden geen ver trouwen meer in hem. De ambte naar nam een adviseur in de arm en spande een rechtszaak aan om zijn terugkeer te eisen. De ge meente verloor, maar wilde hem niet meer terug. Vervolgens is aldus wethouder Van Schaik 'keihard onderhan deld' om de kwestie in der minne te schikken. „Maar dan loop je er tegenaan dat er te weinig dossier was opgebouwd. Dat was ook niet meer mogelijk, omdat de verhou dingen verstoord waren." De ont slagvergoeding van ruim vijf ton die overeen is gekomen, is onder meer gebaseerd op het aantal dienstjaren van de medewerker bij de gemeente, het aantal jaren dat hij nog in Terneuzen had kun nen werken, de breuk in zijn pen sioenopbouw en advocaatkosten. Van Schaik: „We hebben deze re geling besproken met de gemeen teraad en zijn er bewust mee naar buiten getreden. We willen er niet geheimzinnig over doen. Het staat bovendien in de jaarreke ning 2013." Hoge ontslagvergoedingen ko men bij gemeenten vaker voor. Borsele keerde in 2005 een voor malig hoofd financiën 439.049 eu ro uit, nadat hij tussen wal en schip was beland door aanscher ping van de regels voor arbeidson geschiktheid. Zoals alom bekend wil de rijks overheid de Hedwigepolder om vormen van landbouw- tot nat na tuurgebied. De inmiddels bekend ste polder van Nederland moet onder water, zoals in 2005 al met Vlaanderen is afgesproken. Eige naar Gery De Cloedt wil echter niet van zijn polder af. Hij voert procedures tegen het ontpolde- ringsbesluit en weigert zijn grond te verkopen. De rijksoverheid wil daarom over gaan tot onteigening. Daarvoor is ook weer een procedure nodig. En daarin komt de gemeente Hulst om de hoek kijken. De burgemees ter van de gemeente waarbinnen de te onteigenen gronden liggen, moet op basis van de Onteige ningswet het 'circus' in gang zet ten met een openbare kennisge ving van het ontwerpbesluit. Gis teren is dat officieel gebeurd, wat voor de gemeente Hulst reden was uitleg te geven in een persme dedeling. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst handelt in opdracht van de minister van Economische Zaken en Infrastructuur. Hij kan niet anders, aldus de gemeente, maar dat verandert niets aan het standpunt van het gemeentebe stuur over ontpoldering. Het be stuur blijft pertinent tegen. De Mobile Music Trainer is een app die Provoost ontwikkelde om muzikanten te helpen bij het in studeren van bladmuziek en het leren bespelen van een instru ment. De app laat op de iPad de noten zien die kunnen worden ge speeld. De app geeft vervolgens aan of iemand de noten goed speelt of niet. De goede noten worden groen, bij een foute noot kun je niet verder. Provoost is 'ontzettend blij' met de Award. „Het is toch een kroon op het werk. Ik ben er enkele ja ren mee bezig geweest." De jury noemt de app 'een slim me technologische oplossing met wereldwijde toepassingsmogelijk heden voor muziekoefeningen'. Er waren zo'n 30 inzendingen waarvan in de categorie 'creative startups' drie genomineerden overbleven. Provoost kreeg giste ren een beeldje. Daarnaast krijgt hij een half jaar lang aandacht op de e-learning site van de Benelux. VOCELWAAROE - De meisjes 7- tal len van de basisscholen De Wa rande en Antonus (beiden Axel), Canisius (Zuiddorpe) en Ter Doest (Graauw) hebben zich ge plaatst voor de finale van het ba sisschoolvoetbal regio Hulst. De ze teams waren gisteren de poule winnaars tijdens de voorronde n in Vogelwaarde en Sas van Gent. Daar kwamen 23 teams in de wei. Canisius en de Warande staken in Sas van Gent in hun poule met kop en schouder boven de rest uit en eindigden zonder puntenver lies. Ter Doest had in Kloosterzan- de met één verloren wedstrijd weinig moeite met de andere ploegen in de poule. Antonius pakte de poulewinst met een punt voorsprong op 't Getij uit Kloosterzande. De regiofinale volgt woensdag 23 april in Kloos terzande. Aanvang is 13.30 uur. powered by Ford EcoBoost J Ford Fiesta Style Elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels met richtingaanwijzers Elektrisch bedienbare ramen vóór Radio/CD/MP3-spelerinchAUX USB «Airconditioning Normaal vanaf 14.645 - inruitpremie-/-1.000,- i Award deal ifcl DONDERDAG 17 APRIL 2014 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het doet de oren even klapperen, een topambtenaar van de gemeente Terneuzen die een ontslagvergoeding krijgt van 506.000 euro. Wethouder Co van Schaik die dit dossier vorig jaar overnam van een vertrokken colle ga, stelt vast: „We kwamen er niet onderuit." HULST - Het komt niet alle dagen voor dat een gemeente een persbe richt stuurt met een hoog 'sorry'- gehalte. De gemeente Hulst deed het gisteren in verband met het of ficiële startsein voor de onteige ningsprocedure voor de Hertogin Hedwigepolder. door Florence Imandt HULST/DEN BOSCH - Muziekdocent Eric Provoost uit Hulst heeft de lan delijke E-learning Award 2014 ge wonnen. Een jury wees gisteren in de Brabanthallen zijn Mobile Music Trainer als winnend project aan. fuut FIESTA Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en verkoop voorwaarden ford.nl Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 14,3-30,3; titer/100 km: 3,3-7,2; CO g/km: 85-138

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75