uit kernen Burgemeesters praten over tunnelongelukken Seniorensoos toch tevreden op nieuwe stek ZEEUWS-VLAANDEREN 25 RIDE FOR THE ROSES IK FIETS VOOR KWF JIJ TOCH OOK? RIDEthe R©SES waarbij de voertuigen één van de drukste verkeersknooppunten in Hulst, het Scharnier, moeten pas seren. Eenmaal op de Clingeweg zijn de problemen voorbij. Veel landbouwverkeer rijdt ook dwars door het centrum van Clinge. In Sint Jansteen kan het ook druk zijn met landbouwvoertuigen wat tot gevaarlijke situaties leidt. Veel landbouwers moeten aan de Brouwerijstraat in Sint Jansteen zijn, waar een grote aardappelhan- del gevestigd is. Het landbouwver keer moet straks vanaf de Clinge weg over de Grote Kreekweg naar het kruispunt bij de Verrekijker en daar de nieuwe parallelweg ne men. Zo worden de routes door iiuiat cn sint jansteen ontlast. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt tot en met woensdag 7 mei ter inzage. Belangstellenden kun nen ook vanavond tussen 19.00 en 20.30 uur het plan bekijken in gemeenschapscentrum Warande in Sint Jansteen. Aanleiding is de verkeerschaos die gisterochtend ontstond na een botsing tussen twee perso nenauto's in de oostbuis van de tunnel. Daarbij raakten twee men sen gewond, van wie er één be kneld raakte. Het verkeer liep he lemaal vast. Pas rond half twaalf was de situatie weer normaal. Vooral op de belangrijkste toelei- dende wegen (Hinnelweg, slui- zencomplex en N61) ontstonden lange files. Dat gebeurt overigens regelmatig. Ook het verkeer naar Dow Benelux liep vast in de files. Lonink, ook voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland: „Aan deze ongelukken en de afwikkeling er van kleven zowel veiligheids- als economische aspecten. Je moet bijvoorbeeld bekijken of zo'n on geluk te maken had met het op heffen van de trajectcontrole en en die misschien opnieuw instel len. Maar je moet ook kijken naar verbetering van de doorstroming. Hoeveel tijd krijgen de hulpdien sten voor hun werk en welke maatregelen zijn er nodig voor den." De tunneldirectie praat met de burgemeesters, maar zoekt ook met Dow en de Veiligheidsregio naar oplossingen voor de terugke rende verkeerschaos in de Kanaal zone. Dat kan door goed aangege ven omleidingen en openstelling van de Calamiteitenweg bij Dow. De kinderboerderij in Ter- neuzen krijgt vandaag 300 euro voor de aanschaf van een nieuwe kippenren. De gulle gevers zijn de kinde ren van basisschool Op de Hoogte. Zij hebben met de verkoop van paaseitjes geld opgehaald. Dat doen ze elk jaar deels voor een goed doel en schoolactiviteit Rommelmarkt door muziekkorps EMM In de grote loods van de fir ma Baert aan de Klapstraat in Koewacht is zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur een boe ken- en rommelmarkt. Om 10.30 uur is er een veiling. De organisatie is in handen van muziekvereniging EMM. De opbrengst is voor het uniformen- en instru mentenfonds van EMM. Oudste stukje strand Zeeland weer open Het verdwijnen van cultu reel centrum Den Hoek zak in Oostburg zorgde voor enige onrust onder de gebrui kers: er kwam immers geen nieuwbouw voor in de plaats. In overleg met de gemeente Sluis werd voor alle gebruikers gezocht naar een alternatief. Dat liep niet in alle gevallen op rolletjes. De Oostburgse seniorensoos zocht vorig jaar de publiciteit uit onvre de met het aanbod van de ge meente om te verhuizen naar het Ledeltheater. Eén van de bezwa ren: de prijs van een kopje koffie zou stijgen van 25 cent naar 75 cent. Wethouder Jan Schaalje bood nog wel een overgangsrege ling aan, maar die werd door de senioren van de hand gewezen. Bestuurslid Tonnie Rijckaert noemt de 'koffiediscussie' nu ove rigens 'opgeblazen'. „Het ging er óók om dat de zaal in het Ledel theater simpelweg te klein voor ons was." De soos kreeg het aan bod een zaal bij fitnessschool Fitli- ne te gebruiken. „Dat aanbod heb ben we met beide handen gegre pen", verklaart Rijckaert. „De ge meente heeft ons daarbij ook pri ma geholpen, dus alle kou is uit de lucht." Volgens Rijckaert is 'al les hetzelfde gebleven, behalve dan de locatie'. „We blijven het betreuren dat Den Hoekzak ver dwijnt, maar zijn heel tevreden over onze nieuwe stek." Naast de seniorensoos waren er meer vaste gebruikers van Den Hoekzak die naar elders moesten verhuizen. De bibliotheek, de be kendste gebruiker, gaat naar het Zwin College. In afwachting daar van is de bieb tijdelijk gevestigd in een pand aan de Brouwerij straat. De lessen van de Muziek school zijn inmiddels verhuisd naar het Zwin College, terwijl de dansgroep van de Stichting Wel zijn onderdak vond in het Ledel theater. De zondagsoos huist te genwoordig in de katholieke kerk. De kunsteducatie voor volwasse nen van Stichting Welzijn, waar voor Den Hoekzak ook werd ge bruikt, is door de gemeente Sluis wegbezuinigd. Daarvoor hoefde dus geen vervangende huisves ting worden gevonden. Wel werd het ontstane gat deels opgevuld door particuliere initiatieven van kunstenaars en kunstdocenten. Het oudste stukje strand van Zeeland, de Meester van der Heijdengroeve in Nieuw Namen, is vanaf komend weekend elk dag weer open van 9.00 tot 17.00 uur. Oer aarde van 2,5 miljoen jaar oud komt er aan de opper vlakte. De groeve die open blijft tot in de herfst, is te vinden achter de rk kerk. Elf schilders tonen werk in ziekenhuis In expositieruimte route 31 in het ziekenhuis van Ter- neuzen laten elf amateur schilders hun werk zien. Zij zijn allemaal actiefin het Open Atelier van de Terneu- zense cultuurinstelling Toonbeeld. De schilderijen variëren van abstract tot 'landschapjes' in aquarel. Te zien tot emmet 30 juni. Kinderboerderij kan nieuwe ren kopen DONDERDAG 17 APRIL 2014 Hl 1111. door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen en z'n collega Jaap Gelok van Borsele praten bin nenkort met de directie van de Westerscheldetunnel over de aan pak van ongelukken in en om de tunnel. nm Kpf «wrlreer op gang tc Kou KOEWACHT NIEUW NAMEN Ambtenaar Gert Zonnebeld (links) en Berenburcht-directeur Jos Dieleman in de voormalige bibliotheek. De ramen worden vergroot om de toekomstige leslokalen van meer licht te voorzien, foto Peter Nicolai TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73