W/f ene SCHOUWEN-DUIVELAND 27 De coalitiebesprekingen zijn afgerond. De beoogd wethouders zijn bekend. Volgende week worden ze benoemd. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40.Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. ZIERIKZEE - Formateur Robbert Lievense (LSD) heeft gisteravond het coalitie-akkoord gepresen teerd dat LSD, WD en SGP/CU met elkaar gesloten hebben. De beoogde wethouders zijn huidige fractievoorzitter Jacqueline van Burg (LSD), nieuwkomer Cees van den Bos (SGP en namens CU) en huidig wethouder Ad Verseput (WD). In het concept-collegeprogramma is veel aandacht voor onderne mers. „Het MKB is de motor van het eiland. Zonder ondernemers ben je nergens", zegt Robbert Lie vense. „We zijn een onderne mend eiland", vult Ad Verseput aan. Het nieuwe college wil onder nemers faciliteren en waar moge lijk onderzoeken of er toch niet een BIZ (bedrijfsinvesteringszo ne) kan komen nu wetgeving dit mogelijk gaat maken. Ook de inwoners worden niet ver geten. Belastingen worden alleen verhoogd met inflatiecorrectie. Het nieuwe collegeprogramma zal de inwoners geen extra geld kosten. Het betaald parkeren bij de stranden en in Zierikzee wordt geëvalueerd en het nieuwe college staat open voor de realisa tie van nieuwe projecten in Brou wershaven en Scharendijke. De drie partijen maken een paar opmerkelijke keuzes. Zo wil het college geld vrijmaken om de ver dere samenwerking tussen scho lenkoepels Obase en Radar te faci literen. Geld dat gebruikt kan wor den om bijvoorbeeld kennis in te huren. Het college staat ook posi tief tegenover de vorming van re- gioscholen. Een scherpe keuze wordt ook ge maakt op het gebied van alle zorgtaken die het het Rijk overhe velt naar de gemeente. De par tijen schrijven klip en klaar dat - als de financiële middelen in de overgangsfase niet toereikend zijn - de gemeente dit uit de algeme ne middelen zal bijpassen. „We la ten niemand in de kou staan." Door de portefeuilleverdeling geeft het nieuwe college ook aan veel belang te hechten aan deze dossiers. Alle onderwerpen in het 'sociale domein' zoals wmo, jeugd, jeugdhulp, passend onder- wijs en welzijn zijn onderge bracht bij één wethouder: Cees van den Bos. „En daarnaast heb ik water, we hebben ook gekeken naar een evenwichtige verdeling. Van den Bos is gepokt en gema zeld in het onderwerpen op het terrein van zorg en welzijn. Als beleidsambtenaar bij de gemeen te Goeree-Overflakkee heeft hij elf jaar aan deze onderwerpen ge werkt. Jacqueline van Burg zal zich bezig houden met de porte feuille leefomgeving. Daar vallen onder andere stads- en dorpsra den, cultuur, onderwijs en open bare werken. Ad Verseput houdt in grote lijnen dezelfde portefeuil le. Hij raakt alleen recreatie en toe risme kwijt aan Jacqueline van Burg en krijgt milieu en perso neelszaken erbij. Burgemeester Gerard Rabelink houdt ook dezelf de taken en krijgt Nationaal Park Oosterschelde erbij. Award dea Style •Elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels met richtingaanwijzers Elektrisch bedienbare ramen vóór Radio/CD/MP3-spelerincl.AUX USB «Airconditioning Normaal vanaf 14.645,- Inruilpremie -/- IOOO,- mwm&m Nu voor 13,g45r Met de krachtige en uitrazuinige 1.0 EcoBoost motor, die voor de tweede keer op rij Engine of the Year is geworden, is de Ford Fiesta de perfecte mix van technologie en stijl. Naast de tijdelijke extra Inruilpremie van 1.000,- maakt u tijdens de Award Weken ook nog eens kans om het aanschafbedrag terug te winnen. Kijk snel op www.ford.nl/actie. Het is nu tijd voor de Ford Fiesta! DONDERDAG 17 APRIL 2014 Toekomstplan college is klaar door Melita Lanting 27 De formatie van de nieuwe coalitie op Schouwen-Duiveland duurde 27 dagen. Op de eerste dag was al duidelijk dat LSD, WD en SGP/CU graag met elkaar verder wilden. Jacqueline van Burg kreeg de por tefeuille die ze graag wilde. Open bare werken is haar dierbaar. „Ik banjerde als kind graag rond bij de gemeenteloods in Burgh." Ad Verseput is tevreden met zijn portefeuille, al heeft hij toerisme moeten laten vallen. „Daar liggen mijn roots." Hij houdt veel onder werpen die hij nu ook heeft. II Cees van den Bos is gepokt en ge mazeld als gemeenteambtenaar op het sociale terrein. „Ik heb er wat mee. Het is materie die me enorm boeit." De volledige portefeuilleverdeling is te vinden op www.pzc.nl. mmmÊrnÈsM W«lMili|Hji».||..ju Tf^oftlW'/ear Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, exct. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en verkoop voorwaarden ford.nl. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 14,3-30,3; liter/100 km; 3,3-7,2; CO, g/km; 85-138

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61