Sportpunt Omnium wil heel veelzijdig zijn Integriteitsonderzoek levert geen bezwaar maar wel aanbeveling op Mariniers schietend door Brouwershaven 26 SCHOUWEN-DUIVELAND a Danny Vera en Rita Zipora bij Marmur De Middelburgse zanger en gitarist Danny Vera en de Amsterdamse zangeres Rita Zipora treden zaterdag op bij platenzaak Marmur Go+ aan de Poststraat in Zierik- zee. Vera speelt om 11.00 uur, Zipora zingt om 14.30 uur. Het is zaterdag 'Re- cordstoreday'. Artiesten tre den op om de platenhandel te steunen. Van beide arties ten zijn opnames te koop. Oefendag fok- en menvereniging Fok Menvereniging Schou- wen-Duiveland houdt ko mende zaterdag een oefen dag. De deelnemers starten bij de familie van Nispen aan de Vroonweg, en rijden naar de Omloopsweg voor vaardigheidsproeven. Daar na rijden ze bij de Molen berg twee hindernissen bij het evenement Zeeuws Veel zijdig Landschap. Gezinsdienst met Gospelkoor Op Paaszondag werkt Gos pelkoor The Message mee aan een feestelijke gezins dienst in de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk in Bruinisse. De dienst begint om 10.00 uur. Iedereen is welkom, ook bij het inloop- paasontbijt dat een half uur eerder begint. Kinderen kunnen om streeks 9.50 uur paaseieren zoeken. Het Duo Mandolino geeft za terdagavond een concert in de Driekoningenkerk te Noordgouwe. De spelers Ma rina Eckhart en Svetlana Tratch worden begeleid door organist Willie den Hollander. Ze brengen naast een beroemd mandoli ne-stuk van Vivaldi een di vers repertoire. Aanvang 20.00 uur. Entree 10 euro, kinderen t/m 12 jaar gratis. De ingrijpende verbouwing werd gisteren officieel afgesloten met de lancering van de nieuwe be drijfsnaam: Omnium, wat zoveel betekent als 'oneindig veelzijdig'. Want Omnium is nu veel meer dan een zwembad en wat sportza len. Naast een nieuwe topsport hal is ook een compleet nieuwe, spectaculaire attractie verrezen op het terrein: het Regenbos, een tropisch woud in een enorm kas- achtig complex met allerlei geïnte greerde attracties. Een idee dat was ontsproten aan het brein van de internationaal vermaarde land schapsarchitect Robin Lock van bureau Ecoscape en al vrij snel werd omarmd door de organisatie en ook de gemeente Goes, enig aandeelhouder van Omnium. De tien miljoen euro vergende operatie is in een relatief kort tijdsbestek uitgevoerd: tussen de presentatie van de plannen in sep tember 2012 en de opening zat 'slechts' een dikke anderhalf jaar, waarvan de bouw een jaar in be slag nam. Overigens was de ope ning op de dag af exact 22 jaar na dat de eerste spa voor het toenma lige Sportpunt Zeeland de grond inging. Sinds die tijd heeft de ac commodatie al heel wat verbou wingen ondergaan, iqaar nu afge ronde was ontegenzeggelijk de ri goureuste. „Een wereldprestatie", roemde Van der Velde het resul taat. Hij haalde vervolgens een elf tal van mensen naar voren die sleutelrollen hebben gespeeld tij dens het proces. Zij werden be hangen met een medaille. Grootste uitdaging vormde het openhouden van de voorzienin gen tijdens de metamorfose. Dat Dit is een attractie die thuishoort in het rijtje met Neeltje Jans is volgens de directeur 'niet mee gevallen'. „We moeten nu een in haalslag maken naar onze klan ten", bekende hij. Hij twijfelt er desondanks niet aan of dat zal luk ken. Van der Velde gaat er boven dien van uit dat Omnium in staat zal zijn om de 'grotere sportevene menten' naar Goes te halen. De omvorming van Sportpunt Zeeland tot Omnium was in elk geval noodzakelijk om over twin tig jaar nog te kunnen bestaan. Het huidige bezoekersaantal moet met de nieuwe attractie minimaal behouden blijven, is de doelstel ling. De Goese burgemeester René Verhulst lijkt daar in elk ge val geen hard hoofd in te hebben, ook al gaan de toegangsprijzen wel iets omhoog. Hij sprak giste ren van een attractie die in het rij tje van Neeltje Jans thuishoort. Concert mandolines en orgel in kerk Onderzoeksbureau Bing adviseert Jacqueline van Burg zich te verdie pen in het onderwerp integriteit in relatie tot de functie van wet houder. Het bureau constateert daarnaast dat Van Burg weinig tot geen bestuurlijke ervaring heeft. Het bureau adviseert haar om zich te laten adviseren of bijstaan door collega's en ambtenaren als ze geconfronteerd wordt met za ken die het onderwerp integriteit raken. Ook Cees van den Bos heeft wei nig bestuurlijk-politieke ervaring. Hij is zich volgens de onderzoe kers voldoende bewust van de in- De kandidaat-wethouders zijn gescreend. Ze leveren geen verhoogd integriteitsrisico op. tegriteitskwestie. Hij krijgt het ad vies zich afzijdig te houden van onderwerpen waar zijn broer (ar chitect op het eiland) bij betrok ken is. In de portefeuilleverdeling is daar al in voorzien. Van den Bos krijgt het advies heel transpa rant te zijn en - waar nodig - ad vies te vragen van collega's. Ad Verseput is zich volgens de on derzoekers voldoende bewust van de de integriteitskwestie. Het inte griteitsonderzoek is uitgevoerd op verzoek van het fractievoorzit- tersoverleg. Door vooraf in kaart te brengen of de integriteit van kandidaten in het geding is, wor den problemen voorkomen. BROUWERSHAVEN - Een squadron van 130 mariniers trekt tussen 14 en 18 juni schietend door de stra ten van Brouwershaven. De groep militairen houdt dan de gecombineerde eindoefening van de officiersopleiding en de oplei ding eerste militaire vorming. Die oefening duurt van 10 tot en met 20 juni. Vast onderdeel van de eindoefening is het onderdeel Counter Insurgery, waarbij de te genstander zich verschuilt onder de lokale bevolking. De mari- niers-in-opleiding trainen dit in Brouwershaven om zo realistisch mogelijk vertrouwd te raken met optreden onder 'echte' bevolking. De mariniers oefenen 24 uur per dag. Het is daarom zeer waar schijnlijk dat inwoners van Brou wershaven kennismaken met ge wapende militairen die patrouil les lopen en acties uitvoeren waar bij wordt geschoten. Uiteraard wordt er gebruik gemaakt van on schadelijke en ongevaarlijke muni tie. De oefening wordt georganiseerd in overleg met de gemeente en de stadsraad van Brouwershaven. Om de inwoners te informeren geeft Defensie op woensdagavond 23 april uitleg in het Tonnenmaga- zijn. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot circa 22.00 uur. ZIERIKZEE OOSTERLAND BRUINISSE feerimpressie van de nieuwe educatieve attractie Regenbos, bedacht door de bekende iandschapsarch.tect Kooin lock, toto Mecnte,a janse,, door Luc Oggel GOES - Een 'Zeeuwse parel' in Goes. Zo omschreef directeur Dies van der Velde van - op dat mo ment nog - Sportpunt Zeeland het volledig vernieuwde en uitgebreide sport- en recreatiecentrum. Burgemeester René Verhulst NOORDGOUWE door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het integriteitsonder zoek naar de nieuwe wethouders heeft geen onoverkomelijke bezwa ren tegen de benoemingen aan het licht gebracht. Wel is het onder zoeksbureau met aanbevelingen ge komen voor kandidaat-wethouders Van Burg en Van den Bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60