Wmm- Topdrukte met Pasen verwacht 40 a 45 personeelsleden Xr Goede start Europees geld voor Zeeuwse vissers GGD Zeeland Ontslaat ft* commentaar Meldkamer komt in nieuw politiebureau Bergen op Zoom ZEELAND 23 MIDDELBURG - In 2012 signaleerde het kenniscentrum Kusttoerisme het al. En de toenmalige Promotie Zeeland Delta, nu VW Zeeland, heeft er bewust campagne ge voerd. En kennelijk met succes. Want steeds meer Belgische toe risten weten Zeeland te vinden. Samen met de Duitse markt is de Belgische markt groeiend. Het Nederlands Bureau voor Toe risme en Congressen (NBTC) ver wacht dit weekeinde 900.000 bui tenlandse toeristen in Nederland. De trekkers zijn de grote steden, de kust en de bollenvelden. Dat zijn er 150.000 meer dan vorig jaar. Volgens een schatting van het NBTC komt van de buiten landse toeristen 65 procent uit Duitsland, 25 procent uit België en 10 procent uit landen als Frank rijk en Engeland. Het NBTC ver wacht dat er zo'n 350.000 Neder landers op vakantie gaan in eigen land. Volgens algemeen directeur lur- gen van Cutsem van de Roompot zijn sommige parken volledig vol. Het mooie voorjaar en het feit dat Pasen dit jaar laat valt hebben daar alles mee te maken. Het wordt volgens hem een prima weekeinde. Het is ook Van Cutsem opgeval len dat steeds meer van zijn land genoten in Zeeland vakantie ko men vieren. „Ik zie dat als ik bij ons bedrijf naar de terrassen kij ken. Als ik glazen met Duvel en De Koninck op de tafeltjes zie staan, weet ik dat het Belgen zijn." Niet alleen bij Roompot wordt het druk. Detailhandel Nederland verwacht dit jaar een extra omzet van 250 miljoen euro. Een groot deel van deze extra omzet wordt behaald in de foodsector. De aan trekkende huizenmarkt zorgt dit jaar voor grote druktes in bouw markten en meubelboulevards. DEN HAAG - Zeeuwse vissers kun nen in totaal 546.000 euro subsi die krijgen als ze meer innoveren en samenwerken. Het geld komt uit het Europees Visserijfonds en ligt nog op de plank omdat het in 2010 niet is opgemaakt bij een eer dere subsidieronde. Wie voldoet aan de voorwaarden kan van 1 tot en met 28 mei een aanvraag indie nen bij de Rijksdienst voor Onder nemend Nederland (rvo.nl). MIDDELBURG - Het personeel van de GGD Zeeland heeft te horen gekregen dat 40 a 45 mensen ont slagen worden. Het gaat om on dersteunende functies, liet direc teur Ronald de Meij gisteren we ten, na afloop van de personeels vergadering. „Denk aan doktersas sistenten en assistenten van jeug- dartsen en op consultatiebu reaus." De GGD Zeeland weet sinds december al dat er 1,1 mil joen euro moet worden bezui nigd. De Meij: „Onze kosten be staan bijna helemaal uit perso neelslasten. Dit zijn veel mensen, maar wel met kleine contracten. De verpleegkundigen en artsen hebben een hoger salaris, daar zou je er minder van hoeven ont slaan. Maar die hebben we nodig voor de uitvoering van onze wet telijke taken. De ondersteuning die verdwijnt, proberen we op te vangen door een andere manier van werken. We gaan taken cen traliseren en leggen taken terug bij verpleegkundigen, artsen en ouders. Er ligt een sociaal plan, dat we gaan uitvoeren in overleg met de ondernemingsraad en vak bonden. De besluitvorming over deze voorstellen vindt overigens pas in juli plaats", aldus De Meij. Het schitterende voor jaar geeft Zeeland de ideale aanloop naar Pasen. Dan komt het toerisme doorgaans echt op stoom. Ook dit jaar be looft het weer goed te gaan. Uit de recreatiesector komen al veel positieve geluiden. Maar er is meer. Sinds enige tijd lijkt het of veel Belgen Zee land alsnog of opnieuw hebben ontdekt. Zij worden heel vaak aan de Zeeuwse kust gesigna leerd. Deze trend heeft twee opvallende kanten: de Bel gische gasten geven duidelijk aan, dat zij Zeeland de voor keur geven boven hun eigen volgebouwde kuststrook. Die kant moet het hier dus niet op. Verder lijkt de Belgische cam pagne van de VW Zeeland goed te werken. Zo kunnen wellicht ook extra toeristen uit andere streken worden gelokt. De formule is simpel: koester de unieke kwaliteiten van de Zeeuwse kust en maak er slim reclame voor. Daar is vrijwel zeker nog veel meer moois uit te halen. Verhulst heeft daarentegen zijn twijfels over het streven de meld kamer in 2016 uit Middelburg over te hevelen. „De bouw moet nog beginnen en dan moet ook al les technisch eerst goed draaien. Dus die termijn lijkt mij wat te ambitieus." Verhulst houdt er re kening mee dat de veiligheidsre gio bij een vertraging voor extra kosten komt te staan voor de in standhouding van de Zeeuwse meldkamer. Die kosten zijn dan voor de landelijke koepel waaron der de regionale organisaties dan vallen, redeneert de burgemees ter. Bij de Gemeenschappelijke Meld kamer Zeeland werken zo'n tach tig mensen. Het leeuwendeel (ruim 50) valt onder de politie en gaat mee naar Bergen op Zoom. Voor de 15 centralisten van de am bulancedienst, hun 7 collega's van de brandweer en de 10 mensen ondersteunend personeel is de toekomst door de samenvoeging iets minder duidelijk, aldus direc teur Sal Cracau. Wie niet mee kan, krijgt binnen de VRZ een an dere functie, is afgesproken. DONDERDAG 17 APRIL 2014 Zeeuwse stranden i' W^M^&J^^^t^ÊIËÊÊÊÊÊÊk I HHH Vlamingen fietsen graag en wat dat betreft kunnen ze in het platte Zeeland hun hart ophalen. Ze zijn dan ook zeer tevreden over de fietsvoorzieningen in deze provincie, foto Ruben Oreel door Ondine van der Vleuten door Marcel Modde MIDDELBURG - De meldkamer voor de regio Zeeland en Midden-West- Brabant wordt ondergebracht in het nieuw te bouwen politiebureau in Bergen op Zoom. De Goese bur gemeester René Verhulst, porte feuillehouder binnen de Veiligheids regio Zeeland (VRZ), juicht de com binatiekeuze toe. Volgens hem werkt dat efficiënter en tegen lage re kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57