UIT 15 Primeur Panorama bij Open Atelier Veere Met het Paasweekend vier dagen Open Atelier Veere in de Grote Kerk begint inmiddels tot de tra ditie te behoren. De manifestatie markeert het begin van het culturele zomerseizoen. Dit jaar is er behalve kunst uit Zeeland ook werk te zien van kunstenaars uit Tilburg, Breda, Bergen op Zoom, Gouda, Rotter dam, Naaldwijk en de Hoeksche waard. Tevens krijgen de bezoekers hier de de pri meur van het monumentale 'Panorama Veere'imponerende schilderijen met een doorsnee van zes meter van Veere gemaakt door kunstschilder Jo Dumont Tak. „Officiële openingen kosten meestal geld en dat hebben we niet zoveel. De deur van het Open Atelier-Paasweekend gaat vrijdag ochtend om ti.oo uur gewoon open en we hopen in vier dagen tijd veel bezoekers te ontvangen", zegt woordvoerster Hanny Mallekote van de organisatie. Zij is blij met de diversiteit en de hoge kwa liteit van alles wat er in de Grote Kerk Veere wordt getoond. Ook juicht zij het toe dat er dagelijks tussen 12.30 en 13.00 uur lunchconcerten worden gegeven. Het programma daarvoor: Vrij. 18/4: Cor Coppoolse (cello) en Eve lien de Vries (klarinet). De twee jonge Zeeuwse musici zijn bezig met de afron ding van hun masteropleiding aan het Con servatorium in Tilburg. Za. 19/4: Strijkensemble (kamermu ziek). Het ensemble bestaat uit twee violis ten, een altviolist en cellist. Zij spelen wer ken van o.m. Mozart en Handel. Zon. 20/4: Anja Kopmels gitaar en zang in Zeeuws dialect). Ma. 21/4: Houtblaaskwartet Amicae. Dit kwartet wordt gevormd door vier collega's van de Zeeuwse Muziekschool. DONDERDAG 17 APRIL 2014 Jo Dumont Tak werkzaam aan het 'Panorama Veere'. Chique paashaas in een etalage, foto Lex de Meester a net route reest, eonie zu 13,111 ue Timmerfabriek. foto Leonard Paschier Alternatief paasfeest foto Leonard Paschier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55