Jon Auer en D Deadly brengen nieuw werk en wat ouwe hits Foucault brengt leven in ongepubliceerde gedichten UIT 3 Het is niet verwonderlijk dat aan het op treden van de Eindhovense gitaarrock band D Deadly zaterdagavond in 't Beest in Goes een support-act van ]on Auer vooraf gaat. Voor de opname van het debuutalbum Everyone Gets The Song They Deserve heeft D Deadly in de studio gewerkt met Auer. Naast zijn werk als co-producer heeft hij ook als muzikant zijn bijdrage geleverd aan dit al bum. De mannen van D Deadly hebben hun achtergronden in verschillende Eindhovense bands als the Spades, Suimasen, Denvis the Real Deal en 7 Zuma 7. In D Deadly be perken de bandleden zich tot de essentie van een gitaarrockband. De stijl refereert aan bands en muzikanten als Teenage Fanclub, Mark Lanegan, Big Star en Elliott Smith. Jon Auer is mede-oprichter van The Posies, en speelde samen met Alex Chilton in de ver jongde versie van diens bijzonder invloedrij ke 70's gitaarpopband Big Star. Daarnaast pro duceerde hij albums voor grootheden als So nic Youth en Pavement. Naast de suppoort-act in zijn uppie zit het er dik in dat Auer aan het einde van de avond ook nog samen met D Deadly wat ouwe Po sies en Big Star hits uit de kast zal trekken, zoals Dream All Day en September Girls. Een unieke kans dus voor de fans om deze num mers eens live te horen. le pauze. „Na die intensieve periode met el kaar waren wij er alle drie aan toe even an deren dingen te gaan doen, Nu zijn er wel weer plannen om als Zuco 103 iets te gaan doen. Maar ik ben blij dat ik veel verschil lende eigen projecten heb gedaan de afgelo pen jaren en voorlopig geniet ik heel erg van de Samba Soul met mijn eigen band." ]r effrey Foucault (Wisconsin I VS, 1968) ademt in al zijn al- p bums en projecten de sfeer an het American Songbook. Soms solo, vaak door samen te werken met bevriende muzikan ten. Hij laveert tussen de pure Americana troubadour en een al ternatieve country rockband. Meer dan een singer-songwriter dus, maar altijd met een link naar Townes van Zandt, John Prine of Dylan. Foucault vertelt met zijn muziek een verhaal in mooie melodieën en zingt met een indringende stem. In Ry Cavanaugh vond hij een maatje om samen een muzi kale zoektocht te delen en uitda gingen aan te gaan. Dat doen ze met een toer door Europa. Zon dagmiddag is de halteplaats Mid delburg. „Twee mannen, twee gitaren en een microfoon. Meer is het niet. We hebben allebei een behoorlij ke bagage aan songs. Na onze ei gen korte set gaan we na de pauze om de beurt een nummer spelen waarop de ander moet reageren met iets uit zijn repertoire. Een Shoot Out noemen we het, een duel waarin we elkaar uitdagen. Zo ontstaat er een muzikaal ver haal, altijd weer anders", vertelt Jeffrey Foucault maandag na het eerste Nederlandse optreden in een uitverkocht Walhalla Theater in Rotterdam. Jeffrey Foucault zette zich in 2001 al gelijk op de Americana kaart met zijn debuuutalbum 'Miles From Lightning'. Daarop een ode aan de in 1997 overleden Townes Van Zandt, de meester van de me lancholische ballad. „Aan het zelf schrijven ging een lange periode vooraf met naspelen van anderen. Een soort afkijken en technieken leren. Door te luisteren naar Tow nes Van Zandt ontdekte ik hoe ik dat op mijn manier wilde doen. Maar ook Tom Waits, Greg Brown, Jerry Jeff Walker en John Prine stonden hoog in mijn lijst favoriete songwriters." John Prine krijgt van Jeffrey Fou cault zelfs een heel tribute album met 13 covers ('Shoot The Moon Right Between The Eyes', 2009). „'Hello In There' was het eerste nummer van Prine dat ik hoorde. Niet in zijn uitvoering maar die van Michael Stripe met Nathalie Merchant en Billy Bragg. Mijn va der hoorde het en zei, 'dat is een nummer van John Prine' en gaf me een album dat hij in zijn pla tenkast had staan. Voor mij een nieuwe ontdekking. Het Prine al bum is eigenlijk een 'dankjewel' voor m'n vader." Covers van murder ballads ver schenen op het album 'Seven Cur ses' met Mark Erelli uit 2010. Maar Foucault blijft vooral toch een songwriter, lyrisch en poë tisch, ook al zijn het bewerkingen van ongepubliceerde gedichten die hij kreeg aangereikt van dich teres Lisa Olstein. Daarmee ging hij aan de slag voor het eerste al bum met zijn roots rockband Cold Satellite (2011). Album 2 van Cold Satellite ('Calvacade') ver scheen vorig jaar. DONDERDAG 17 APRIL 2014 Jon Auer verzorgt zaterdagavond de suppoort-act in 't Beest in Goes. Zaterdag 19 april, Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur. door René de Dreu Zaterdag 19 april, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. De van oorsprong Braziliaanse zangeres Lilian Vieira die al 25 jaar in Nederland woont. foto Brett Russel Foucault, Kloveniersdoelen Middel burg, zondag, aanvang om 15.30 uur. Foucault, foto Sandra L. Dyas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43