Busreizen 499 Man perst tientallen meisjes via webcam af 100% vertrekgarantie! IN HET NIEUWS 3 Chronisch zieken Gehandicapten Ouderen De wereld is Kras Compleet verzorgd 8 dagen v.a. Ga naar Kras.nl/busvakanties of bel 0900-9697- WAT VERANDERT ER? HET KEUKENTAFELMODEL Justitie weet nog niet hoeveel meisjes exact slachtoffer zijn geworden van de 35-jarige verdachte Een woordvoerder van het Open baar Ministerie zegt dat er in Ne derland mogelijk tussen de dertig en veertig slachtoffers zijn. Er zijn er inmiddels enkele geïdentifi ceerd en geïnformeerd. De man werd half januari al gear resteerd in de regio Tilburg. Het is niet bekend of hij daar ook woonde. De verdachte is gisteren voor het eerst in het openbaar voor de rechtbank in Amsterdam verschenen. De rechters hebben zijn voorarrest met drie maanden verlengd. Informatie over de zaak is volgens justitie pas gisteren naar buiten gebracht vanwege de gevoeligheid 'bij alle betrokkenen'. Het staat nog niet vast hoeveel meisjes de verdachte precies heeft benaderd, laat justitie weten. Het onderzoek is nog in volle gang en richt zich op het identificeren en informeren van de slachtoffers. Nadat de opnames waren ge maakt, zette de man de meisjes onder druk om mee te werken aan het maken van nieuw beeld materiaal. Het onderzoek heeft geen aanwijzingen opgeleverd dat de verdachte slachtoffers fysiek heeft misbruikt. Hij heeft in het buitenland waar schijnlijk ook volwassen mannen opgelicht, vermoedt justitie. Deze mannen verrichtten seksuele han delingen voor de webcam, in de veronderstelling dat ze via inter net contact hadden gelegd met een minderjarige jongen. Daarna zou de verdachte ze geld hebben afgeperst met het dreigement de beelden aan de politie te geven. De Duitse Oostzeekust Nieuwe reis boordevol historische Hanzesteden, sfeervolle badplaatsen en fraaie natuurgebieden. Verblijf in Hotel Van der Valk Spornitz*** Zie: Kras.nl/39445 De ongerepte Hoge Tatra Laat u verrassen door het grootste natuurpark van Slowakije, rijk aan bergen, meren en traditionele dorpen met gekleurde houten huisjes. Zie: Kras.nl/39463 De Cöte d'Azur op zijn best Onbezorgd vakantie vieren in Zuid-Frankrijk! We nemen u mee naar o.a. Monaco, St. Tropez en Nice. Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/39350 Toscane Lago Maggiore Het beste van 2 in 1 reis; met o.a. Lucca, de toren van Pisa, Florence, Parma, Stresa en Isola Bella. Hotel*** direct aan het Lago Maggiore Zie: Kras.nl/39455 ~7 t v p*» i .Prijzen pefjpersó'on o.b.v. personen exclu>ief re^crvoDfigskosten'W*'Calamitéilénfori^ 4 DONDERDAG 17 APRIL 2014 Het kabinet wil dat gehandicap ten, chronisch zieken en ouderen langer thuis blijven wonen. Dat is noodzakelijk om de zorgkosten be taalbaar te houden. De huidige wet voor bijzondere ziektekosten AWBZ wordt ingrij pend veranderd. Alleen 'zware' ge vallen komen nog in aanmerking voor wat nu de AWBZ is, straks de WLZ (Wet langdurige zorg). Dat zijn circa 200.000 mensen. De rest van de hulpbehoevenden, ongeveer 600.000, moet een be roep doen op de Wet maatschap pelijke ondersteuning (WMO) van de gemeenten en de Zorgverzeke- ringswet (ZVW). Daarin zijn onder Vanaf 1 januari 2015 is de wijkver pleegkundige de spil in de zorg voor hulpbehoevende ouderen, chronisch zieken en gehandicap ten. Om dat mogelijk te maken hevelt het kabinet 3 miljard euro over naar de zorgverzekeraars, die de wijkverpleegkundigen financieren. De verpleegkundige houdt een ge sprek aan de 'keukentafel' om te bepalen wat iemand nodig heeft aan zorg, maar vooral om te bekij ken wat die persoon nog zelf kan en kan regelen in zijn omgeving. Zo wil het kabinet dat zorg effi ciënter wordt ingezet: geen 'dure' thuiszorg als een kopje koffie met meer huishoudelijke hulp, persoon lijke verzorging, begeleiding en dagbesteding geregeld. Kwetsbare ouderen en gehandicap ten moeten een groter beroep doen op familie of kennissen. De wijkverpleegkundige oordeelt wel ke zorg iemand nodig heeft. Op thuishulp en dagbegeleiding wordt bezuinigd. Hoeveel dat pre cies is, is nog onduidelijk, ledereen die nu in een zorginstel ling woont, kan daar blijven wo nen. 'Nieuwe' cliënten kunnen er alleen terecht als zij 24-uurszorg nodig hebben. Mensen met een 'zware' indicatie kunnen ook kie zen thuis verzorgd te worden. AMSTERDAM - Een 35-jarige man heeft volgens justitie minderjarige meisjes aangezet tot seksuele han delingen voor de webcam en die beelden opgenomen. Hij heeft via internet vermoedelijk tientallen slachtoffers gemaakt, in ieder geval in Nederland, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. een maatschappelijk werker vol doende is om eenzaamheid te be strijden. Ook moet zo worden voorkomen dat iemand tien verschillende hulp verleners per week over de vloer krijgt, zoals nu vaak het geval is. De wijkverpleegkundige maakt deel uit van een sociaal wijkteam, waar onder anderen ook maat schappelijk werk, thuiszorg en huisarts deel van uitmaken. Als het noodzakelijk is, kan ook de hulp van een medisch specialist in geschakeld worden. Ook de ge meente zit erbij, omdat die verant woordelijk is voor de begeleiding, bijvoorbeeld hulp bij dagindeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3