Laagdrempelig golfen in Lamswaarde SPORT 35 De toppers uit de ZLM tour 2008 2011 2009 2012 2013 2010 ten en chippen). „Shortgolf is ge schikt voor iedereen. Ook voor mensen die nog nooit golf hebben gespeeld. De gevorderde golfer kan zich via het korte spel (70 procent van het golfen) aanmerkelijk verbe teren", verzekert Piet Mahu. Deze week is er nog een midget-golfbaan geopend, zodat het aanbod voor jong en oud groot is. De Nederlandse topgolfer Joost Luiten opende vier jaar geleden de par 3 baan. Het golfen is volgens zoon Yannick Mahu al lang geen elitaire sport meer. „Je ziet hetzelf de gebeuren als bij het tennis. Dat was 35 jaar geleden alleen voor de elite weggelegd. Dezelfde ontwik keling zie je bij het golfen." Dat neemt niet weg dat het beoefe nen van de golfsport niet echt goedkoop is. De prijs van een set clubs varieert van 200 tot 2000 eu ro. Een lidmaatschap kost bij een doorsnee golfclub al gauw rond de 1000 euro per jaar. De familie Ma hu heeft de abonnementsprijzen zo laag mogelijk gehouden. Voor een shortgolfabonnement van 280 euro per jaar kan men onbeperkt gebruik maken van de shortgolf baan. Bij het par 3-abonnement (kosten 395 euro) geldt de onbe perktheid voor de par 3-baan en de andere faciliteiten. Men moet baan- permissie hebben of in het bezit zijn van een GVB (golfvaardig- heidsbewijs). „De gevorderde golfer, die lid is bij ons, kan op andere banen in de re gio spelen. Onze baan is het gehele jaar bespeelbaar, dus ook de greens. Alle materialen zijn gratis beschikbaar", vertelt Piet Mahu, die een groot aandeel had bij het aanleggen van de banen. Laagdrempeligheid was ze ven jaar geleden de inzet van Piet en Hilde Mahu, toen ze hier begonnen. De golfclub in Lamswaarde maakt een sterke groei in het aantal abon nementen door. „Het gaat hard. We hebben nu zo'n 350 leden. Het jongste lid is acht jaar. Het oudste lid is een mevrouw van 82 jaar", al dus Yannick. De golfsport is geen mannenwereld meer. „Zestig pro cent zijn mannen en veertig pro cent zijn vrouwen", stelt de chef kok van het restaurant. „Het voor deel van deze banen is dat het min der tijdrovend is dan de achttien holes banen. Je kunt hier een uur tje golfen. Wachten komt spora disch voor." Naast de golfclub was er een behoefte aan een golfschool. De Belgische golfleraar Dirk Lam- brecht van Professional Golfers As- socation (PGA) geeft drie keer per week les aan beginners en gevor derden. De deelnemers kunnen het GVB halen, wat nodig is om op de officiële banen, zoals in Axel en Oostburg, te mogen spelen. Meer informatie is te vinden op de website www.penphoeve.nl Het trio doet die middag mee aan een bedrijventoernooi. De laag drempeligheid was zeven jaar gele den ook de inzet van Piet en Hilde Mahu, toen ze met een kleine golf baan de eerste stappen zetten. Het golfcomplex bezit een 9/18 holes shortgolfparcours (9 holes met dubbele afslagplaatsen), 6 holes par 3 baan, een driving-range met twaalf overdekte en verlichte af slagplaatsen en een putting/chip- ping green (oefenfaciliteit voor put- jong Zeeland treft Feyenoord A1 Op het voetbalveld van DFS uit Burgh-Haamstede is za terdag 17 mei de wedstrijd tussen Jong Zeeland-23 en Feyenoord Ai te zien. Het- team uit Rotterdam komt uit in de eredivisie A-junioren. In het team van Roy Makaay speelt ook de Thoolse A-ju nior Bart Nieuwkoop. Jong Zeeland-23 zal worden gecoacht door Jos van Bel- zen en Nick Corre. Het duel begint om 18.30 uur. Vijf nieuwe spelers voor RIA W. Voetbalclub RLA W. uit Westdorpe heeft zich voor komend seizoen versterkt met vijf spelers. Andrew Wesbeek en Brian Wesbeek komen over van Schoondij- ke. Daarnaast maken Jos Westerhout (Sluiskil), Pieter Cornelis (Azalea, België) en Dean van Meirhaege (Ever- gem, België) de overstap. Jef frey Wuytack, Jorden Takid- dine en Jordy van Bremen vertrekken naar Philippine. Simone Cornelisse start in Borsele Wielrenster Simone Corne lisse rijdt volgende week de Omloop van Borsele. De Middelburgse start zowel in de tijdrit als in de wegwed strijd. Cornelisse komt uit voor de Zeeuwse formatie Endura Lady Force. Haar Belgische ploeggenote Carolien Haers won dinsdag zilver bij het provinciaal kampioenschap tijdrijden van Oost Vlaanderen. De wedstrijd voor Dames Elite vond plaats in Ursel en ging over 25 kilometer. Belofte Davy Gunst rijdt klassieker LBL Wielrenner Davy Gunst rijdt zaterdag de klassieker Luik-Bastenaken-Luik voor belofterenners (tot 23 jaar). De inwoner van Yerseke was door bondscoach Frank Pennings niet geselecteerd voor de ZLM tour in eigen provincie en stond op de re servelijst voor Luik-Bastena ken-Luik. „Ik had graag de ZLM tour gereden, maar dit maakt veel goed", reageerde Davy Gunst gisteravond. Zeeuw doet Rockets de das om De poolbiljarters van Road- house Rockets werden in de regionale eerste klasse in ei gen huis met 2-4 verslagen door Pool 4 Dummies uit Breda. Alleen in het 9-ball wonnen Roy Nijhoff en Jo- han Braspenning. In het 8- en 10-ball en het straight gingen de punten naar Bre da vooral dankzij de uit Vrouwenpolder afkomstige maar in Breda wonende Tho mas Kleinjan. DONDERDAG 17 APRIL 2014 niet toppers van straks De winnaars van 2008, 2002 en 2010 (van boven naar onder): de Italiaan Jacopo Guarnieri, de Zwitser Fabian Cancellara en de Kazach Arman Kamyshev. foto's Willem Mieras (boven en onder) en Dirk-jan Gjeltema (midden) 1Jacopo Guarnieri (Ita) 2. John Degenkolb (Dui) 3. Pierpaolo De Negri (Ita) 7. Kris Boeckmans (Bel) 17. Alexander Kristoff (Nor) 38. Marcel Kittel (Dui) 41. Boy van Poppel (Ned) 1Luke Rowe (GBr) 2.RobinStenuit(Bel) 3. Youcef Reguigui (Arg) 4. Arnoud Demare (Fra) 34. Erick Rowsell (GBr) 89. Andris Smirnovs (Letland) 111. Simon Yates (GBr) infographic Rob Paardekam 1Luke Rowe (GBr) 2. Vojtech Hacecky (Tsj) 3. John Degenkolb (Dui) 5. Taylor Phinney (VSt) 9. Alexander Kristoff (Nor) 41. Marcel Kittel (Dui) 43. Andrea Guardini (Ita) 53. Ramunas Navardauskas (Lit) 63. Giacomo Nizzolo (Ita) 67. Gorka Insausti (Spa) 10.Arnoud Demare (Fra) 14. Barry Markus (Ned) 23. Juraj Sagan (Slow) 30. Andris Smirnovs (Let) 54. Luka Mezgec (Slov) 61Moreno Hofland (Ned) 95. Jelle Wallys (Bel) 115. John Degenkolb (Dui) 1. Maxime Daniël (Fra) 2. Eduardo Supulveda (Arg) 3. Kenneth van Bilsen (Bel) 42. Nick van der Lijke (Ned) 45. Vegard Breen (Nor) 50. Rick Zabel (Dui) 64. Roy Jans (Bel) 1Yoeri Havik (Ned) 2. Mark Dzamastigic (Slov) 3. Kiril Yatsevich (Rus) 12. Brian van Goethem (Ned) 17. Simon Yates (GBr) 61. Rick Zabel (Dui) Yoeri Havik 1Arman Kamyshev (Kaz) 2. Pirn Ligthart (Ned) 3.BlazJarc(Slov) door Aector Dooms LAMSWAARDE - „Wat de golfsport in Lamswaarde zo aantrekkelijk T maakt is de laagdrempeligheid", zeggen Luc Missiaen (55) en Frans Meyfroyt (65). De ervaren golfspe- lers uit Hulst slaan samen met de T 53-jarige John Smael uit Westdor- pe een balletje op de fraai gelegen shortgolfbaan, geaccentueerd door knusse waterpartijen, bij restau rant Petrus Stamp; Paulus Hoeve. MIDDELBURG MIDDELBURG BORSELE YERSEKE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35