Van Zon gaat trainen voor PZC Familieloop Tlirnsters verzamelen zich in Vlissingen Wielrenner Thijs Al stopt 34 SPORT WIELRENNEN De winnaars van de ZLM tour zijn nu bijna allemaal onopvallende profs. De huidige toppers reden onopvallend mee. De 42-jarige Goesenaar is hogelijk verbaasd wanneer hem verteld wordt dat hij helemaal bovenaan de deelnemerslijst staat. „Da's puur toeval. Een vriend belde met de vraag of we mee zouden doen. Ik heb meteen 'ja' gezegd en inge schreven. De Familieloop is een mooi evenement. Het parkoers is mooi en afwisselend, de sfeer is prettig en het hele gebeuren er omheen ook." Erik van Zon was vroeger een goe de korfballer. Met het eerste van Tjoba speelde hij op hoog lande lijk niveau. Na zijn fanatieke tijd bouwde hij af in lagere teams, maar inmiddels behoort actief korfballen tot het verleden. Hij heeft het druk met andere zaken, zoals het begeleiden van zijn drie kinderen, die alle drie korfballen. „Hardlopen heb ik er vroeger al tijd een beetje bijgedaan, zeker in de zomer", legt Van Zon uit. „Puur voor m'n plezier. En om m'n energie een beetje kwijt te kunnen. Nu leg ik me er wat meer op toe. Ik train twee a drie keer in de week, althans dat ben ik van plan. Nu ben ik bezig met de voorbereiding op een fiets tocht met mijn werk, de Ronde van Walcheren. Daarna ga ik trai nen voor de PZC Familieloop." Het zou betekenen dat de voorbe reiding beter is dan twee jaar gele den, toen Van Zon voor het eerst aan de Familieloop meedeed. Hij legde de 10 kilometer net binnen het uur af en kon de dagen erna moeilijk de trap af: spierpijn. Dat gaat hem dit jaar niet gebeuren. „Ik ben best een goede loper. Nu ik echt voor de Familieloop ga trai nen, moet ik redelijk makkelijk binnen de vijftig minuten kun nen finishen." Na de Familieloop gaan de benen niet op tafel. Van Zon gaat ook het wandelonderdeel van de Kust- marathon doen. Vorig jaar wandel de hij de 42 kilometer met zijn jongste zoon en het plan is om dat dit jaar weer te doen. PZC Familieloop Datum: zaterdag 21 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilometer. Starttijden: 3 kilometer 9.30 uur, 21,1 kilometer 10.15 uur, 10 kilome ter 10.30 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Inschrijven: Tot en met dinsdag 8 juni via www.pzc.nl/familieloop Kosten: 3 km: 5 euro; 10 km: 8 eu ro, 21,1 kilometer: 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Meer info: www.pzc.nl/ familie loop HAARLEM - Wielrenner Thijs Al heeft zijn profloopbaan beëin digd. De 33-jarige Haarlemmer heeft voor een recente aanbieding uit het bedrijfsleven gekozen. „Ik moest snel schakelen. Ik moest dit nu doen", liet Al gisteren we ten opRTV Noord-Holland. Al, die nog op zoek was naar een nieuwe wielerploeg, gaat aan de slag bij een bedrijf dat fietskle- ding en andere accessoires maakt. Hij zal af en toe nog wel zelf op de fiets stappen. „Ik zal nog mee doen aan kleine wedstrijdjes zo als bijvoorbeeld een strandrace." Al werd meerdere keren Neder lands kampioen op verschillende disciplines. In 2004 deed hij als mountainbiker mee aan de Olym pische Spelen van Athene. „We hebben beide toernooien be wust kort na elkaar gepland", zegt Marina Meijers van de organisa tie, die in handen ligt van Turn school Zeeland. „Op deze manier hoeven we alles niet twee keer op te bouwen." Aan het Zeeuws Kampioenschap doen tweehon derd turnsters mee, bij de Moreau Gymnastics Tour zijn dat er 256. Bij beide toernooien komen alle leeftijdscategorieën in actie. MIDDELBURG - Het was zondag een mooie wielerdag voor Eddie Bogaert. De voorzitter van het organisatiecomité van de ZLM tour zag tot zijn genoegen niet alleen een Nederlander winnen, hij was ook bijzonder tevreden met de nummers twee en drie: de Duitser lohn Degenkolb en de Zwitser Fabian Cancellara. Degenkolb eindigde in Bogaerts ZLM tour als tweede (2008) en derde (2009), Cancellara won de wedstrijd in 2002. „Het is mis schien een beetje hoogdravend, maar zo'n uitslag geeft een ge voel van trots", vindt Bogaert. „We hebben met onze ZLM tour een bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van goede ren ners." De ZLM tour en wielrennen op tv zijn voor Eddie Bogaert onlos makelijk met elkaar verbonden. Altijd is er die herkenning als een renner uit zijn tour zijn huiskamer binnenrijdt. Dat was zondag met Cancellara en De genkolb zo en een week eerder ook met de Brit Luke Rowe - de ZLM tour-winnaar van 2009 en 2011 - die zich in de Ronde van Vlaanderen liet zien en de Frans man Maxime Daniël - winnaar 2012 - een paar weken eerder in een voorjaarskoers. De ZLM tour telt sinds 2008 mee voor de Nations Cup, een klassement voor landenploegen met renners tot 23 jaar. Sinds dien komen elk voorjaar de we- reldtoppers-in-de-dop naar Goes. Bijna alle winnaars, met uitzondering van die van vorig jaar, Youri Havik, zijn nu prof bij een Worldtour-ploeg. Havik, een goede sprinter, is een beetje de dupe geworden van de heer sende armoede bij de sponsors. Hij rijdt voor de continentale ploeg Cyclingteam De Rijke. Opvallend is dat de ZLM-top- pers van toen niet de toppers van nu zijn. Met uitzondering van )ohn Degenkolb stond de huidige elite nooit op het po dium in Goes. Marcel Kittel, vo rig jaar winnaar van vier etap pes in de Tour de France, reed in 2008 en 2009 voor Duitsland mee in de ZLM tour. Hij werd in 2008 38e en in 2009 41e. De Slo- waak Peter Sagan reed in 2010 de rit van Goes naar Goes, maar komt niet eens in de uitslag voor. Hij haalde de finish niet. Juraj Sagan, nu twee klassen minder dan zijn broer, kwam als 23e over de streep. De Noor Alexander Kristoff is ook zo'n geval. De winnaar van Milaan-Sanremo van dit jaar was in 2008 en 2009 nog lang niet zo snel als nu. In 2008 fi nishte hij in de ZLM tour als ze ventiende, in 2009 als zevende. Nog opvallender is dat van het overgrote deel van de deelne mers aan de ZLM tour na een paar jaar weinig tot niets meer vernomen wordt. Destijds wer den ze door hun bondscoaches zo goed geacht dat ze hun land mochten vertegenwoordigen. Nu fietsen ze anoniem ergens rond, als ze nog fietsen. Wat zou er bijvoorbeeld gebeurd zijn met renners uit de Nederlandse ploeg van 2008, luisterend naar namen als Ismaël Kip, Lars Jun en Rikke Dijkxhoorn? Ze ko men alle drie de laatste jaren niet meer in uitslagen voor. Maar het kan ook andersom. De Belg Sep Vanmarcke, de num mer vier van de huidige wereld ranglijst, had gezien zijn leeftijd in 2008 en 2009 in de ZLM tour mee kunnen rijden. Hij was ech ter niet geselecteerd: niet goed genoeg. Voor de Colombiaan Quintana, geboren in 1990 en de nummer acht op de wereldranglijst, geldt een soortgelijk verhaal. Colom bia deed nooit mee aan de ZLM tour, en terecht. Die iele klim- mertjes uit Zuid-Amerika heb ben niets in het winderige, plat te Zeeland te zoeken. En zo zijn er vele huidige top- wielrenners die qua leeftijd de ZLM tour hadden kunnen rij den, maar er toen niet goed ge noeg voor waren. Conclusie: wat goed is, hoeft niet snel te ko men. DE FAVORIETEN VAN TONNY HUYZEN De Moreau Gymnastics Tour wordt voor de derde keer georga niseerd. Het toernooi is ver noemd naar het gelijknamige Franse kledingmerk en ging tot 2011 door het leven als de Tech Ca re Turncup. Net als voorgaande ja ren zijn ook dit jaar diverse (sub)toppers aanwezig. Onder an dere de naam van Denise Tan (oud-Nederlands kampioen eer ste divisie) prijkt op de deelne merslijst. Ook de tweelingzussen Kelly en Wendy Goedegebure uit 's-Heer Hendrikskinderen zijn van de partij, net als Savannah Poppe uit Middelburg. Het Zeeuws Kampioenschap be gint om 8.30 uur. De Moreau Gymnastics Tour van twee dagen later staat van 09.00 uur tot 20.30 op het programma. De pupillen komen als eerst in actie, de senio ren sluiten de dag af. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het gaat goed met de inschrijvingen voor de PZC Fami lieloop. Gisteren, tien dagen nadat de inschrijving geopend was, liep de teller al tegen de tweehonderd deelnemers. Erik van Zon was de al lereerste die zich aanmeldde voor het evenement dat op 21 juni voor de zevende keer gehouden wordt. door Arwin Willemsen VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg in Vlissingen vormt komend week end het decor van twee grote Zeeuwse turnevenementen. Zater dag staat het Zeeuws kampioen schap op het programma en voor maandag staat De Moreau Gymnas tics Tour gepland, een toernooi met turnsters uit heel Nederland. Toppers van nu zijn door Koen de Vries Aari de ZLM tour doen 27 landen ploegen mee. Volgens Tonny Huyzen, de man die namens de organisatie de con tacten onderhoudt met de ploe gen die zaterdag van start gaan, zijn dit enkele favorieten: Nederland: André Looij; Frankrijk: Cedric Delaplace; Italië: Ignazio Moser (zoon Francesco Moser); Denemarken: Mads Wirtz Smidt; België: Paco Ghistelinx; Duitsland: Ruben Zepuntke; Noorwegen: Sondre Holst Enger; Spanje: Mare Soler Gimenez; Engeland: Owen Doull; Kazachstan: Alexy Lusenko; Australië: Chambell Flakemore. De Cote Picarde, de tweede wed strijd voor de Nations Cup, werd gisteren gewonnen door de Belg Jens Wallays, voor Thomas Baudat uit Frankrijk en Sören Kragh An dersen (Denemarken). De ZLM tour start zaterdag om 12.30 uur op de Markt van Goes. De finish is rond 16.45 uur op de Oranjeweg in Goes. Meer info: www.zlmtour.nl nv. a* Piet, Hilde en Yannick Mahu (van links naar rechts) op de golfbaan van Lamswaarde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34