PZC Fietser omgekomen bij ongeval in Baarland Honderden vermist Filmfestival opent met 'Dorsvloer* Paasdrukte begint vanavond Gedeputeerde ziet het onderbrengen van het fiets-voetveer onder provinciale vlag als 'eerste en kansrijke optie'. Extra dikke School? Boejuh! 256e jaargang nr. 91 Los nummer 1,95 Abonneeprïjs 1,07 MIDDELBURG - De provincie zal se rieus onderzoeken of het zelf weer een veerdienst moet exploi teren. De dienst kan dan mogelijk worden ondergebracht bij de ei gen NV Westerscheldetunnel. Ver schillende Statenfracties deden die optie gisteren in de PZC ook al aan de hand. Het is belangrijk dat de provincie op deze manier zeggenschap houdt over het fiets-voetveer, al dus verantwoordelijk gedeputeer de George van Heukelom. In een persverklaring wordt ge sproken van het zoeken naar een 'tijdelijke oplossing'. Hij kan nog geen termijn plakken aan het be grip tijdelijkheid. Van Heukelom houdt de mogelijkheid open dat een eigen veerdienst ook een blij vertje wordt, zegt hij in een toe lichting. „Of het langer zou kun nen dan een paar jaar bijvoor beeld, en óf we dat willen, is iets wat we nu eerst zorgvuldig gaan uitzoeken." Ook moet worden onderzocht of de beoogde constructie met het tunnelbedrijf mag van de rijks overheid. De terugkeer van een provinciale veerdienst is volgens Van Heukelom in dit verband wel eens vaker de revue gepasseerd op het provinciehuis. „Ik voel de verplichting om een veer te laten varen op de Westerschelde. En daarnaast voel ik ook bepaalde ver plichtingen naar het personeel", verklaart de gedeputeerde. De twee schepen zijn eigendom van de provincie, maar de mede werkers staan op de loonlijst van Veolia. De huidige concessie met het vervoersbedrijf eindigt op 31 december. Vooralsnog hebben zich geen nieuwe gegadigden ge meld. Een andere optie, nu de vervoers bedrijven geen interesse tonen, is een volledige overname van de voorziening door een private par tij, aldus de gedeputeerde. „Maar eerst deze weg." Aan de vorige provinciale veer dienst PSD kwam in 2003 een eind. Wolken en zon 15° DONDERDAG 17 april 2014 Wat te doen met Pasen? Word ook abonnee! BAARLAND - Een 74-jarige fietser uit Baarland is gisterochtend om het leven gekomen door een aan rijding met een auto in Baarland. De aanrijding vond plaats op de kruising van de Westdorpseweg met de Herverkavelingsweg. Ambulancepersoneel probeerde het slachtoffer te reanimeren, maar kon zijn leven niet meer red den. De fietser overleed ter plek ke aan zijn verwondingen. De kruising was enige tijd afgesloten voor sporenonderzoek. De kruising van de Westdorpse weg met de Herverkavelingsweg in de polder bij Baarland is op zich overzichtelijk. „Maar over zichtelijke kruisingen kunnen te gelijkertijd ook de gevaarlijkste zijn", aldus de officier van dienst van de politie. „De kans bestaat dat mensen dan minder goed op letten. Vooral als ze bekend zijn met de situatie." De bestuurster van de personenauto is meegeno men naar het bureau in Goes. VLISSINGEN - Dorsvloer vol confet ti, naar het gelijknamige boek van Franca Treur, is de openingsfilm van de 16e editie van Film by the Sea. Adriaan van Dis, voorzitter van de vakjury, maakte dit giste ren bekend bij het televisiepro gramma De Wereld Draait Door. MIDDELBURG - De ANWB ver wacht vanavond al het begin van de paasdrukte. Veel mensen zijn morgen vrij en profiteren van het mooie weer. De ANWB verwacht dan ook vanavond al langere files. Vrijdagochtend wordt een toe loop van Duitse toeristen ver wacht. Daar kunnen in het week einde, afhankelijk van het weer, ook nog eens de dagtoeristen bij komen. In Zeeland kan zaterdag verkeershinder ontstaan door de wielerwedstrijd ZLM Tour en maandag wordt weer drukte ver wacht van terugkerend verkeer. DE STELLINO UW MENING 444 reacties EENS WBËHÊÊBBÊÊÊ 82% ONEENS 18% Editie: Walcheren Provincie wil eigen veerdienst door Marcel Modde Ga naar www.pzc.nl/abonneren milieleden van de opvarenden werden in een gymlokaal in de stad Jindo opgevangen, foto Hollandse Hoogte O pagina 8: Ferry zinkt na 'iets te hebben geraakt' O pagina 22 en 23: Belg ontdekt Zeeland; Commentaar Taaltoets voor uitkering is te streng Reageer oppzc.nl Zie ook pagina 4 Het verschil tussen arm en rijk in Nederland is te groot SEOUL - Na de ondergang van een veerboot voor de kust van Zuid-Korea woensdagochtend, worden 284 mensen, vermist. Zeker vier mensen zijn omgekomen. Door nog onbekende oorzaak raakte het schip in moeilijkheden en verdween vrijwel geheel, ondersteboven in de golven. Fa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1