Familie mag documenten vermisten eindelijk zien effeweg.ni supervoordelige busreizen n BUITENLAND 9 66 Het gaat niet alleen om de verdwijning van mijn man ra effeweg,nl Dat was in september 1982, en toen ze zag dat hij werd afgevoerd in een witte Peugeot had ze geen idee dat het de laatste keer zou zijn dat ze haar man zou zien. Nadat ze merkte hoeveel andere vrouwen hetzelfde was overko men, richtte ze in 1982 het Comi té van de Vermisten en Verdwene- nen in Libanon op. Bijna 32 jaar la ter vecht ze nog steeds om te ach terhalen wat er met haar man, en de duizenden anderen, gebeurd is. „Het gaat niet alleen om de ver dwijning van mijn man, het is een nationale zaak", zegt Halwa ni. Er zijn 17.000 mensen verdwe nen tijdens de burgeroorlog die tussen 1975 en 1990 in Libanon woedde. 150.000 mensen kwa men om, hoewel deze aantallen schattingen zijn; er is nooit een of ficieel onderzoek gedaan. Jarenlang werd de kwestie van vermisten in de doofpot gestopt, uit angst dat het oud zeer zou op rakelen. Bovendien zijn veel voor malige militieleiders tegenwoor dig actief in de politiek. De rege ring wil mensen die meer dan vier jaar verdwenen zijn, registre ren als overleden. In de schaduw van het parlement, protesteert een groep moeders al negën jaar lang om duidelijkheid te krijgen over het lot van verdwe nen familieleden. Nu is er eindelijk zicht op gerech tigheid. De Shura-raad, het parle ment van Libanon, heeft bepaald dat de familieleden het recht heb ben om papieren in te zien van een commissie, die in 2000 onder zoek deed naar de vermisten. Eer der had het kabinet dat verhin derd. Het is voor het eerst dat de familieleden daadwerkelijk iets bereikt hebben. „Een grote over winning", aldus Halwani. In Syrië ontstaat ondertussen een nieuwe generatie vermisten. Men senrechtenorganisaties schatten dat er tussen de 10.000 en 120.000 mensen zijn vermist. Jonge moe ders die verdwenen tijdens het boodschappen doen, of activisten die voor de ogen van hun familie door de veiligheidsdiensten wer den meegenomen. Navraag bij de verschillende vestigingen van Sy- rië's gevreesde veiligheidsappa raat levert niets op. „We hebben alles geprobeerd", zegt de zuster van Musalem Hallaq, een arts die in een vrouwenkliniek werkte in Homs, en op 2 juli 2013 werd ont voerd. Eind vorig jaar rapporteer de een onafhankelijke onderzoeks commissie van de VN dat rege ringstroepen mensen lieten ver dwijnen als onderdeel van een 'wijdverspreide en systematische aanval op de burgerlijke bevol king, die daarom een misdaad te gen de mensheid vormt'. Ook oppositiegroepen, met name de extreme Islamitische Staat van Irak en de Levant, maken zich schuldig aan deze praktijk. Voor hen zijn buitenlandse journalis ten en medewerkers van humani taire organisaties het grootste doelwit. Het is overigens niet voor het eerst dat er Syriërs in ei gen land verdwijnen. Ongeveer 7.000 mensen die verdwenen tus sen 1977 en 1983 onder het be wind van Hafez al-Assad, de va der van de huidige president Bas- har, zijn niet teruggevonden. Wadad Halwani weet maar al te goed wat voor wanhoop de dui zenden Syrische families te wach ten staat. „Ze gaan hetzelfde wach ten en lijden als wij tegemoet." Kannibaal gepakt met kinderhoofd Een Pakistaanse man die al eens twee jaar in de gevange nis zat voor kannibalisme is er opnieuw bij; dit keer had hij een kinderhoofdje in zijn huis. Buren van de man in Darya Khan hadden rottend vlees ge roken. De man (35) stal eerder met zijn broer lijken uit gra ven. Lichaamsdelen verwerk ten ze in een curry. Amerikaanse doodde zeven van haar baby's De politie in de Amerikaanse staat Utah heeft zondag de 39-jarige Megan Huntsman ge arresteerd op verdenking van het doden van zeven van haar baby's. Haar ex-man vertelde de politie dat er een dood kind in de woning lag. Vervolgens werden nog eens zes lichamen in de garage gevonden. Australië zoekt niet meer naar signalen Australië zoekt niet meer naar signalen uit de zwarte doos van de vermiste Boeing 777 in de Indische Oceaan. Er is sinds dinsdag geen signaal meer op gepikt, de batterijen zijn moge lijk leeg. Er zal wel een appa raat worden ingezet, de Blue- fïn-21, die onder water de bo dem van de oceaan scant Journalistenprijs voor onthulling over NSA De Amerikaanse Pulitzerprijs voor de journalistiek in de cate gorie dienstverlening gaat dit jaar naar de Britse krant The Guardian en de Amerikaanse Washington Post. Dat meldde de jury gisteren. De twee win nen de prijs voor met name de publicaties over de Amerikaan se geheime dienst NSA (Natio nal Security Agency). Belgische cocaïne het goedkoopst Wie zo goedkoop mogelijk aan cocaïne wil komen, moet naar België. Met 53 euro per gram ligt de gemiddelde prijs er en- kele tientallen euro's lager dan in rest van de Westerse wereld. Dat blijkt uit de Global Drug Survey, een onderzoek in 17 lan den, waaraan 80.000 drugge bruikers hebben meegedaan. Aanklacht Zuid-Korea sigarettenfabrikanten De Zuid-Koreaanse staatszorg verzekeraar NHIS sleept drie si garettenfabrikanten voor de rechter. De instelling wil van de bedrijven omgerekend zo'n 37 miljoen euro compensatie voor behandelingskosten voor ziektes die verband houden met roken. Dat liet NHIS giste ren weten. tl "L i l-S! WmM UP1 Dé busreizen specialist! Boek nu: www.effewet ni of bel 0529 46 96 67 GRATIS BROCHURE 2014 DINSDAG 15 APRIL 2014 door onze correspondent Fernande van Tets BEIROET - Het gezin van de Libane se Wadad Halwani stond op het punt te gaan lunchen toen haar man, Adnan, werd meegenomen door twee leden van de geheime politie. „Ik ben over 5 minuten te rug", zei hij. Wadad Halwani ISLAMABAD SALT LAKE CITY SYDNEY NEW YORK BRUSSEL SEOUL 8 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 23 mei, 1 sep, 18 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, welkomstdrankje, muziekavond, grill-avond, 1 x lunchpakket, vervoer per touringcar 23 met van-4&©7- voor 439,- Vertrekgarantie: 26 april en 23 mei! Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur kV 10 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 14, 28 jul, 18 aug, 8, 22 sep, 13 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, welkomstdrankje, Ligurische avond met live muziek, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 26 april! 8 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 1,15 aug, 12 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet diner, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 26 april! Veelzijdig Polen 10 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 9 mei, 11, 25 aug, 22 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, diner, stadswandeling Torun o.l.v. een gids, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 26 april en 9 mei! Zwitserse Alpen met bus en trein 10 daagse busreis Vertrek: 26 apr, 2, 30 jun, 28 jul, 11 aug, 8 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stadsrondrit Brig met de Simplon Express, treintje van Tasch naar Zermatt v.v., vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 26 april! 15 daagse busreis Vertrek: 28 apr, 25 jul, 15 aug, 8 sep, 20 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, muziekavond, stadswandeling/-rondrit Burgos, Porto o.l.v. een gids, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 28 april! Geen 1-persoonskamertoeslag! 5 daagse busreis *;s Vertrek: 19, 26 mei, 4, 25 aug, 29 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, dinerbuffet, stadsrondrit Halle o.l.v. een gids, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 19 en 26 mei! Singlereis Thüringen en Saks 8 daagse busreis Vertrek: 9 mei, 20 jun, 22 aug, 31 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, diner, welkomstdrankje, gratis gebruik sauna, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 9 mei! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor 2 personen. Bij singlereizen zijn de prijzen o.b.v. een boeking voor 1 persoon. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (boot)overtochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider. Verzorging is per reis verschillend. Reizen tot en met 5 dagen worden uitgevoerd met Tourist Class touringcars, reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Tijdelijke kortingen of blijvende prijsverlagingen zijn niet geldig op bestaande boekingen gemaakt buiten de kortingsperiode. Supervoordelige busreizen Ja, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen oFietsreizen o Stedenreizen Naam -dhr/mevr Adres Postcode Plaats Tel. Nr. E-mail: Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen 1016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9