Dagbladbezorger A I Bedrijven willen naar terrein in Zaamslag PZC n 50% korting Nu in prijs verlaagd! iPhone 4S twv €399,- Terneuzenaar hoort één jaar cel eisen 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Philippine naar een bijbaan? van €457 voor A11 NAAR BRUGCE/ZEEBRUGCE Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q OPZOEK www.pzc.nl 240 MIN 180 SMS 400 MB Kijk voor het laatste nieuws ook op: Volgens Gedeputeerde Staten zijn er onvoldoende argumenten voor de uitbreiding en is die in strijd met het provinciaal beleid. GS hebben dat in een zienswijze aan de gemeente kenbaar gemaakt. Van Hulle denkt dat de bezwaren berusten op een ambtelijk misver stand. „Er was al een uitgebreide informatiewisseling tussen ons en de provincie en er leken geen problemen. Ik denk dat er iets is misgegaan in de communicatie op het provinciehuis, want de be zwaren komen echt uit de lucht vallen." Volgens de wethouder, hebben verschillende bedrijven die nu nog in Zaamslag zelf zijn gevestigd, belangstelling voor het bedrijventerrein. „Het zijn bedrij ven die geen uitbreidingsmoge lijkheden meer hebben in het dorp zelf en daarom willen ver huizen. Ik vind dat er nu snel kno pen moeten worden doorgehakt, want die uitbreiding laat door al lerlei factoren al te lang op zich wachten." Direc t na Pasen pleegt hij overleg met de provincie. „We komen er wel uit." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Wat zullen bewoners van het Belgische Westkapelle, vlak bij Sluis, blij zijn. De aanleg van A11 richting Brugge is ein delijk begonnen. Kosten: ruim 56 miljoen per kilometer. WESTKAPELLE (B) - Het is al jaren een grote ergernis. Het schiet van af Westkapelle richting Brugge en Zeebrugge niet op. De Dudze- lestraat is een smalle, in Neder landse termen 'provinciale' weg. En die weg moet het enorm ge groeide vrachtverkeer naar de ha ven van Zeebrugge verwerken, plus gewoon autoverkeer. Een on mogelijke opgave. Zeebrugge is één van de motoren van de Belgische economie. Die kun je niet blijven afschepen met een veredeld karrespoor..Ook Westkapelle verdient beter, wat betreft verkeersveiligheid en ge luidhinder. Jaren is over een nieuwe verbin ding tussen de Expresweg (N49, Knokke-Zelzate) en Brugge-Zee- brugge gesproken. „Om eerlijk te zijn", zegt Eveline Vandecaets- beek, „ik zou niet weten hoe lang." De woordvoerster van het Vlaams Agentschap Wegen en Verkeer belt later terug. „In 2007 kreeg de idee van de A11 vorm. Twee jaar later is het tracé goedge keurd." Dat valt dus wel mee. Al duurde het nog tot eind vorige maand, voordat het startsein kon worden gegeven voor de aanleg. Vlaams minister-president Kris Peeters en minister Hilde Crevits van Mo biliteit en Openbare Werken kwa men er speciaal voor op bezoek. Zoveel waarde hechten zij dus aan het wegwerken van de 'mis sing link'. In klinkende munt is dat ook te merken. De A11 staat te boek als de duurste weg van België. De au tosnelweg wordt slechts twaalf ki lometer lang. De kosten zijn ge raamd op 674 miljoen euro, ofte wel ruim 56 miljoen euro per strekkende kilometer. Ter vergelij king: de vernieuwde N61 (Hoek- Schoondijke) kost 120 miljoen eu ro, oftwel 6,3 miljoen euro per strekkende kilometer. Dat scheelt een slok op een borrel. Een verklaring voor het hoge prijs kaartje van de Alt is vrij simpel. Het is druk in de omgeving van de nieuwe snelweg. Die moet en kele spoorlijnen en drie kanalen - het Boudewijn-, Leopold- en Schipdonkkanaal - kruisen. Tal van viaducten, bruggen en tun nels zijn nodig en die zijn kost baar. Om Westkapelle van geluid hinder te vrijwaren, wordt de weg bij dat dorp bovendien in tunnels verstopt. Vlaanderen grijpt de gelegenheid ook aan om fietsverbindingen sterk te verbeteren. Vijftien kilo meter nieuw fietspad is er ge pland. Niet alleen plat asfalt, maar ook met fietsbruggen- en tun nels. Dat is niet voor z'n tijd. Voor fietsers is de Dudzelestraat bij Westkapelle bijvoorbeeld een re gelrechte ramp. En net als Nederland moet Vlaan- In geld wellicht de duur ste, qua maatschappelijke kosten de goedkoopste Volgens officier van justitie R. Rammeloo heeft de Terneuzenaar zich schuldig gemaakt aan een po ging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en mis handeling. Twee buren in de Ei kenlaan brachten bij elkaar de avond door met gamen. Om half tien aan de deur gebeld. Twee mannen drongen de woning bin nen. Eén van hen, de 34- jarige Klaas van V., begon de buurman die op bezoek was, te schoppen, te slaan en met een schroeven draaier te steken. Kort daarna na men de twee de benen. Toen de politie arriveerde trof die in de woonkamer een enorme ravage aan. Nog dezelfde avond konden de twee worden aangehouden om dat het slachtoffer hen had her kend aan hun stemmen. Tijdens de behandeling beriep H. zich op zijn zwijgrecht. Hij heeft al een respectabel strafblad opge bouwd, dat voornamelijk bestaat uit geweldsdelicten. Van V. moet zich op 24 april verantwoorden. Uitspraak over twee weken. WGG6NGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend'te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 IFm "Ti I Q door Wout Bareman Meer bereiken. Met Wegener ZAAMSLAG - Verschillende bedrij ven hebben belangstelling voor ver huizing naar het bedrijventerrein Zaamslag-West in Zaamslag. Daar om vindt wethouder Frank van Hul- le (ruimte) van Terneuzen bezwa ren van de provincie tegen uitbrei ding van het bedrijventerrein met 2,3 hectare misplaatst. :-v\ v Gouden autoweg door Harmen van der Werf Landuyt, burgemeester Brugge MIDDELBURG - Tegen de 32-jarige Terneuzenaar Brian H. is maandag in Middelburg een gevangenisstraf van een jaar plus het betalen van ruim 5000 euro schadevergoeding geëist. Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 (€0,45 per gesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62