mag zich Q-dj noemen Kai Merckx maaskant 66 Alle deelnemers worden met gps gevolgd, dus ik ben niet bang om te verdwalen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Maakt er meer vakantie van. reizen jj, maaskantreizen.nl Gegarandeerde busvakanties ■>3 Zaterdagavond kregen de twee fi nalisten (naast Kai was dat Lars Boele) live op de radio te horen wie de winnaar was. Ze werden beoordeeld op 'het totaalplaatje', van de presentatie tot de inhoud en techniek. Over Kai werd ge zegd: „Je bent een ambitieuze en spontane jongen, je match tussen je eigen dna en dat van Q-music is enorm. Je bent uit het juiste hout gesneden. Je bent zeer en thousiast en hebt het afgelopen halfjaar enorme stappen gemaakt in het Q-college." Na de bekendmaking van uitslag reageerde Kai: „Oh, oh, oh. Jeetje mina. Ik kan wel janken." Het Q-college winnen is voor de Steense radiomaker een droom die uitkomt. Al sinds zijn achtste weet hij dat hij bij de radio wil. „Het is heel onwerkelijk om dan ineens ook daadwerkelijk de func tie 'Q-dj' voor je naam te mogen zetten." De jonge radiomaker is vanaf 22 april voornamelijk te horen van 00.00 tot 03.00. Hij krijgt nog geen vaste plek in de programme ring, maar wordt eerst verder op geleid. Voor nu geldt dat hij op freelance basis voor Q werkt. Kai hoopt uiteindelijk als vaste kracht bij Q-music aan de slag te kun nen. De komende maand wordt hij een aantal nachten per week ingezet. In de laatste weken van mei en de eerste van juni is hij el ke werkdag te horen. „Als ik zo veel werk blijf krijgen, verhuis ik naar Amsterdam. Tot die tijd reis ik op en neer." Q-college 2014 begon met meer dan duizend aanmeldingen. Daar uit werden er 26 uitverkoren voor de selectiedag waar ze meer van zichzelf konden laten zien. Uitein delijk bleven vijf kandidaten over die het traject van Q-college mochten doorlopen. Poppe houdt infodag over zonnepanelen Poppe Installatietechniek aan de Hulsterweg in Kloosterzan- de houdt vanmiddag een infor matiedag over zonne-energie. Zo'n dag was er gisteren ook al van het ZonEffect. Iedereen die meer wil weten over zonnepa nelen (prijs, kwaliteit, rende ment, financiering) is welkom tussen 16.00 uur en 21.00 uur. Concert op Goede Vrijdag in Podium In het Podium treden op Goe de Vrijdag drie musici op die passiemuziek vertolken. Rien Balkenende (orgel) speelt werk van Marcel Dupré. Lies Noord hof (sopraan) en Nel van den Broeke (mezzo) zingen werk van Hendrik Andriessen. Ver der muziek van Diepenbrock en Rheinberger. Entree 10 eu ro, aanvang 21.00 uur. Wandelexcursie langs grenspalen Stichting Landschapsbeheer Zeeland houdt donderdag een wandelexcursie langs de grenspalen van Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Met een gids loopt de groep van Kapellebrug via de Clingse bossen naar Hulst. De start is op de parking van In- terjute. De tocht duurt van 09.30 tot 15.30 uur. Politie houdt verwarde man aan Een verwarde man (43) uit de Tramstraat in Sas van Gent is gistermiddag door de politie overmeesterd. Hem wachtte een gedwongen opname. Hij weigerde eerst mee te gaan, klom op het dak van zijn huis en dreigde te springen. De man die al langer overlast geeft, is per ambulance afgevoerd. Aanmelden voor Kidslfun tot 19 april Tot zaterdag 19 april kunnen kinderen zich inschrijven voor Kids2fun, een project van Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk. Tijdens de meivakantie zullen tijdens Kids2fun dagelijks acti viteiten plaatsvinden in de ker nen van de gemeente Terneu- zen. Aanmelden via: Oververhitte kachel bij café In d'n Dwaes De brandweer rukte gisteren uit voor een melding van een binnenbrand bij café In d'n Dwaes. Daar aangekomen bleek het mee te vallen. Een ka chel was oververhit en dat zorgde voor rookontwikkeling. Het apparaat werd naar buiten gesleept, waar de brandweer het rustig liet uitbranden. blijft achter in het bivak en schiet te hulp als er technische proble men zijn. Er kan volgens hem technisch veel misgaan, maar ook mentaal kan het de racers te zwaar worden. „Winnen is niet belangrijk. Voor ons gaat het er om dat we de rally uitrijden. De helft van de deelnemers haalt de finish niet eens." Anne en Bas gaan het parcours rij den en moeten zonder TomTom de weg vinden. De route ligt vast in een routeboek, een document met tekeningen en kilometeraf standen. Co-piloot Bas moet blaadje voor blaadje aanwijzingen doorgeven aan Anne. Een verkeer de afslag is zo genomen. Anne: „Ik heb een keer meegemaakt dat de co-piloot zei dat we naar links moesten. Toen reed ik bijna een ravijn in. Toch ben ik nooit bang om te verdwalen in de grote woes tijn. Alle deelnemers worden ge volgd via gps." Bovendien is de Libya Rally volgens hem een zeer gemoedelijke race. Heel anders dan de Dakar-rally, die hij ook heeft gereden. „We hebben alle maal hetzelfde doel: de juiste kant op gaan en het liefst zo snel mogelijk. Als iemand stilvalt is een andere deelnemer verplicht om te stoppen, anders krijgen ze strafpunten." De buggy is inmiddels onderweg naar Fez in Marokko. Bas is zon dagmiddag, samen met andere le den van het BDA Racingteam uit Maldegem, met de wagen vertrok ken. Het ding moet over land wor den vervoerd. Anne en Michel vliegen morgenochtend en zijn zo net op tijd voor het startsig naal van de rally. 4^1 Rondreis Spanje Portugal LIBYA RALLY IN MAROKKO Lour des Klassiek of via Nevers 7 dagen vanaf 399 Het hart van de Harz Klassiek Italië DINSDAG 15 APRIL 2014 info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 door Elodie Kint HULST - Kai Merckx (22) uit Sint Jansteen heeft Q-college, een talen tenjacht binnen Q-music, gewon nen. Hij hoorde zaterdagavond dat hij officieel de nieuwe DJ bij de ra diozender is geworden. Volgens de programmadirectie paste hij van al le deelnemers het best bij Q-mu sic. KLOOSTERZANDE ZAAMSLAG KAPELLEBRUG SAS VAN GENT TERNEUZEN www.sjjw.nl KLOOSTERZANDE Anne Schol, chauffeur De Libya Rally 2014 wordt dit jaar in Marokko gehouden. De Libya Rally is korter dan de veel bekendere Dakar rally. Die duurt 2,5 week, de rally in Marok ko 7 dagen. De route loopt van Fez naar Aga- dir. Dat is ongeveer 3000 kilome ter. Om deze afstand af te leggen in zeven dagen, rijden de deelne mers per dag gemiddeld zes uur. Het parcours gaat over allerlei on dergronden, maar niet over asfalt. Wel door bergen en zand en over duinen. 9 Anne, Michel en Bas komen uit voor het Vlaamse team BDA Ra cing (Belgium Dakar Association) uit Maldegem. Met ongeveer twin tig man en onder meer twee bug gy's en vijf trucks gaan ze naar Ma rokko. Via de site www.libya-rally.com zijn de mannen te volgen. Hun startnummer is 502. 14 dagen vanaf 799 14-daagsê rondreis per Comfört-Class touringcar, met o.a. Burgos, Salamanca. Lissabon, Porto. Verblijf in goede midden klasse hotels op basis van hatf-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 18 mei e.a. 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 8,18 mei e.a. 6 dagen vanaf 369 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wernigerode, Goslar, Thaie en Stolberg. Verblijf in Ramada Hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 2 mei e.a. Bas Beun legt de laatste hand aan de buggy, foto's Mark Neelemans 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Siëna, Florence,. Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 22 mei, 5 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert ai bijna 50 jaar vt - busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle razen zijn excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61