ZEEUWS-VLAANDEREN Finish Leerlingenaantal De Golfbreker Breskens razendsnel gedaald; sluiting komt als verrassing; tegenslag voor brede school. Clinge trapt af met eerste wandelvierdaagse Bijna achtduizend auto's gescand op Binnenvaartweg a,manak 38 en 39 32 en 33 Hoek heeft weinig ervaring in Topklasse Het hele ClOS-gebouw ademt sport BRESKENS - De brede school in Breskens wordt minder breed dan gedacht. Interconfessionele Dal- tonschool de Golfbreker haakt op het laatste moment af. De christe lijke basisschool van Breskens houdt na afloop van het lopende schooljaar op te bestaan. Directeur Henk Verweg van de christelijke koepel Scoba geeft di rect toe dat het verscheiden van de Golfbreker als een complete verrassing komt. Tot voor enige maanden was Scoba er nog van overtuigd dat het christelijk on derwijs een vleugel van de nieu we brede school aan Ghistelkerke in gebruik zou nemen. Maar ver volgens is het aantal leerlingen dramatisch gedaald. „Er zijn bij voorbeeld nog maar twee kleuters in groep 1 en nieuwe aanmeldin gen blijven uit. We denken dat ouders ervoor kiezen om naar de grotere school te gaan en hun kin deren niet meer voor de Golfbre ker inschrijven", verklaart Ver- weg. Bij het samengaan van de Schelp- hoek (katholiek) en Op de Bres (protestant) telde de Golfbreker tien jaar geleden 103 leerlingen. Nu zijn dat er nog maar veertig en binnen enkele jaren komt de opheffingsnorm in zicht. Na een informatieavond voor de ouders heeft Scoba er nu voor gekozen de school na dit schooljaar te sluiten. „Overigens is dat pas officieel als het bestuur van Scoba en de ge meenschappelijke medezeggen schapsraad dat besluit nemen", be nadrukt de directeur. Scoba heeft de ouders van de leer lingen gemeld dat hun kinderen op de Meerstromenschool in Groede of Sint Petrus de Wegwij zer in Schoondijke terechtkun nen. Maar als ze hun kinderen lie ver naar de nieuwe brede school in Breskens laten gaan, snapt Ver- weg dat. „Waar ouders voor kie zen, weten we nog niet. Ze heb ben tenslotte vorige week pas ge hoord dat de Golfbreker dicht gaat." Ook wethouder Jan Schaalje (on derwijs) weet pas enkele dagen dat de Golfbreker bij aanvang van de grote vakantie stopt. Schaalje denkt niet dat Sluis een aanzien lijk bedrag had kunnen besparen als eerder bekend was geweest dat de daling van het leerlingen aantal van de Golfbreker zo snel ging. De lokalen voor de christelij ke school blijven in elk geval niet leeg. „De openbare school zal extra ruimte kunnen gebruiken en een biljartclub die we eerst el ders moesten huisvesten, kan in het centrum terecht." CLINCE - Zo'n 130 deelnemers trok ken gisteravond de wandelschoe nen aan voor de eerste trip van de Clingse wandelvierdaagse. Dit evenement van de plaatselijke dorpsraad is traditioneel de eerste van een hele reeks meerdaagse wandelingen in de streek. Voor de kortste route van 5 kilometer gin gen vanaf gemeenschapscentrum Malpertuus 115 -vooral jeugdige wandelaars van start. De 10 kilo meter werd aangepakt door vijf tien mensen. De natuurliefhebbers komen met de nodige kilometers door de Clingse bossen bij dit festijn flink aan hun trekken. Onderweg is er telkens een appeltje voor de dorst. De laatste wandeldag, donderdag, verzamelen de volhouders bij de plaatselijke basisschool St. Bernar- dus. Vanaf hier verzorgt de fanfa re Weldoen door Vermaak de sfeervolle begeleiding naar het eindpunt. Dat gebeurde met behulp van zo genaamde ANPR-apparatuur. Daarmee worden kentekens ra zendsnel vergeleken met gekop pelde databestanden. Dat leidde tot een nadere controle van 66 voertuigen en 102 personen. De Belastingdienst legde beslag op 21 voertuigen vanwege een be lastingschuld. Twee voertuigen werden uiteindelijk weggesleept, omdat de eigenaren hun schuld niet konden voldoen. De rest ging tot betaling over. De douane nam bij zeven auto's monsters van de brandstof. Nader onderzoek moet uitwijzen of ro de gasolie in de brandstoftanks is vervoerd. De politie nam één wapen en een kleine hoeveelheid verdovende middelen in beslag. Een 46-jarige vrouw uit Bergen op Zoom kreeg een schikking van 367 euro, om dat ze onder invloed van alcohol reed. Twee personen betaalden ter plaatse voor bijna 1000 euro aan openstaande bekeuringen. Ze wachten al dagen op de komst van hun tweede kindje, die sportver slaggever en zijn vrouw. „Nee, nog niks", schudde hij afgelo pen week met zijn hoofd wanneer collega's informeerden of het al op schoot. Zondag was het uiteindelijk de hoogste tijd, vonden de doktoren. De aanstaande ouders maakten een afspraak in het ziekenhuis, tot frus tratie van de vader nét op de och tend van één van de belangrijkste wielerkoersen van het jaar. Maan dag kregen de collega's een opge lucht mailtje, over de geboorte van Hanne. „De bevalling was binnen twee uur gepiept. We waren net op tijd thuis om de finish van Parijs- Roubaix te kijken." DINSDAG 15 april 2014 25 Opnieuw sluit school de deuren door René Hoonhorst Een snoepje van de EHBO aan de Molenstraat, de suiker in het snoepje moet de nodige energie leveren, foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Bij een controle bij de Binnenvaartweg in Terneuzen zijn vrijdag door de politie, marechaus see, douane en Belastingdienst 7883 kentekens van auto's gescand om openstaande boetes en belas tingschulden te innen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57