24 maanden 50% korting Samen opdraaien voor investeringen toerisme Nu in prijs verlaagd! iPhone 4S twv €399, 66 Ook al ben ik 80 en zit ik in een verpleeghuis, dan nog zal ik vertellen over mijn zoon 30 BEVELANDEN en THOLEN Lintje voor begeleider showkorps GRATIS van €457- voor p/mnd Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 0 De Vereniging Ouders van een Overleden Kind (VOOK) houdt komende zaterdag een eerste bijeenkomst in Zeeland. 240 MIN 180 SMS 400 MB OOSTERLAND - „De rouw om je kind raakt het wezen van je be staan", zegt Anne van Mil uit Oos- terland. Ze is sinds kort contact persoon voor de Vereniging van Ouders van een Overleden Kind. Een zelfhulpvereniging van men sen die elkaar willen steunen. Anne van Mil verloor haar zoon tje Jessie toen hij vijfeneenhalf jaar oud was. Haar vriendin Con- ny van Putten verloor haar doch ter Stefhanie toen ze twintig was. „Toen Stefhanie is overleden heb jij enorm geholpen", zegt Conny terwijl ze naar Anne kijkt. Ze is nog niet zo lang geleden door An ne voor het eerst meegenomen naar de vereniging, 'om eens te kijken of het wat is' en ze ervaart er veel steun. „Het samenzijn, de gezamenlijkheid is belangrijk", zegt Van Putten. „In de tijd dat Jessie overleed had ik alleen te maken met de regulie re hulpverlening. Dat waren geen ervaringsdeskundigen en dat maakt honderd procent verschil", vertelt Van Mil. Ze legt uit dat de vereniging ieder een in zijn of haar waarde wil la ten. Dat tijdens de bijeenkomsten iedereen de mogelijkheid heeft op z'n eigen manier mee te doen. „Wij erkennen dat iedereen het recht heeft om op een eigen ma nier te rouwen. Als we binnenko men, hebben we wel een ritueel. Op tafel liggen vlinders, sterren en hartjes en mensen kunnen, als ze dat willen, de naam van hun dochter of zoon daarop schrijven. Dan steken we een kaars aan voor alle overleden kinderen in de hele wereld en wordt een gedicht gele zen. Daarna kunnen de mensen met elkaar praten, of apart met een contactpersoon als ze dat wil len. Daarom zitten we ook altijd in een school, dan kun je je even terugtrekken." De vereniging biedt geen profes sionele hulpverlening, benadrukt Van Mil. „Het is een zelfhulp groep, het is een steun. Je vult el kaar aan, je weet waarover de an der het heeft en ook ik heb er nog iedere keer steun aan." Want het verlies van een kind draag je altijd met je mee, legt Van Mil uit. „Je wandelt nog iede re dag samen met je kind en ook al ben ik tachtig en zit ik in een verpleeghuis, dan nog zal ik de zusters vertellen over mijn zoon." „Moeder blijf je altijd", vult Van Putten aan. „Stefhanie blijft altijd bestaan." Beide vrouwen vinden het daar om erg belangrijk dat de namen van de overleden kinderen ge noemd blijven worden. Hoewel in de naam van de vereni ging alleen de ouders genoemd worden, is de vereniging er ook voor broers en zussen of opa's en oma's. „En wat ook belangrijk is, is dat het ook gaat over de kinde ren die 'stil' geboren worden. Als een baby in de buik overlijdt is het extra moeilijk, want het is las tig om te praten over een kind dat verder niemand heeft gekend." Komende zaterdag (19 april) is een bijeenkomst van de vereni ging in de Holtkampschool, Jo seph Lunslaan 5 in Goes. De bij eenkomst is bedoeld voor alle be langstellenden uit heel Zeeland en begint om 13.30 uur. De schóól is al open vanaf 13.00 uur. Het thema van deze middag is muziek. Iedereen die dat wil, kan een cd meenemen met muziek waar een herinnering aan zit. In groepjes wordt gesproken over de muziek en geluisterd naar het ver haal achter de muziek. Voor iedereen die het niet over muziek wil hebben is de mogelijk heid om met klei een ketting van kralen te maken en daarmee de naam van het kind te vormen. Ie dereen wordt gevraagd een foto van het overleden kind mee te brengen. De bijeenkomst is gratis. Meer in formatie over VOOK is te vinden op de website van de vereniging: www.vook.nl Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant KAPELLE - Hij is al 34 jaar vrijwilli ger - onder meer secretaris en voorzitter - van aquariumvereni ging De Vuurneon en 22 jaar bij Showkorps De Jonge Kracht in Ka- pelle. In het clubgebouw van het show korps, waarvoor hij de begelei ding tijdens buitenlandse optre dens verzorgt, kreeg M. J. van den Driest daarom gisteravond door burgemeester Anton Stapelkamp de versierselen opgespeld van Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat meldde Wethouder Kees van Dis gisteravond tijdens de com missie Ruimte. Op dit moment wordt met verschillende partijen overlegd over een bruikbaar kos- tenverdeelmodel. Waaronder de SRT (Samenwerkende Recreatie- bedrijven Tholen), die ook bij draagt aan de kosten van de toeris tische regiocoördinator Sandra Dekker, die sinds deze maand ge durende één dag in de week twee jaar lang op Tholen werkt. Zij was eerder actief in Borsele en op Noord- Beveland. Streekmuseum De Meestoof kan de komende twee jaar rekenen op extra geld (4200 en 8300 euro) uit de toeris tische pot. Door subsidieverla ging en huurverhoging kampt het museum met een tekort, terwijl het museum wel als belangrijk voor de toeristisch-recreatieve sec tor wordt gezien. In die twee jaar moet een structurele oplossing worden gevonden. iPhone i Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. De namen blijven genoemd door Melita Lanting Anne van Mil Anne van Mil (links) van VOOK en haar vriendin Conny van Putten, foto Ronald den Dekker door Esme Soesman THOLEN - Nog dit jaar moet duide lijk worden hoe belanghebbende partijen financieel kunnen bijdra gen aan het toeristisch ontwikke lingsplan Tholen. Voor vragen en meer informatie bei: 0900-0603 (coppergesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54