Omwonenden spoorlijn Goes uiten kritiek op uitblijven aanpak hinder Wonen met beperking in Mitt Hem M. 0^ maaskant Brand verwoest boerenschuur SCHOUWEN-DUIVELAND 29 k reizen JtJ| Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl Of eigenlijk niet aanpakt, want tot ergernis van de aanwonenden zijn toegezegde maatregelen nog niet uitgevoerd. Bij een aantal mensen leeft het idee dat het geld dat voor de aanpak van overlast door voorbijrijdende goederentrei nen was bestemd, nu in het toe komstige spoorviaduct in de Van Hertumweg wordt gestoken. J. Janse, bewoner van de Parallel weg en oud-lid van de inmiddels opgeheven Belangenvereniging Aanwonenden Spoorlijn, stelt in een brief aan Provinciale Staten dat de nog te nemen maatregelen (onder meer geluidsdempers en het verwijderen van een kruiswis- sel) alleen maar leiden tot een ver slechtering van de situatie. Hij trekt ook alle onderzoeken die zijn gedaan in twijfel. Ook de pro vincie moet het ontgelden, want omdat die de spoorlijn tot verbui ten de bebouwde kom heeft aan gewezen als 'buitengebied', kun nen de treinen in principe zo hard rijden als ze willen, meent hij. Dat is er mede de oorzaak van dat de Inspectie Leefomgeving en Transport onlangs een vernieti gend rapport uitbracht over de toestand van de Zeeuwse lijn. Wethouder Loes Meeuwisse snapt de frustratie van omwonen den. Volgens haar is spoorwegbe heerder ProRail in eerste instan tie verantwoordelijk voor de te ne men maatregelen tegen overlast. „We kunnen dat niet beïnvloe den, hoe graag we dat ook zouden willen." De plaatsing van geluids schermen gaat mee in de aanbe steding voor de hele Zeeuwse lijn en laat daarom nog tot volgend jaar op zich wachten. Knutselen voor Pasen bij de kinderboerderij Op Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierik- zee kunnen kinderen woens dagmiddag knutselen voor de paasdagen. Er is ook een high tea. De knutselmiddag duurt vn 13.00 tot 16.30 uur. Leden van de kinderboerderij betalen 3 euro. Niet-leden moeten 5 eu ro betalen. Dierenarts vertelt over het vak Een dierenarts brengt morgen een bezoek aan de afdeling Brouwershaven Vrouwen van Nu. De arts vertelt over het werk bij de DierenArtsenPrak- tijk (DAP) Schouwen-Duive- land. Deze avond is er speciale aandacht voor het oudere huis dier. De bijeenkomst is in het Tonnenmagazijn en begint om 20.00 uur. Bijeenkomst PCOB Schouwen-Duiveland De Protestants Christelijke Ouderenbond Schouwen-Dui veland houdt maandelijks een bijeenkomst met lezingen en ontmoetingen met deskundi gen. Morgen is vanaf 14.15 uur de jaarvergadering in de Gast- huiskerk. Gerard van Wagten- donk komt iets vertellen over de Fanfare der Genie. Anne Roth geeft een dansworkshop Anne Roth geeft woensdag een dansworkshop bij Elly Geel hoed ballet. Roth is oud-leerlin ge van Geelhoed. Ze studeert momenteel af als dansdocente aan de hogeschool in Tilburg. De workshop duurt van 17:00 tot 18:30 uur. Iedereen vanaf acht jaar kan meedoen. Kosten: leden €2,50, niet-leden €5. Een boerenschuur aan de Tel- lersweg in Kerkwerve is gister avond door brand verwoest. De brand werd rond half zeven gemeld. Het vuur ontstond in een grasmaaier. Een bewoner van het pand probeerde ver geefs om de brand zelf te blus sen. Toen het vuur eenmaal in het dak sloeg (riet onder dak pannen) was er geen houden meer aan. De brandweer bestreed het vuur met drie blusvoertuigen en slaagde erin het woonhuis te behouden. De woning liep echter forse schade op door de bluswerk zaamheden. Bij de brand is nie mand gewond geraakt. Even na 19.00 uur werd het sein 'brand meester" gegeven. ZIERIKZEE - Mitt Hem is Zweeds voor 'Mijn Huis'. Die naam staat symbool voor 'wonen zoals thuis' ondanks een (zware) lichamelijke of verstandelijke beperking. „Eila-ndzorg verleent daarbij 24 uur zorg, ondersteuning en bege leiding. Het is zeker in deze regio een uniek concept: een apparte mentengebouw voor volwasse nen in verschillende leeftijden met een niet aangeboren hersen letsel, NAH-bewoners en een thuis voor ouderen met een beper-. king. NAH-bewoners zijn soms jonge mensen die nu noodge dwongen in een verzorgingshuis verblijven", licht communicatie medewerkster Anoukh Bezuijen toe. Zij benadrukt dat er ook spra ke is van een andere wijze van zorgverlening, waarbij de bewo ners gestimuleerd worden ge woon hun leven voort te zetten, ondanks een beperking. „Voor de mensen die verhuizen van De Wieken naar Mitt Hem komt in elk appartement een wasmachi ne. Dat wil niet zeggen dat ze de was zelf móeten doen, maar als ze het willen kan dat wel." Ook bij activiteiten wordt uitge gaan van wat bewoners zelf als hobby hebben. De regie daarvan dient bij de bewoners zelf te lig gen. De medewerkers worden ge traind voor deze omslag in zorg verlening. „Wij hopen vanuit de bewoners in Noorderpolder vrij willigers bij Mitt Hem te kunnen betrekken", zegt Bezuijen. Om be langstellenden een indruk te ge ven wordt vrijdag 16 mei van 9.00 tot 12.00 uur open huis gehouden. Rondreis Spanje Portugal Lourdes Klassiek of via Nevers Klassiek Italië Het hart van de Harz DINSDAG 15 APRIL 2014 Gegarandeerde busvakanties f "V' info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 door Luc Oggel GOES - Aanwonenden van het spoor in Goes zijn ontevreden over de manier waarop de gemeente ge- luid- en trillingshinder van goede rentreinen aanpakt. ZIERIKZEE BROUWERSHAVEN KERKWERVE ZIERIKZEE ZIERIKZEE wsoat Stsy AN-Vff fltVrii Vijf bewoners van De Wieken die verhuizen naar het complex Mitt Hem. foto Dirk-Jan Gjeltema 14 dagen vanaf 799 M-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Burgos. Salamanca. Lissabon. Porto. Verblijf in goede midden klasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 18 mei e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op; 8,18 mei e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Sièna, Florence, Asssi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. reist Comfort-Ctass. Gegarandeerd op: 22 mei, 5 Juni e.a. 6 dagen vanaf 369 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wernigerode, Goslar. Thale en Stolberg. Verblijf in Ramada Hotel op basis van half-pension. reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 2 mei e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. éxcursieretzen eri rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en halt-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47