66 Het gebouw kan niet bewegen, dus moetje als toeschouwer zelf in beweging komen om de sporters te ontdekken ZEELAND 33 van bedrijfspanden: „Vaak zie je bedrijfsgebou wen dicht bij elkaar staan op een terrein. Dan moet je als architect terughoudend zijn en eenvoud en vakmanschap voor laten gaan. Maar staat het pand op een bijzondere locatie, en heeft het door functie en maatschappelijk belang iets te zeggen, dan moet je voor uitstra ling zorgen."" Zie het CIOS in Goes. Westenburger: „Aanvankelijk wilde men het onderkomen voor de sportopleiding onder brengen in het grotere geheel van het ROC, het latere Scalda. Toen er toch om meer eigen heid van de sportafdeling werd gevraagd, heb ik voorgesteld een nieuw gebouw neer te zet ten. Op de locatie aan de Zwembadweg maak te het kans om onderdeel te worden van het nieuwbouwproject Goese Schans. Die wijk laat nog op zich wachten. In mijn visie kan er bij het ClOS-gebouw een sportboulevardwor- den aangelegd, die voor de hele wijk een func tie kan hebben. Op de dijk langs het gebouw heb ik 'sportieve' terrassen getekend - scha ken, dammen, andere sportgerelateerde activi teiten. Ook dat onderdeel wacht nog op uit voering." „Bij het ontwerp van het gebouw is uitgegaan van het principe, dat bewegen de kern van sport is. Daarom ligt er een basketbalveld op het dak. Als er hoge netten omheen gezet wor den, kan dat ook echt. Het tweede element zit in de gevel verwerkt. Je kunt het gebouw niet zelf laten bewegen. Maar je kunt wel zorgen dat het gebouw verandert als je zelf beweegt. Door beschilderde panelen voor het gebouw te monteren heb ik uitstraling en zonwering kunnen combineren. Samen met het bureau M2uur Deventer hebben we met gekleurde vierkanten voorstellingen op de lamellen weergegeven. Je ziet fietsers, een zwemmer, hardlopers en tennissers alleen vanuit bepaal de gezichtspunten. Verrassend: soms zie je al leen de gekleurde vierkanten, het volgende moment zie je één of meerdere sporters." Wie binnen stapt ervaart dat daar het sport- idee is doorgetrokken. Een groene bedekking van de vloer en de wanden, die je alleen in sportzalen aantreft. Ruimtes worden afge scheiden met netten, die aan voetbal doen denken. Op de glazen wanden zijn prints aan gebracht, waarin allerlei wereldrecords zijn verwerkt. 'Sport kan de wereld veranderen' - die uitspraak van Nelson Mandela is promi nent aangebracht in de centrale hal. DINSDAG 15 APRIL 2014 beweging komen Het ClOS-gebouw in Goes straalt sport uit. Op de lamellen voor de gevel zijn met kleurige vier kanten sporters geschilderd. Een zwemmer en fietsers, zoals op de foto is te zien. Op de andere gevels zijn hardlopers en tennissers geschilderd. Om de sporters te ontwaren, moet je wel een goede gezichtshoek kiezen. Anders zie je alleen kleurige vierkanten op de lamellen, foto's Mechteld Jansen Ben Westenburger H Het ClOS-gebouw in Goes heeft zowel binnen als buiten een sportieve uitstraling gekregen. Net ten, wereldrecords op de muur, groene vloeren en wanden. Uiterst rechts: architect Ben Westen burger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33