Voor het gebouw van sportopleiding CIOS in Goes moet je de juiste invalshoek kiezen. Dan zie je dat het hele complex sport ademt. 44 32 ZEELAND ARCHITECTUUR door Jan van Damme Staat het pand op een bijzondere locatie en heeft het functioneel iets te zeggen, dan moet je voor uitstraling zorgen Architect Ben Westenburger ziet het vooral gebeuren op bedrijventerreinen, door heel Nederland. Kijk maar eens als u over overvolle snel wegen richting Utrecht en verder rijdt. Elk gebouw dat zich in het zicht weet van de argeloze filerij der straalt en glanst, klopt zichzelf op de borst, roept 'kijk mij eens'. Het resultaat: waar elke onderneming het hoogste woord opeist staan er zoveel bijzondere gebouwen elkaar te verdringen, dat er geen enkele meer bijzonder is. Westenburger: „Houd het maar gewoon en eenvoudig, denk ik dan." Ben Westenburger is officieel Architect-Part ner bij Rothuizen. Directeur, zouden ze bij minder op de maatschapsgedachte gebaseerde ondernemingen zeggen. Architectenbureau Rothuizen heeft gedurende de twintigste eeuw een belangrijk deel van de Zeeuwse ar chitectuur een gezicht gegeven. Woonwijken, kerken, kantoren, scholen - het PZEM-com- plex aan het Kanaal door Walcheren, de Zee vaartschool op de boulevard van Vlissingen, het Deltakantoor met het torentje in Middel burg. De 62-jarige Westenburger is sinds 1988 aan Rothuizen verbonden. Zijn naam duikt op als het gaat over de uitbreiding van de hoge school in Vlissingen, de verbouwing van het Zeeuws Museum, het douanekantoor in het Sloegebied, het tolplein van de Westerschelde- tunnel. Het zijn slechts enkele voorbeelden. Hij is ook de man van het in 2009 opgeleverde gebouw van sportopleiding CIOS in Goes. In dat verband heeft hij het over de uitstraling Steengoed is een serie over architectuur in Zee land. De PZC publiceert dertien dinsdagen ge sprekken met architecten over recente projec ten. Vandaag aflevering 3, met architect Ben Westenburger van Rothuizen Architecten Ste denbouwkundigen over het 'bewegende' ge bouw van sportopleiding CIOS in Goes. Om roep Zeeland zendt elke dinsdag een aflevering uit van de door programmamaker Rebecca van Wittene en architect Johan de Koning opgezet te televisieserie Steengoed. In juni volgt de ver kiezing van het mooiste gebouw in Zeeland. Voor het CIOS moet je zelf in Ben Westenburger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32