Verleiding tegenhanger supermarkt 24 maanden 50% korting Keramist Leen Quist laat een krachtig handschrift na 1942-2014 Nu in prijs verlaagd! iPhone 4S twv €399,- l/l/VI WALCHEREN 31 Nieuwe Smoske is geopend Waterherberg wordt Brasserie Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q Ondernemersplein Leen Quist van €45voor p/mnd 240 MIN 180 SMS 400 MB Anneke en Alex van Hootegem uit Kruiningen runnen al ruim acht jaar de biologische webwin kel De Grote Verleiding. De laat ste jaren zien ze hun klantenbe stand gestaag groeien. Op dit mo ment hebben ze ongeveer 2500 klanten verspreid over Zeeland, een stukje van Brabant en net over de grens in België. „Door al die misstanden in de voedselindustrie willen steeds meer mensen weten waar hun eten vandaan komt", aldus Alex. Toch koos het echtpaar Hootegem voor een webwinkel en geen win kel aan huis. „Op die manier kunnen we er voor zorgen dat de producten ver ser zijn. Bovendien zijn wij niet echt mensen die willen wachten tot klanten langskomen", zegt An neke, „Wel kun je op de site door klikken op de producten, zodat ie dereen die dat wil, toch kan zien waar het eten vandaan komt." De producten zijn, behalve van hun eigen landbouwbedrijf, af- De Grote Verleiding is een biologische internetsuper- markt. Het aantal Zeeuwse klanten groeit gestaag. komstig van een twintigtal biolo gische boeren uit de regio. Ande re producten, zoals sinaasappels en bananen, moeten ze importe ren. „We letten er dan op dat de pro ducten een keurmerk hebben, zo dat we ervan uit kunnen gaan dat het eten biologisch is", verklaart Anneke. Iedere dinsdag worden de bestel lingen die de klanten hebben in gevoerd, verzameld. Woensdag, donderdag en vrijdag zijn de le vendagen. Anneke: „Vrijdags bel len we ook even naar de boeren om te kijken wat zij de volgende week kunnen leveren. Vervolgens zetten we die producten meteen op de site." Binnenkort wil het stel ook kook- workshops aanbieden op zijn ei gen boerenbedrijf aan de Hogen- akkerweg in Kruiningen. „We wil len laten zien welke gerechten je kunt maken met groenten", zegt Anneke, „Veel van onze klanten zijn daar namelijk erg benieuwd naar. Er moet alleen nog wel een keuken worden geïnstalleerd." Alex en Anneke zijn echte Bourgondiërs. „Als je dan toch moet eten kun je er beter voor zor gen dat een maaltijd écht lekker is", redeneert Alex, „Zelf vinden wij de smaak van biologische pro ducten vele malen beter dan die van het standaard voedsel dat in de supermarkten ligt." Dat biologisch eten duurder zou zijn dan boodschappen doen in een gewone winkel met reguliere producten is volgens Alex niet per se waar. „In de supermarkt kom je vaak langs veel kleine ver leidingen die je ook meeneemt. Doordat je dan te veel boodschap pen doet wordt de vuilnisbak de grootste eter. Bij een webwinkel heb je daar veel minder last van. Daardoor kun je uiteindelijk goed koper uit zijn. Dat is ook een van de redenen dat onze biologische webwinkel De Grote Verleiding heet. De Grote Verleiding is als het ware een tegenhanger van de kleine verleidingen in de super markt." VLISSINCEN - Het nieuwe pand van broodjeszaak 't Smoske tegen over de Hogeschool Zeeland in Vlissingen is geopend. Tot afgelopen week werden daar broodjes verkocht vanuit een tij delijk pand. Het nieuwe gebouw staat langs de Prins Hendrikweg, pal voor de ingang van de Hoge school. 't Smoske heeft ook een vestiging aan de Vlissingse boule vard. VEERE - Opnieuw is er een nieuwe eigenaar voor de oude Waterher berg bij jachthaven de Oostwate ring in Veere. Het restaurant is omgedoopt in Brasserie Oostdok; de nieuwe exploitant is de doch ter van de eigenaar. Het restaurant, dat laagdrempellig wil zijn, is helemaal opgeknapt: van binnen en van buiten. Het eten is simpel en betaalbaar. Brasserie Oostdok gaat vandaag open. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant De internationaal vermaar de Middelburgse kunste naar Leen Quist is vrijdag 11 april op 72-jarige leeftijd in Veere overleden. Hij was al enige tijd ziek. Quist was docent, kera mist en verzamelaar van heden daagse keramiek. Leen Quist verhuisde door zijn ziekte in 2013 van Middelburg naar zorg- en verpleegcentrum Nieuw-Sandenburgh in Veere. Zijn keramische kommen, potten en schalen zijn terug te vinden in veel particuliere collecties. Maar ook is werk van hem aangekocht door verschillende musea, zoals het Boijmans van Beuningen in Rotterdam, het Haags Gemeente museum en het Zeeuws Museum in Middelburg. Leen Quist combineerde lange tijd een docentschap handvaardig heid in het voortgezet onderwijs met een bestaan als kunstenaar. Eind jaren zeventig liep hij stage bij de Deense Clara Andersen, waarna hij zich als autodidact ver der ontwikkelde. In 1982 werd hij toegelaten als lid van de presti gieuze Académie Internationale de la Céramique in Genève. Hij verfijnde zijn 'handschrift' tot het herkenbare kobaltblauwe lij- nendecor. De lijnen op de potten lijken te zijn ingelegd in een wit te, gladde porseleinmassa. Quist en zijn partner Frans Kos ter, die jaren geleden is overleden, hadden een gezamenlijke passie: zij waren verknocht aan het verza melen van hedendaags keramiek. Daarvoor bezochten zij veel mu sea en galeries. Zij hadden veel af finiteit met de Scandinavische keramiek. De verzameling van Quist en Kos ter bestaat uit meer dan 500 stuks keramiek. Het is bij leven geschon ken aan Museum Boijmans Van Beuningen. Leen Quist had lang een atelier in de Pijpstraat in Mid delburg. Drie jaar geleden ver kocht hij het pand en leegde het. 1 lij streefde perfectie na, maar door zijn ziekte lukte dat niet meer. Het is nog onduidelijk wan neer Leen Quist wordt begraven. Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone DDDD □□an DINSDAG 15 APRIL 2014 door Janneke Koster KRUININGEN - „Biologisch is eigen lijk altijd gangbaar geweest. Zo pro duceerden onze opa's altijd al biolo gisch. In de verre toekomst zal het opnieuw gangbaar worden. Als we dan terugkijken op deze periode, waarin we chemische bestrijdings middelen gebruikten, denken we: toen waren we echt de kluts kwijt", aldus Alex van Hootegem. Anneke en Alex van Hotegem hebben een websupermarkt voor biologische producten. Ze bezorgen aan een groeiend aantal klanten in heel Zeeland, foto Marcelle Davidse www.degroteverleiding.nl door Edith Ramakers Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,-en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31