PZC Rotterdamse tiener gearresteerd na dreigtweet aan American Airlines Jongere vlucht naar campings buitenland Maak iemand abonnee! PZC G 2 IN HET NIEUWS COLOFON TO£Z^tQ PAUL KUSTERS ONLINE REISBUREAUS VAAK KLANTONVRIEMÖEUJK T: 088-0139995 ten zeer serieus. Jouw IP-adres en andere gegevens zullen aan de be veiliging en de FBI worden door gegeven." Sarah voelde vervolgens nattig heid en smeekte in een reeks tweets om vergiffenis, die door een steeds grotere twitterschare werd gevolgd. „Ik heb zo'n spijt, ik ben echt bang nu. Ik maakte Sarah voelde na antwoord American Airlines nattigheid en smeekte in tweets om vergiffenis een grapje, alsjeblieft doe het niet, ik ben maar een meisje", schreef ze in verschillende bood schappen. In de loop van zondag avond had het meisje er vele dui zenden volgers bijgekregen.-Al snel ontstond het vermoeden dat Sarah een Nederlandse was, om dat eerdere tweets in het Neder lands waren opgesteld. De politie in Rotterdam is zelf op onderzoek uitgegaan en niet door de Amerikaanse autoriteiten ge vraagd actie te ondernemen. Tij dens het onderzoek meldde het meisje zich in het bijzijn van een volwassene bij de politie, waarna ze werd verhoord. ROTTERDAM - De politie in Rotter dam heeft gisteren een 14-jarig meisje uit die stad gearresteerd omdat ze een tweet zou hebben verstuurd waarin ze dreigde met een aanslag op een vliegtuig van American Airlines. Het meisje kwam zichzelf melden op een po litiebureau in Rotterdam. Het meisje twitterde in het En gels, onder haar Twitteraccount- naam Sarah: „Hallo mijn naam is Ibrahim en ik kom uit Afghanis tan. Ik maak deel uit van al-Qaeda en op 1 juni ga ik echt iets groots doen, dag." American Airlines was snel met een antwoord: „Sa rah, we nemen deze dreigemen- De goedkope busreizen naar plaatsen als Rimini en Lloret de Mar zijn voor het hoogseizoen al uitverkocht BLANKENBERCE - Jongerencam- pings langs de Belgische kust va ren wel bij de nieuwe alcoholwet in Nederland. De afgelopen maan den hebben ze het aantal boekin gen door Nederlandse jongeren zien toenemen. Uit angst dat ze niet meer met een biertje voor de tent künnen zitten, zoeken jongeren hun heil in ver der gelegen vakantieoorden, zoals het West-Vlaamse Blanken- berge. Maar ook de goedko pe busreizen naar Rimini, Llo ret de Mar en Blanes profiteren, meldt jongerenreisbureau Gofun. Deze vakanties kosten 50 euro meer dan een week Renesse, en het hoogseizoen zit al vol, aldus een woordvoerder. „Wij zijn de ganse zomer volzet", constateert Adelain Cardon van camping Dallas in Blankenberge, tevreden. De reserveringen vanuit Nederland kwamen al in novem ber binnen, meldt hij. Ook uitba ter lessy Hostens van camping Jamboree in Blankenberge ziet een stijging van het aantal boekingen. Twee jaar geleden was nog sprake van een daling, nadat de sluitings tijd van de disco was vervroegd van 5 naar 2 uur 's morgens. „Dat gat wordt nu opgevuld door de Ne derlanders", zegt zij. De vlucht naar het buitenland gaat vooral ten koste van de jonge- renkampeerterreinen bij Renesse en Ommen De campings op Ter schelling en Flevoland krijgen wel veel vragen over het alcoholbeleid, maar zeggen dat het aantal boekin gen op peil is. Alle campingbeheer ders zeggen dat drinken bij de tent nog steeds mogelijk is, omdat een camping privé-terrein zou zijn. Ze verwachten wel minder omzet, omdat verkoop van drank aan min derjarigen in disco of campingwin kel niet meer mag. I OW.., INI »E KLEINE I lettertjes staat STRAKIÖ met zeezicht Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee ♦Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.pzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2