Peter van Liere een jaar vermist r~1 Goedkoopste van I Nederland! Man in Steenbergen bij tweede aanslag gedood O 8,10 en 11 Gezond mÊÊÊÊÊÊË Zorginstellingen bezuinigen fors op voedsel voor patiënten. Zonder veel effect. 'Als ik's avonds de gordijnen dicht doe, dan kijk ik even die l kant op en zeg ik: dagPeter' Kiev zit met de handen in het haar DINSDAG 15 april 2014 Bandana tegen migraine UTRECHT - Zorginstellingen heb ben de laatste jaren vaak en veel bezuinigd op voedsel voor patiën ten of bewoners. Dat leverde ech ter niet veel op, want ze geven er naar verhouding al weinig aan uit. Dit blijkt uit een onderzoek in op dracht van Bidvest Deli XL, een groothandel in voedingsproduc ten voor horeca, catering en zorg instellingen. De verzorgings- en verpleeghui zen geven gemiddeld per dag per bewoner 6,70 euro uit aan voeding. Op hun totale bedrijfs last gaat 2,9 procent op aan voed sel. Dit was in 2009 ruim 3,5 pro cent. Ziekenhuizen investeren minder dan 1 procent van al hun kosten in eten. Dat ze goedkoper uit zijn met de maaltijden dan verzor gings- en verpleeghuizen, komt doordat mensen (steeds) korter in het ziekenhuis liggen en vaker po liklinisch worden behandeld. Instellingen in de geestelijke ge zondheidszorg (psychiatrische zie kenhuizen, tbs-klinieken en ver slavingszorg) steken per jaar 1,1 miljoen euro in voedsel, ofwel 2,4 procent van hun omzet In 2009 was dit nog 1,2 miljoen euro. Een cliënt eet er nu per dag gemid deld voor 6,50 euro op. De gehandicaptenzorg spendeert op haar totale budget het meest aan maaltijden: 3,2 procent. In de ze sector is naar verhouding ook het minst óp voedsel bespaard. Maar dit zegt niet alles. De bewo ners krijgen voor 6,25 euro per dag te eten, wat nog altijd minder is dan in de verzorgingshuizen (6,70 euro) of GGZ (6,50 euro). Voor de studie zijn 'openbare da ta' gebruikt, vooral van het CBS. j pagina 26 en 27: 'Hij wilde die reis zó graag maken' Commentaar Word ook abonnee! DESTELLING De schutter is nog voortvluchtig. De schietpartij vond rond tien uur plaats. Omstanders zeggen dat de dader stond te wachten in een brandgang achter de Dahlia straat totdat het slachtoffer thuis kwam. De man parkeerde zijn au to niet recht voor zijn huis, maar aan de overkant van de straat. Vervolgens werden minstens vijf kogels afgevuurd. Het slachtoffer werd op meerdere plekken op zijn lichaam geraakt. Een bewoonster met twee kleine kinderen in huis zag de schietpar tij gebeuren. 'Ze zag de kogels op zich af komen' en deed uit voor zorg de rolluiken van het huis dicht, zo zei de vrouw. In januari raakte de man bij een schietpartij in zijn straat lichtge wond aan zijn been. Een verdach te is niet aangehouden. De politie kan niet zeggen of het gaat om een afrekening in het criminele circuit. Ook is nog onduidelijk of de twee schietpartijen met elkaar te maken hebben. UW MENING 312 reacties Hoek is verrijking voor de Topklasse ONEENS 32% Editie: Waicheren 256e jaargang nr. 89 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,07 %vL*' Steeds meer zon 121 Zorg heeft geen oog voor eten door Wilma de Cort Ga naar www.pzc.nl/abouneren 2014 wordt een mooi wielerjaar voor de Nederlanders Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 36 en 37 Geldig tot en met maandag 21 april 2014 M sBMr«kfot)S6nz(ftvowi!(inoi«!eii. STEENBERGEN - In de Dahliastraat in Steenbergen is maandagochtend een 68-jarige bewoner van die straat in een auto neergeschoten. Het slachtoffer werd naar een zie kenhuis gebracht, maar hij is daar overleden. Dezelfde man raakte in januari bij een schietpartij in dezelf de straat ook al lichtgewond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1