y-Mipe v/sjesmBBxp kuNNeupwe'I wmsTEMMiw kggreN j Prijswinnaar 38 MENINGEN brieven Cor de Jonge Kaalslag Poelbos Ziekenhuis Toonbeeld Teken Philip Morris Waterdunen Kunststukjes Windmolens ENEVA Blij om te horen dat nog meer mensen bezwaar hebben tegen de kaalslag in het Poelbos. Al begin vorig jaar heb ik contact gehad (via mail en ter plaatse) met de boswachter. Er wordt op een on voorstelbare manier gehakt in het bos en waar het valt blijft het lig gen. Vorig jaar heb ik met de bos wachter wat afspraken gemaakt over het opruimen van onder an dere boomstammetjes. Dat is uit eindelijk ook gebeurd, maar veel verbetering leverde dat niet op. Takkenbossen bleven al dan niet naast het pad gewoon liggen. En dan nu de kaalslag bij de parkeer plaats daar nog eens overheen! Er zouden verschillende overwegin gen zijn om het zo rigoureus aan te pakken, oa voorkomen van cri minaliteit. Verder blijkt dat het Poelbos valt in categorie 3, wat betekent dat er maar weinig geld voor bestemd wordt. Een bos in categorie (of ni veau) 1 wordt wel netjes opge ruimd. Dat de boswachter bereid is met omwonenden te praten, is wel wat laat. Het kwaad is ge schied. Helaas! De realiteitszin breekt dan einde lijk toch door bij de raad van be stuur van het ziekenhuis (ADRZ). Een 'veredelde' polikliniek zal de nieuwbouw op Walcheren nu worden. Dat was al jaren duide lijk, want hoe kan je een zieken huis neerzetten zonder finan ciers, met de wind vanuit Den Haag tegen? Bovendien wordt het ADRZ aan alle kanten ingehaald door kwalitatief prima privéklinie- ken met zeer flexibele behande lingsmogelijkheden. Als nu de overheden snel hun verantwoor delijkheden nemen voor een goe de volwaardige gezondheidszorg in Zeeland dan kan wellicht in 2017 eindelijk goede zorg aanwe zig zijn op Walcheren. Een cursus fotografie is geen kern taak van de gemeente en dus wordt Toonbeeld afgestoten. Al dus de wethouder. Tussen 2003 en 2005 heeft diezelfde gemeente er wel voor gekozen om het kunst- en cultuuronderwijs bin nen de gemeentelijke organisatie te houden en bracht Toonbeeld onder in een dure locatie. Om de begroting sluitend te krijgen was vergroting van het cursusaanbod met drama, fotografie, I-pad een noodzaak. De opmerking van de wethouder is dan ook ongepast en geeft een verkeerd beeld van het nut en de kwaliteit van Toonbeeld weer. Kerntaak van de gemeente is het welzijn van de burger en daar hoort ook cultuur bij. Een laag, of niet gesubsidieerd Toonbeeld ver armt de samenleving, maakt kunst elitair en ontneemt de jeugd de kennismaking met toe gankelijke kunstbeoefening. Nee, een speelautomatenhal, wellicht aan de Zuidlandstraat, dat brengt Volgens deze krant zijn er te wei nig tekentellers en tekenvangers. Omdat jagers veel plezier beleven met in de natuur zijn en daar ook nuttig werk doen door schadelij ke dieren te bestrijden, stel ik voor dat zij voortaan in plaats van op vogels te schieten teken gaan vangen en tellen. De schade door teken veroorzaakt is zeker zo groot en je moet er ook voor in de natuur zijn. Bij de jagers gaat het niet per se om het schieten maar om natuurbeheer, ze kunnen bij de tekenjacht zeker zoveel pret hebben. Bijkomend voordeel: de jacht is open op alle tekensoorten. Jarenlang werd Philip Morris met een scheef oog aangekeken vanwe ge het feit dat ze 'kanker veroorza kende producten' produceren, en nu realiseert men ineens, dat het impact van de sluiting so ciaal-maatschappelijk een ramp is. Hadden overheden beter geen goede voeling met dit bedrijf ge houden? Of was het een beetje 'besmet' vanwege de hetze tegen roken? Het verwondert me dat burgervader en provincie bij een bedrijf, dat zo verweven is met de werkgelegenheid, door de plotse sluiting volkomen verrast wer den. Zowel bij Philip Morris als ze ker bij de glasfabriek Sas spelen hoge energiekosten een rol. Ook voor Dow is dat een bedreiging. We geven wel energiecontracten van 15 jaar om de overproductie van tomaten en paprika's te bevor deren, maar zijn we naast onze grotendeel mislukte 'bio-base' strategie wel oplettend genoeg voor de bestaande niet-duurzame industrie, die in een angstvallig hoog tempo afkalft? De Zeeuwse gedeputeerde, verant woordelijk voor Projekt Waterdu nen heeft zich met zijn opmer king: 'Ik verwacht niet dat één Zeeuws-Vlaming hierover nu nog zal klagen', in de krant van maan dag vergaloppeerd. Vele anti-ont- polderaars zullen de nieuwe Vo- geltelpost in de versterkte duinen niet het probleem vinden, maar hun afkeer en hun ongenoegen over de ontpoldering van de Oud- en Jong Breskens Polder zijn blijvend. Mijn oog viel, terwijl mijn winter handen verwisseld werden, op een kunststukje van Nico Out in de krant van 10/4 over wat hij ge zien meende te hebben op een sionaire platitudes strooit deze kunstkenner over de argeloze le zer. Hij duikt in de zielenroerse len van de exposanten als een mis lukte psycholoog die zijn gelijk wil halen door te strelen en te verguizen. Zou een kritiek niet op kennis van zaken gebaseerd behoren te zijn en niet op veronderstellin gen? Zou de goede man zijn eigen kunststukjes wel es 'kritisch' be kijken of laten bekijken? Ex-cathe- dra-(kunst)pausen staan immers boven elke kritiek. De heer Polderman, de financieel deskundige, heeft in zijn reken som (krant 11-4) de aansluitings- kosten van de windmolens op het bestaande kabelnetwerk nog niet mee kunnen berekenen omdat de ze hoge kosten van circa 50 mil jard angstvallig door de politiek en energiebedrijven worden ver zwegen. Deze aansluitkosten zal door iedereen bij de energieleve rancier als transportkosten, circa 150 euro per maand moeten gaan betalen. Als alternatief heeft de heer Pol derman enkele andere duurzame energiemogelijkheden genoemd. Hierbij vergeet hij een Thorium- centrale die nauwelijks gevaarlij ke straling oplevert, maar 100 pro cent C02 vrij is en waar, heel be langrijk, geen kernbommen van gemaakt kunnen worden. Uit te schakelen is met een draaiknop en zonder waterkoeling. Per saldo vele malen goedkoper dan alle kleine duurzame oplossingen en beter controleerbaar is. Dat is broodnodige voor continuïteit van energie zonder storingen. Po- GENIET 0 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Siem Huisman Trumanlaan 24, Goes j. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Henk Barentsen Koudekerkseweg 17, Biggekerke Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Kees Ingelse Oosthoekseweg 1Driewegen MIDDELBURG - Els Francke (rechts) uit Koudekerke is de winnaar geworden van de prijsvraag in de Geniet van dit voorjaar. De oplossing van de puzzel was Dorsvloer. Els Francke won daarmee na loting een Geneva all-in-one j J1 nAciacju aai ignituzun luiu maiv.ciic uaviuac L.C-11C.1 iviaic-wtg 1 -J, uuigiri laaiiuicuc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38