44 Ik heb altijd van ZEELAND 37 van der Hoek mee, die gedwongen werd af te treden. In Alkmaar bungelde hij zelf toen de oppositie de PvdA buitenspel wilde zetten en bereid was ook de burgemeester daarvoor op te offeren. Aanleiding was de mogelijke ver plaatsing van het ziekenhuis naar Heerhugo- waard, een dossier dat de wethouders niet voor hun rekening namen maar in handen ga ven van de burgemeester. Waarom liet u dat gebeuren „Het gaat niet om laten gebeuren maar om ver antwoordelijkheid nemen. Het college wilde zich er niet aan branden. De samenleving ver wacht dat ook in moeilijke dossiers de burge meester zijn nek durft uit te steken. Ik vind ook dat ik voor mijn college moet staan. Zo zie ik mijn taak. Vanuit die gedachte heb ik ook de raamprostitutie en mensenhandel in Alkmaar hard aangepakt. In Amsterdam heb ben ze daar miljoenen euro's voor uitgetrok ken, hier is het gewoon gedaan." U bent er landelijk bekend mee geworden. „Ja, maar het was geen eenvoudige tijd. Er ge maakt, witboeken. Ik werd neergezet als die streng gereformeerde Zeeuw die de grote we reld niet kent en hier even komt vertellen hoe het moet. Heel vervelend, want het is lastig dat beeld te corrigeren. Mijn vrouw zei toen: 'Piet, waar ben je aan begonnen. Waarom moet jij de rommel opruimen die anderen hebben achtergelaten?'" En wat is het antwoord? „Als er onrechtvaardigheid plaatsvindt en ik kan er iets aan doen, dan moet ik dat doen. Dit heeft te maken met mijn diepe overtui ging dat je in de tijd en de plaats waar je ge steld bent, je tot het uiterste moet inspannen om de samenleving beter te maken. Daarnaast wilde Alkmaar een burgemeester die koers vast is. Ik heb in het college gezegd: als het no dig is, moet je de ketting inzetten. De wethou der zit voor op de tandem, als ik gevraagd word, trap ik mee. Maar mijn rol is het ook om wethouders een spiegel voor te houden: wat wil je en waarom? Ik ben coach van een team dat ik niet zelf heb gekozen. Ik moet de koers bewaken en dat doe ik vrij stevig." Leraar geschiedenis, raadslid, wethouder, burge meester van één van de Grote 32-gemeenten: vindt u dat u het goed hebt gedaan? „Nee, dat zeg ik niet van mezelf. Zo ben ik niet opgevoed. Het beste compliment dat ik van mijn vader ooit heb gekregen, was: 'ik kan er niks van zeggen'. Maar ik mag al wel met een milde mate van tevredenheid terugkijken op mijn carrière. Ik hoef me niet te schamen." stropdassen gehouden. Ik ben ook wel een ijdel mannetje ZATERDAG 12 APRIL 2014 II Burgemeester Piet Bruinooge tij dens de opening van het nieuwe kaasmarktseizoen, vorige week, in Alkmaar. „Mensen kennen Alk maar van twee dingen: kaas en voetbal: AZ." foto Jan Boeve/Hollandse Hoogte Piet Bruinooge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37