PZC Ouders geven wodka mee aan minderjarige zoon Ifc Provinciale Staten zijn niet van plan domweg geld te pompen in veerverbinding en wil alternatief plan. amaaorei 2 en 3 Apotheker ZATERDAG 12 april 2014 Zonnig weekeinde, 14° Executieveiling Wonen vaak tragedie zit in maag met onredelijke nota's MIDDELBURG - Linksom of rechts om: er moet een veerdienst blij ven op de Westerschelde. Provin ciale Staten vinden het onaccepta bel dat de veerboot tussen Vlissin- gen en Breskens verdwijnt. Maar of de huidige schepen moe^ ten blijven, vinden de Staïên'rïdg' zeer de vraag. Want die zijn te duur in onderhoud en exploitatie.' De provincie draagt nu elk jaar 2,8 miljoen euro bij. Exploitant Veo- lia vindt dat de provincie nog eens 1,7? miljoen moet bijlappen als tegemoetkoming in de onder houdskosten/ Alle partijen, op de PW na, vin den daf het dagelijks provinciebe stuur met een oplossing moet ko men. Allemaal wijzen ze op het ■grote JKjSftg van de verbinding scholieren, stu- deijfèh en toeristen. Vorig jaar voeren 6^3.415 mensen mee. Tege lijkertijd beseffen alle partijen dat bij de provincie het geld niet te gen de plinten klotst. Dus er sim pelweg meer geld in pompen, kan niet rekenen op steun. De Staten vinden dat nu eerst alle alternatieven op tafel moeten ko men. Van het ombouwen van de schepen tot de aanschaf van goed- konermnieuwe schepen. Verschil- lendoÉfarties wijzen naar goedko pere vérbindingen in Denemar ken en Noorwegen. De PW is de enige partij die het geen taak van de provincie vindt om er 'ook maar één euro in te ste ken'. „Het is prima als er een veer dienst is", zegt Peter van Dijk. „Maar als er voldoende animo is, dan is er ook een exploitant te vin den." Gedeputeerde George van Heukel- om zegt 'dat er een veerverbin ding blijft'. „Maar hoe ik die ga fi nancieren weet ik nog niet." S.5 SGP 'Het fietsvoetveer is belangrijk voor de econo mische impuls van Zee land en West-Brabant' 'Als de boot wegvalt is dat een aderlating voor west-Zeeuws- Vlaanderen' 'We moeten zoeken naar een plan b. Dat moet minder kosten' 'We zien het als een ereschuld aan de bevolking dat de veerdienst blijft. Maar de vraag is in welke vorm' ord ook abonnee! Amadore Wellness b Beauty van 48.00-22.00 nuf Middelburg Arneville 0118638456 Kamperland De Kamperduinen 0113370000 Ulissingen Arion 0118410502 LiVe Muziek H Paas clown DE STELLING UW MENING 301 reacties Ik betaal graag meer voor het fiets- voetveer oneens sz% ouders op deze manier meehel pen het alcoholverbod voor jonge ren te omzeilen. Volgens de burge meester worden de ouders ver volgd voor het overtreden van de wet en komt er een 'goed gesprek' met hen. Ook de ouders van de andere jongeren zijn ingelicht. Volgens Van der Zwaag wisten de meesten niet dat één van de jonge ren zo makkelijk aan sterke drank kon komen. Controleurs hielden vorig week einde een steekproef op een aan tal plaatsen in de gemeente Veere. Daarbij is geen enkel (horeca)be- drijf betrapt op het overtreden van de regels voor jongeren. „Als je zoiets hoort, sta je toch wel even met je oren te klappe ren", aldus de burgemeester. Hij vindt het onbegrijpelijk dat Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 87 Los nummer 2,70 Abonneeprijs€1,07 - door Jeffrey Kutterink pagina 30/31: Zonder veer lan ger onderweg; commentaar w «i pig Veerdienst moet blijven HOTELS RESTAURANTS ZEELAND Ga naar ww.pzc.ni/aöonneren icöiesooty Patrijzenlaan 1 Kamperland 0113370000 Grote Markt 14 Goes j 0113 23 23 22 versieren ro Mijn kind krijgt geen druppel drank zolang hij of zij geen 18 is Reageer op pzc.nl door Emile Calon DOMBURG - De Walcherse politie betrapte onlangs een groepje jon geren dat zich had ingedronken met wodka. Bij navraag bleek dat één van de minderjarige jongeren de fles wodka niet stiekem thuis had gepikt. Zijn ouders hadden hem de volle fles met sterke drank bewust meegegeven, aldus burge meester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1