m Inloopavond intensieve zorg ARDU'N Twintig jaar maatwerk in gebitsprotheses mm A ADMIRAAL u DE RUYTER S ZIEKENHUIS 24 april 2014, van 18.30 tot 20.30 uur, ADRZ, locatie Goes HUs 1 4 "i Tegenwoordig heeft een op de vijf Nederlanders een gebitsprothese, meer dan drie miljoen mensen; de vergrijzing van de samenleving speelt hierbij een rol. Het is een bekend gegeven dat op oudere leeftijd mensen sneller hun natuurlijke tanden en kiezén kwijtraken. Belangrijk is dat we met z'n allen investeren in de verdere ontwikkelingen van de gebitsprothese en in een goede voorlichting hierover. In Goes is de praktijk van Leen Jobse, waar hij met zijn vrouw Sjoukje, zoon Laurens en Michel Wiersma actief is, nu al twintig jaar een begrip. Hij hecht er waarde aan om zowel de patiënten te behandelen als zelf de prothese te vervaardigen. Zo wordt dit geen massaproductie. De cliënt van nu maakt zijn wensen veel meer kenbaar dan vroeger. Deze persoonsgerichte behandeling met veel aandacht voor vorm, kleur en stand van de tanden komt tot uiting in het uiteindelijke resultaat dat in harmonie met het gezicht moet zijn. leder mens is immers uniek. Leen Jobse is een tandprothetisch specialist van A tot Z want hij is zowel adviseur, behandelend specialist als vervaardiger van gebitsprothesen. Een zeer veelzijdig specialisme, waarbij de behandelaar het hele proces van begin tot eind uitvoert. Het voordeel bij Tandprothetische praktijk L.Jobse is dat zo alle diensten onder één dak zitten. Want Leen en Sjoukje Jobse wilden méér doen. Na jaren op een tandtechnisch laboratorium protheses maken had Leen de uitdaging gezien, volgde een vierjarige studie voor tandprotheticus en kreeg daarna het idee om zelfstandig te beginnen. Met al zijn verworven kennis en werkvisie biedt hij zijn cliënten zijn veelzijdig specialisme, en kleinschaligheid met een persoonlijk contact. Ook nieuwe ontwikkelingen worden nauwlettend gevolgd. In de toekomst gaan digitale technieken hun intrede doen waarbij gedacht moet worden aan 3D-printen; daar wordt al mee geëxperimenteerd. Tevens zijn er mogelijkheden voor gebitsimplantaten, een 'klikvaste' oplossing. Wie last heeft van een loszittend kunstgebit, of het vervelend vindt om een los gebit te dragen, kan geholpen zijn met een overkappingsprothese oftewel een 'klikgebit' dat met behulp van implantaten vastgeklikt kan worden, meestal in de onderkaak. Dit biedt de zekerheid van een goed vastzittend kunstgebit. Het is een ingreep die op eenvoudige wijze kan worden uitgevoerd en na een helingperiode van acht tot tien weken is het al mogelijk om het klikgebit te plaatsen. In de tussentijd is het mogelijk de bestaande prothese aangepast te blijven dragen. Men loopt dus niet zonder gebit. Op het gebied van implantologie wordt samengewerkt met de praktijk van tandarts-implantoloog A.M. Koster. Sinds de oprichting van de ONT (Organisatie van Nederlandse Tandprothetici) in 1975 hebben tandprothetici zich ontwikkeld tot een volwaardige beroepsgroep. Zorgverzekeraars vergoeden het volledige kunstgebit nog steeds voor 75% vanuit het basispakket. Zoeteer va ia, je zorg! Maak kennis met de Intensivisten en laat u informeren over: Intensieve zorg na een ernstige ziekte; ongeval of operatie Spoed Interventie en reanimatie Ondersteuning van ademhaling, hartritme en bloeddruk voor mensen door mensen Midden in de maatschappij! Tandprothetische praktijk Vosmaerstraat 3 4461 HT Goes Tel: (0113)22 90 21 www.ljobse.nl Drs. D. Verbiest Drs. A.S.Verstraeten Drs. F, Waltman Drs. M. Ravyts Drs. de Lange Drs. J. v Zwienen Drs. I. Dapper Drs. S. Ayodeji Kolveniershof 21-23 Goes DUSTOCH! Kadoshop en Lunchgalerie Korte Geere 16 Middelburg Overwater Stadstuinkwekerij Langevielesingel 12 Middelburg Delta Cycle Fietsenstalling Zusterplein 8 Middelburg DIVERS Restaurant Vlasmarkt 13 Middelburg open; 19-23 uur Bij Arduin staan wij voor kwaliteit van bestaan voor iedereen. Onze visie is dat iedereen deel uitmaakt van de samenleving, wordt ge respecteerd en iets kan toevoegen aan zijn of haar omgeving. Dat betekent dat cliënten bij Arduin zelf keuzes kunnen maken. Samen met hun familie of netwerk bepalen cliënten waar ze willen wonen en werken, wat ze wil len leren en hoe ze bun vrije tijd besteden. Daar waar nodig worden zij ondersteund door medewerkers van Arduin: deskundig en oprecht betrokken. Voor contact: Voor informatie: - Arduin ondersteunt mensen met een ver standelijke beperking op het gebied van wonen, werken, vrije tijd en scholing, zodat zij optimaal kunnen meedoen in de samen leving. Er werken zo'n 1250 mede werkers in zelfsturende teams op 230 locaties verspreid door heei Zeeland. Het hoofdkantoor van Arduin is gevestigd in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 102