Silvio Berlusconi bedelt om een taakstraf Wetenschapper achter 'mini-Winnie' was eerder in opspraak - - -- -■ effeweg.nl supervoordelige busreizen effeweg.nl BUITENLAND 9 €185,- Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 3 De mooiste busreizen voor de beste prijs! Tf "ana# Het was weer D-day. De zoveelste in het leven van de bijna 78-jarige Silvio Berlusconi. Een tribunaal in Milaan is sinds gisteren bijeen om te beslissen welke (alternatie ve) straf passend is voor de Itali aanse ex-premier. Hij kreeg vier jaar cel wegens belastingfraude, een straf die door een serie kor tingsmaatregelen is teruggebracht tot negen maanden. Een vrijwel geheel uit vrouwen bestaand colle ge hoorde hoe de advocaten van Berlusconi onderstreepten dat hun cliënt zijn leven heeft gebe terd en daarom een taakstraf ver dient. Dus geen echte celstraf -hoe dan ook onwaarschijnlijk ge zien Berlusconi's leeftijd - maar ook geen huisarrest, wat de facto een einde zou maken aan elk soort politieke activiteit. Dat laat ste is de grootste zorg van het rechtse kamp, dat er slecht voor staat in het zicht van de Europese verkiezingen. Alleen met Berlus coni kan Forza Italia overleven. De wanhoop is zo groot dat tien duizend aanhangers zich deze week opnieuw wendden tot het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, om Berlusconi 'vrij te stellen' voor het bedrijven van politiek. Binnen 24 uur kwam het antwoord: 'nee'. Berlusconi zelf houdt zich nog in en probeert hét hof te doen vergeten dat hij zich altijd onschuldig heeft verklaard en nooit spijt betuigd - factoren die zwaar wegen bij de beslissing die over enkele dagen wordt ver- wacht. In een zelf opgestelde brief aan het hof omschrijft hij zich als 'een goed persoon', die bij voorbeeld de opgelegde geldboete al heeft betaald. Berlusconi wordt gedwongen tot een vernederende slalom. Hij stelt zelfs niets te heb ben tegen de magistratuur, die hij dikwijls omschreef als 'een kan ker van de maatschappij' en als de 'inquisitie-arm van links'. De aan vallen waren politiek van aard en alleen bestemd voor de eigen aan hang, zo legt Berlusconi uit. Maar inwendig kookt de man. Gis teravond nam de indruk boven dien toe dat het hof weinig mee gaand zal zijn. Het eerder door Berlusconi geuite dreigement 'de hel op aarde te veroorzaken' als hem de mogelijkheid wordt ont nomen politiek te bedrijven, dook weer nadrukkelijk op. Het is voor al een waarschuwing aan het adres van Matteo Renzi. Met de jeugdige en nog populaire pre mier is Silvio Berlusconi overeen gekomen belangrijke hervormin gen te steunen. 'Renzi rehabili teert de veroordeelde', zo luidde de kritiek, maar daar lijkt het ook bij te blijven. Renzi wil zich niet mengen in 'privézaken' en zijn minister voor hervormingen heeft laten weten het ook zonder Berlusconi af te kunnen. Dreigen met chaos heeft - tot nu - geen ef fect. Een woordvoerder van de Kennel Club verklaarde gisteren 'zeer geshockeerd' te zijn door de prijs vraag en betwijfelde of de ge kloonde hond, die mini-Winnie is gedoopt, ook maar in de buurt komt van het origineel. Een hond is meer dan een buitenkant. Voor al het karakter telt, aldus de Ken nel Club. Daarnaast wordt er schande ge sproken van het bedrag dat de Ko- reanen aan hondenbezitters vra gen voor een kopie van hun lieve lingsdier. Het klonen van Winnie kostte 72.000 euro. Volgens Sooam Biotech Research Founda tion is dat zo duur, omdat er enor- Koreaanse onderzoeker zorgde eerder voor op schudding met claims over eerste menselijke kloon me kosten zouden zijn gemaakt om de techniek onder de knie te krijgen. Inmiddels zijn al vierhon derd honden gekloond, aldus het bedrijf dat overweegt vestigingen te openen in andere landen. Volgens de Britse krant Daily Mail is mini-Winnie het werk van een oplichter. Sooam Biotech Research Foundation is eigendom van Dr. Hwang Woo-suk. Hij kreeg in 2010 een voorwaardelijke celstraf wegens gesjoemel met on derzoeksgelden en het illegaal aankopen van menselijke stamcel len. In 2005 zorgde de Koreaanse onderzoeker voor opschudding met claims over de eerste mense lijke kloon. Later erkende Hwang dat de onderzoeksgegevens niet klopten en hij zou zijn misleid door een mede-onderzoeker. In 2006 werd Hwang ontslagen aan de universiteit van Seoel. Sindsdien zou de onderzoeker zich hebben gespecialiseerd in honden, naar verluidt vanwege de lucratieve en onbetaalbare liefde die veel hondenbezitters voelen voor hun huisdier. De Britse Kennel Club zegt dat een hond meer is dan een buitenkant, vooral het karakter telt Gerlos im Zillertal vanaf Minicruise Maas en Maastricht Supervoordelige busreizen VRIJDAG 11 APRIL 2014 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Wordt het wc's schrobben, zoals melige Italianen voorstellen of helpen bij de zorg van zieke be jaarden, zoals een adviesorgaan van het Hof van Milaan stelt. Of wordt het 'bevorderen van positie ve stimulansen bij gehandicapten in een nieuw te bouwen instituut', zoals de veroordeelde zelf vroeg aan de rechter. Silvio Berlusconi, foto HH LONDEN/SEOEL - De Britse Kennel Club, de oudste en meest gezag hebbende hondenbezittersorganisa tie ter wereld, heeft geen goed woord over voor het klonen van teckel Winnie. Baasje Rebecca Smith won een kloon van haar hond in een prijsvraag van de om streden Zuid-Koreaanse onderne ming Sooam Biotech Research Foundation. Vertrekdata en prijzen 11jul 185,- NIEUWE REIS! Vertrekdata en prijzen Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Welkomstdrankje 1 avond live muziek Gratis gebruik van het zwembad en sauna in het hotel Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Hoogtepunten van de reis Gerlos Grossglockner Schloss Tratzberg Achepsee boottocht Krimmler watervallen Stuwmeer Durlassboden Hoogtepunten van de reis Cuijk Roermond Maastricht Gezellige minicruise door Limburg Meer informatie en boeken? Kijk op: www.effeweg.nl/trp415112 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief veivoer, overnachtingen, (bootjovertochten en met begeleiding door de chauffeur; tevens reisleider. Verzorging is per reis verschillend. De twee- tot vijfdaagse reizen worden gereden met Tourist Class touringcars. Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Genoemde kortingen zijn alleen geldig op nieuwe boekingen. Meer informatie en boeken? Kijk op: www.effeweg.nl/trp415111 Inclusief: 3 overnachtingen in een 4-persoonshut 1-, 2- en 3-persoonshut mogelijk tegen een toe slag 2x ontbijtbuffet 1x brunch 2x lunch 2x diner 1x feestelijk Captains Dinner Welkomstdrankje Koffie 8t thee voor vroege vogels 's Morgens koffie en 's middags thee Afscheidscocktail Afwisselend avondprogramma Afscheidsavond met live muziek Kofferservice bij in- en ontscheping Vaar- en havenkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9